Duyuru

Collapse
No announcement yet.

YAĞLI SİSTEM LPG'Lİ INSİGNİA DA YAĞ KONTROLÜ

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: YAĞLI SİSTEM LPG'Lİ INSİGNİA DA YAĞ KONTROLÜ

bakın beyler şehir içi ortalama 12 lt yakıyor bizim araçlar.lpg ile 14,4 lt eder.tabi birazda agresif kullanır isen 17 lt gaz yakmak öyle abes bir durum değil yani.nekadar köfte okadar ekmek basmayın herzaman yakmasın aracınız.arabanın bir suçu yok şu bizde
    2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
    2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

34 litreyle 200 km deyince benimde kafam karıştı o yüzden soruyorum abi? nasıl kullanıyosunki 200 km gider,babam şehiriçi genelde 3000 deviri geçmez,yine de 200 km mi yapar? anlamadıgım normal kullanımla mı 200 yapıyor? ki öyleyse bir anormallik var,yoksa aşırı sıkıştırınca mı o kadar yol yapıyorsun,kısaca demek istediğim bu arabayı babam kullandıgında şehiriçi bir depo gazla ne kadar yol yapar?
      Aşk çok yakar dediler usta tüp mü taktırsak?

Yorum

yok kardeşim şehir içi denemedim işin aslı hiç arabayı, fakat izmirde 240 km civarında yapar diye düşünüyorum, hiç şehiriçi denemedim yani malum çeşmede oturuorum yollar kebap yani bilmiyorum yani şehir içi ne kadar yakar :S onu sen deneyeceksin kardeşim Uğur

Yorum

ya ortada bir yanlışlık var ya da ben anlamıyorum ortalama 8.2 gösteriyor demişsin abi 34lt/8.2=4.14... bu da bir depoyla 400 km yapılacagını gösterir,ama sen 200-240 km gidiyor diyorsun bu da yaklaşık 17lt/100km yapar.bunlardan hangisi dogru?arac 17lt mi yakıyor 8.2 mi? kusura bakmayın kafam fazlasıyla karıştı.Bizim benzindeki ortalama tüketimimiz 10.3 zaten,araç lpgden dolayı ortalama 17 litre yakıyorsa ben ne anladım ekonomiden

Yorum

Mrb arkadaşlar. Ben de aracıma Lpg sistemi taktırmak istiyorum. Saolsun forumdan Ömer Faruk arkadaşım gerekli bilgileri verdi. Tavsiye ettiği Emer markasının yetkilisiyle görüştüm ikna oldum fakat Kahramanmaraşta bayisi olmadığı için başka bir ile gidip montaj yaptırmak aklıma yatmadı. Prinsten fiyat aldım peşin 3300 10 taksit 3450 fiyat verdiler sizce uygun mu tavsiye eder misiniz?

1.4 Beyaz 18" Sunroof
            Navigasyon DVD
            46KT880

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Sensation
              ya ortada bir yanlışlık var ya da ben anlamıyorum ortalama 8.2 gösteriyor demişsin abi 34lt/8.2=4.14... bu da bir depoyla 400 km yapılacagını gösterir,ama sen 200-240 km gidiyor diyorsun bu da yaklaşık 17lt/100km yapar.bunlardan hangisi dogru?arac 17lt mi yakıyor 8.2 mi? kusura bakmayın kafam fazlasıyla karıştı.Bizim benzindeki ortalama tüketimimiz 10.3 zaten,araç lpgden dolayı ortalama 17 litre yakıyorsa ben ne anladım ekonomiden
              kardeşim, benzine göre lpg tabii ki fazla yakıyor, fakat ortalama yakıt tüketimine yansıdığını sanmıyorum, bu birincisi, 8.2 ortalamayı ben tek başına araba yüksüz tutturdum, bir de onda iki kapışma ve 40 km şehiriçi var, araba yüklü ve şehirlerarası, ailecek 4 kişi ve bagaj full dolu, araç 8.6 lt gösteriyordu ortalama, hızımız da 118 km civarlarıydı cc'de bir de klima sıcak olduğu için sürekli 2. seviyede çalışıyordu, 8.6 lt yaklaşık gazda 10 litreye tekabül edebilir, lpg 2.4 tl olduğuna göre araç 24 kuruş yakmış oluyor şehirler arası, biz lpg bitmeden alıyorduk, 270 km civarlarında aldık 60 tl lpg aldı araç, içinde 20 tl'lik daha lpg kalmış demek oluyor. çünkü 2.4 tl lpg 80 tl'ye doluyor depo... korkma kardeşim şehiriçi bu araç 34 lt lpg ile 250 km'ye kadar görür... 80/250 km=32 kuruş eder şehir içinde, eğer yollar rahat ise, çok dur kalk yoksa değer daha da aşağı düşer yani, emin ol ki kardeşim bu 32 kuruş ancak şehir içinde sürekli kalkta başınıza gelir, çünkü araçlarımız 1. ve 2. viteslerde çok yakıyor, 4. vitesten sonrası rahat gidiyor araçlarımız, ben sıkıştırınca, maksimum 45 kuruş yakıyorum, o da 4000 devir altına genelde düşmez

Yorum

araç ortalama 10 lt lpg yakarsa, 330-340 km yol gideceği de ortaya çıkıyor, eğer şehir içinde baban 8 küsur lt görürse araç 340 km gider

