Duyuru

Collapse
No announcement yet.

YAĞLI SİSTEM LPG'Lİ INSİGNİA DA YAĞ KONTROLÜ

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• YAĞLI SİSTEM LPG'Lİ INSİGNİA DA YAĞ KONTROLÜ

merhabalar aracımda yağlı sistem prins marka lpg var.bu yağı kaç km de değiştirmemiz gerekiyo.yağın herhangi bir göstergesi yok.yağın bittiğini nerden anlıyacağız.
    2009 1.6T Edition-Elegance Teknik Gri FLYAUDİO NAVI

Ynt: YAĞLI SİSTEM LPG'Lİ INSİGNİA DA YAĞ KONTROLÜ

Bence bir prins bayi ile iletişime geçmenizde fayda var.Bu arada tüketim değerleriniz nasıl bende bu sistemi düşünüyorum aracıma ama hala tam olarak emin değilim.prins bu yağı kaça satıyor kaç km de bir değişiyor öğrenmek lazım iyice.
    2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
    2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

ortalama 50.000 km diyorlar ama gözle kontrol edebiliyorsunuz daha erken biterse kullanılan yağdan tedarik etmeniz gerekiyor

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

LPG sistemlerine eklenen yağlama sistemleri yağı düzenli olarak yanma odasına göndererek yağı bir yakıt olarak kullanırlar. Bu sebeple değiştirilme durumu yoktur. Kullanıldıkça yağ eksilir ve bitince yerine yenisi konulur. Ortalama 3000 - 5000 km depodaki yağ biter. Yağı kontrol etmek oldakça basittir. Kaputu açtığınızda sol ön kısıma (haznenin yeri kitin markasına göre değişiklik gösterebilir) gözünüze çarpan haznedi yağ bittiğinde artık yenisini koyma zamanı gelmiştir.

Konulan yağın türevi ile ilgili bazı tartışmalar olmuştu ama kimse net olarak şu yağdır diyemedi. Bazı arkadaşlar mantığını açıkalayarak o hazneye yağ yerine benzin dahi konulabileceğini iddia ettiler.
        1.6T Cosmo, Flexride, DVD800, Sunroof, Spor Deri, 18", Teleflex GFI, Zeibart Cam Filmi, AutoWax Boya Koruma veee Siyah(tı)...
        Mazide güzel bir anı şimdi..

Yorum

evet arkadaslar benımde bıldıgım ortalama 5000 km dıye solendı . zıra bende prıns ve yaglamalı bır opel ınsgnıa sahıbıyım .
          Dünya Geçirdiğin Fırtınaların Büyüklüğü İle Değil Gemiyi Limana Getirip Getirmediğin İle İlğilenir.

Yorum

Konulan yağın türevi ile ilgili bazı tartışmalar olmuştu ama kimse net olarak şu yağdır diyemedi. Bazı arkadaşlar mantığını açıkalayarak o hazneye yağ yerine benzin dahi konulabileceğini iddia ettiler.
            [/quote]
            Oraya benzin koyarsanız araba kül olur.Söndürmeyi bırak arabadan çıkabilirsen büyük şanstır.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: KrM

Oraya benzin koyarsanız araba kül olur.Söndürmeyi bırak arabadan çıkabilirsen büyük şanstır.
              [/quote]

Neden?
              1.6T Cosmo, Flexride, DVD800, Sunroof, Spor Deri, 18", Teleflex GFI, Zeibart Cam Filmi, AutoWax Boya Koruma veee Siyah(tı)...

Yorum

Bende de Emer marka yağlı sistemli LPG var sol on kosede haznesi var gözle kontrol edilebilir. Fakat bende ekstra lamba da mevcut yağın azaldığını gösteren... Bir de zannedersem 5000 km yi ikiye katlayabilir benim araca 23 binde takıldı su an 29 binde hala yaklaşık %40 i dolu... Değişik mavi renk bir yağı mevcut zannedersem ltsi 15 tl gibi birsey olsa gerek

Yorum

peki kaç litre yağ alıyor bu hazne 1 litre ile doluyormu.
                  birde şunu merak ediyorum diyelim uzun süre bindik ama sonunda sübablar yinede gümledi.çelik sübab ile değiştirdik.acaba bu yağlamalı sitemi yağsız kullanabiliyormuyuz daha sonra illa yağ olmasımı gerekiyor?ben açıkcası bu motora benzin harici başka bir maddenin ilave edilmesi olayını hi benimseyemedim ne bilieyim sanki daha çabuk kurum oluşturacak ve motora zarar verecek diye endişelerim var.
                  2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
                  2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

Bu haznedeki yağ bittiğinde, eski sistemdeki gibi yağlamasız olarak sistem çalışmaya devam ediyor. Yağ bittiğinde yağın konmaması büyük bir sorun oluşturmuyor. Ama madem sistem var, yağı da eksik etmemek lazım.

Yağ hazneye göre değişir ama en büyük hazne bile olsa 1 litreden fazla alacağını sanmam. O kadar büyü değiller çünkü.

Yorum

Bende flashlube isimli gasitaly nin valve care sistemi var. Gözle gorulebilen bir hazneden sanki serum damlası gibi manifolta yaglayici sıvıyı akıtıyor. Sistemin bir ayarı var benim ki 3. Seviyede. Araç beygirine göre ayarlaniyor. 1500 km oldu şimdilik 1/6 si bitti 500 cc lik depoda. Saygialr.
                      Aslen galatasaraylıyım.
                      Siyah 2009 Opel insignia 1.6 turbo cosmo DVD 800

Yorum

'' Bende flashlube isimli gasitaly nin valve care sistemi var. Gözle gorulebilen bir hazneden sanki serum damlası gibi manifolta yaglayici sıvıyı akıtıyor. Sistemin bir ayarı var benim ki 3. Seviyede. Araç beygirine göre ayarlaniyor. 1500 km oldu şimdilik 1/6 si bitti 500 cc lik depoda. Saygialr. ''

Flashlube konusunda bilgi arıyordum bende memnun musun şu an etkisini farkediyor musun?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Fastline
                          '' Bende flashlube isimli gasitaly nin valve care sistemi var. Gözle gorulebilen bir hazneden sanki serum damlası gibi manifolta yaglayici sıvıyı akıtıyor. Sistemin bir ayarı var benim ki 3. Seviyede. Araç beygirine göre ayarlaniyor. 1500 km oldu şimdilik 1/6 si bitti 500 cc lik depoda. Saygialr. ''

Flashlube konusunda bilgi arıyordum bende memnun musun şu an etkisini farkediyor musun?

öncelikle kendiniz tanıtırmısınız...

Yorum

Bilmem. Bir fark hissetmedim. Siboplar patlarsa bildiririm burada.
                            Bir sonraki mesaja cevap.
                            Farkettim ama sizde çok hizlisiniz canım.
                            Aslen galatasaraylıyım.
                            Siyah 2009 Opel insignia 1.6 turbo cosmo DVD 800

Yorum

Orjinal yazı sahibi: lk1973
                              A
                              Hasan size söylememiş Fastline kullanıcısına söylemiş

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

İşleniyor...
                              X