Duyuru

Collapse
No announcement yet.

LPG sitemiyle birlikte Yağlama kullananlar..

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: LPG sitemiyle birlikte Yağlama kullananlar..

Arkadaşlar bir şeyi gözden kaçırmayın lütfen .. şimdi bu yağlamalı sistemde motor içine giren bir karışım miktarı var bu zengin karışım veya fakir karışım tabirleri ile ölçersek.. normal karışım atılan motora yağlama ilede bir miktar daha yakıt atılıyor . bu da karışımı zenginleştiriyor .. zengin karışım kullanmak (devamlı olarak) motor ömründen yer diye biliyorum aksi varsa açıklasın bende öğreneyim ..
    2015 Honda  CRV  1.6 160 hp Akıllı 4x4 9 ileri zf şanzıman .. vs vs  (görmemişin... :P )

Görelim Mevlam neyler .. Neylerse güzel eyler
    [center]

Yorum

Doğru diyosun SUfy abi...
      KArışımın zengin veya fakir olması hava/yakıt oranına bağlı.
      Zenginde iyi değil fakirde...
      Eski arabalarda Jigle vardı...İlk çalıştımada çekilirdi motor hemen ısınsın diye.
      Karburatordeki hava kelebeğini kapatıyoruz Jigle yi çektiğimiz zaman..Zengin karışım yolluyoruz..
      Ama bunu artık ECU ayarlıyor...

Yorum

bende de yağlama sistemli lpg var bitti bitecek benim de, ama ışık taktık daha yanmadı bu sistem subap kapakları içinmiş zaten, bende Emer marka taktırdım, ismi forumda bir yerde geçmişti, bu sistemi Alman bir makine mühendisi bu magnezyum kapaklı araçlar için üretmiş, bakalım inşallah motoru elimize almıcaz, zaten çok da km yapmıyoruz, maksat binerken rahat binmek Nail abicim bizim araçlarda da jikle var dikkat ederseniz, araç uzun süre çalışmadımı, araç 1200 devir civarında çalışıyor ilk çalıştırma esnasında...

Yorum

Aynen bizim arabalarda otomatik ECU kendi yapıyor...
          Beklemek lazım acil değilse gideceğimiz yer...

Yorum

İşleniyor...
          X