Yorum

anladım abi teşekkürler,lpg takılınca bir miktar fazla yaktıgını biliyorum ama bi depoyla 200 km deyince durduk yere 10 litre yakan arabaya lpg takıp 17 litre yaktırmayalım diye düşündüm,sonuç olarak,kullanım vs. zaten biliyoruz araçlarımızın yaktıgını,şöyle diyebilirmiyiz,benzinde ne yakıyorsa 1-2 litre fazlasını yakacak lpgde,6-7 litre fazla yakmayacak yani cok basınca elbette yakacak benzindede yakar 17 litre basarsan,bir de cok soru soruyorum abi ama bu umarım son olur yol bilgisayarındaki değerler lpg tüketimini mi gösteriyor? benzin tüketimini mi? lpg ayarları yaptırmamız gerekiyor mu,ne sıklıkta,yazın ayrı bir ayar,kışın ayrı bir ayar gerekiyor mu? lpgli araçlar 10binde bakım yapılması mı gerekiyor? kurum temizliği vs. bunlar ne zaman yapılmalı nasıl yapılıyor?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yates
                    Mrb arkadaşlar. Ben de aracıma Lpg sistemi taktırmak istiyorum. Saolsun forumdan Ömer Faruk arkadaşım gerekli bilgileri verdi. Tavsiye ettiği Emer markasının yetkilisiyle görüştüm ikna oldum fakat Kahramanmaraşta bayisi olmadığı için başka bir ile gidip montaj yaptırmak aklıma yatmadı. Prinsten fiyat aldım peşin 3300 10 taksit 3450 fiyat verdiler sizce uygun mu tavsiye eder misiniz?
                    prins bilinen bir marka,ama pahalı,2 yıl garantili,ondada emerde oldugu gibi yağlama sistemi var,diğer sistemlerden pek bir artısı oldugunu düşünmüyorum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Sensation
                      anladım abi teşekkürler,lpg takılınca bir miktar fazla yaktıgını biliyorum ama bi depoyla 200 km deyince durduk yere 10 litre yakan arabaya lpg takıp 17 litre yaktırmayalım diye düşündüm,sonuç olarak,kullanım vs. zaten biliyoruz araçlarımızın yaktıgını,şöyle diyebilirmiyiz,benzinde ne yakıyorsa 1-2 litre fazlasını yakacak lpgde,6-7 litre fazla yakmayacak yani cok basınca elbette yakacak benzindede yakar 17 litre basarsan,bir de cok soru soruyorum abi ama bu umarım son olur yol bilgisayarındaki değerler lpg tüketimini mi gösteriyor? benzin tüketimini mi? lpg ayarları yaptırmamız gerekiyor mu,ne sıklıkta,yazın ayrı bir ayar,kışın ayrı bir ayar gerekiyor mu? lpgli araçlar 10binde bakım yapılması mı gerekiyor? kurum temizliği vs. bunlar ne zaman yapılmalı nasıl yapılıyor?
                      17 kesinlikle yakmaz kardeşim bu V8 mi ya, ben zaten 200 km'yi varsayım olarak söylemiştim yani şehiriçine girmedi bizim araç, çeşmede oturduğumuz için deneme fırsatı olmadı valla yol bilgisayarında anlık tüketim gaza ne kadar bastığına bağlı olabilir kanaatindeyim, yani bilgisayar gaza bu şekilde basarsan bu şekilde yaktığını gösteririm diyor olabilir, ya da enjektörlere giden yakıtı söyleyebilir, ben hangisi olduğunu bilmiyorum, fakat lpg'yi göstermiyor gibi düşünüyorum, çünkü 8.2 lt'yle 400 km gitmesi lazım dediğin gibi fakat eminim ki gitmez 400 km lpg ayarını inşallah ilk seferde tuttururlar, o zaman tekrar tekrar gitmenize gerek kalmaz, ama sonradan bozulur mu bilmiyorum, bozulsa bile 10 tl mi ne lpg ayarı, valla kurum temizliği filan da gerekeceğini sanmıyorum, sonuçta bu yakıt sıvı, öyle bir sıkıntı çıkartmaz... yazın kışın ayrı ayar gerekmiyor kardeşim, merak etme, 10 binde bir için rahat etmesi için lpg'ciye götürmek bence iyi bir fikir, ya da yağ bittiğinde zaten gitmen gerekiyor senin koymana izin vermiyorlar, yağ bitince gelin demişlerdi, biz koycaz yağ demişlerdi, siz koymaya kalkmayın diye tembih ettiler...

Yorum

Arkadaslar LPG'de su kadar yakar demek pek gerçekçi olmaz. Çünkü herkesin araç kullanma stili farklı. Onun yerine ben size daha kolay bir hesap vereyim. Bu sekilde herkes LPG'de ne kadar yakacagini hesaplayabilir.

Bir araç, litre cinsinden tükettiği benzinin %20'si kadar fazlası LPG tüketir.

Ornek:
                        Sehirici 10 litre benzin yakan bir insignia (+%20) 12 litre gaz yakar.
                        İstediğinde bir insignia'ya sehirici 100 km'de 14 litre benzin yaktirabilirsiniz. ( sport modda agresif kullanımla oldukça kolay ) bu durumda aracınız LPG ile 16.8 litre tüketir. LPG'nin sağladığı ekonomi yine geçerlidir. bu durumda dahi %35 tasarruftasinizdir.
                        1.6T Cosmo, Flexride, DVD800, Sunroof, Spor Deri, 18", Teleflex GFI, Zeibart Cam Filmi, AutoWax Boya Koruma veee Siyah(tı)...
                        Mazide güzel bir anı şimdi..

Yorum

İşleniyor...
                        X