Duyuru

Collapse
No announcement yet.

LPG sitemiyle birlikte Yağlama kullananlar..

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• LPG sitemiyle birlikte Yağlama kullananlar..

Bu yağlama sistemi yanma odasına bir miktar adı yağ içeriği ve kimyası artık her neyse o maddeyi püskürtüyor.
    Yanma odasında ne olmalı ne olmamalı ?
    Olması gerekenler hava ve yakıt bununla beraber bir çok kişi bu sistemin odaya kurumlaşma yapan ve kalıntı bırakan yağ gönderildiğini savunuyor.
    Yağlama sistemindeki o sıvının kimyasını bilen yok.
    Bununla birlikte kafamdaki sorular çoğalınca üreticiyle görüştüm.
    Bana dediğini iletiyorum.
    Yağlama sistemine MOTORİN (mazot) koyun. Hem yağ oranı yüksek, hem tamamen yanar, tasarruf sağlar, hemde tortu kalıntı vs. bırakmaz.
    Zaten patlama anında 1 damla mazot sizin yakıt karışımınıza ekleneceği için değişen pek bi şey olmayacak.
    Performans artışı ve yağlamayı aynı anda yapmış olacaksınız.

İlginç.. Benzin koymak daha mantıklı o zaman.

Ynt: LPG sitemiyle birlikte Yağlama kullananlar..

Yakup Bey LandiRenzonun sistemini araştırın, yağlama sistemi kullanmıyor ve bu işlemi benzin ile çözüyor.. Garantiyi etkilemiyor olmasıda + yönü
    *İmza görseliniz kurallara aykırıdır, düzenleyip tekrar yükleyiniz.

http://i1239.photobucket.com/albums/ff517/agyagar/bmw/61A2578A-358B-4144-BB24-07115DC89457_zpsy87xnswe.jpg

BMW F30 320i ed M Sport 40th Year Edition 205+ Hp

Yorum

emteresan bende yağlama sistemi taktıracaktım denene bilir
      Yeni i30 style 1.6 crdi beyaz

Yorum

halk otobüscüleri,mazota yag karıstırıyolar,hani şu simsiyah duman atanlar,motoru erken bitiriyor ama onlar yag karıstırarak motor masrafını coktan cıkarmıs oluyorlar bu da onun gibi birşey mi acaba anlamadım alala
        Aşk çok yakar dediler usta tüp mü taktırsak?

Yorum

Şu anda Prins takılıyor aracı verdim hayırlısı bakalım.

Yorum

Hayırlısı olsun, LPGciler çoğalıyor
            *İmza görseliniz kurallara aykırıdır, düzenleyip tekrar yükleyiniz.

http://i1239.photobucket.com/albums/ff517/agyagar/bmw/61A2578A-358B-4144-BB24-07115DC89457_zpsy87xnswe.jpg

BMW F30 320i ed M Sport 40th Year Edition 205+ Hp

Yorum

Benim Teleflex bayim, Yunanistan' a hatırı sayılır derecede, karışımını kendi imal ettiği yağlama sistemini ihraç ediyor. İyi de işi var. Reklam olmaması için markasını yazmak istemem ama Türkiye' de de çoğu yerde alt bayisi var. Ben de o sistemden taktırmıştım.

Cruze 2010 Ls Automatic _ 6 Gear_ Plus Package _ Angel Eye Headlights _ Necvox Navi _ Teleflex GFI Alternative Fuel and Valve Lubrication Systems _ 2nd. wtcc Cruze with Pecochip at Turkey !

Yorum

Yorum

Montaj neredeyse bitmiş..

Yorum

Benim yağlama sistemindeki yağ bitti dün. Aradım Teleflex distribütörü Tunali'yi. Durumu anlatıp yağ haznesine kaç numara yada nasıl bir yağ koyalım diye sordum. Özel bir yağ olduğunu ve 40 lira karşılığında kargo ile gönderebileceklerini söylediler.

Burda bazı arkadaslar mazot koy deyince kafam karşıtı.

Ya firma sansarlik yapıyor, yağın bir Özelliği yok. Para koparmak icin numara yapıyor
                    Ya da özel yag denilen Sey hakkında insanların bilgisi yok.

Birinden biri doğru ama hangisi anlamadım.
                    1.6T Cosmo, Flexride, DVD800, Sunroof, Spor Deri, 18", Teleflex GFI, Zeibart Cam Filmi, AutoWax Boya Koruma veee Siyah(tı)...
                    Mazide güzel bir anı şimdi..

Yorum

Yakıt odasına herhangi bir yağın gideceğini sanmıyorum, Konya da epey üsteledim fakat yağın içerini söyletemedim üretici firmaya.
                      Bu arada 1 adedi 10 TL o küçük depoyu dolduruyor.
                      Sonradan o sıvının kimyasını araştırınca
                      Mazot, 10 numara yağ, benzin karışımlı 10 no. yağ gibi şeylerle karşılaştım.
                      Ayrıca yukarıda yazdığım gibi Ben bitince MAZOT tekrar bitince BENZİN doldurcam..
                      Ne olur ?
                      Yakıt odasına giden hava-yakıt karışımını bi nebze zenginleştirmiş olurum

Yorum

Valla fikrin hosuma gitti. Sen dene, neticeyi bildir. Hatta karışımı zenginleştirmek icin daha kopmlike bir formül bile yapabiliriz.

Benzin, 10 numara yag, mazot, tiner, votka, redbull. Böyle bir karışım yapacaksın, lpg'de araba kanatlanip uçmazsa neyim.

İsin sakası bir yana oraya konulacak maddenin hem soğutucu etkisi olmalı, hem yanici olmalı, hem de bu materyal yandıktan sonra kürüm bırakmamalı. Bu sekilde düşününce aklıma gelen ilk madde alkol
                        1.6T Cosmo, Flexride, DVD800, Sunroof, Spor Deri, 18", Teleflex GFI, Zeibart Cam Filmi, AutoWax Boya Koruma veee Siyah(tı)...
                        Mazide güzel bir anı şimdi..

Yorum

alkolün ısıtıcı etkisi var ama,en azından içince öyle oluyor,yanınca nasıl olur acaba
                          Aşk çok yakar dediler usta tüp mü taktırsak?

Yorum

Neden alternatif arıyorsunuz ki ?
                            LPG den önce süpaplar nasıl soğutuluyordu ?
                            Tabiki benzin ile..
                            Hem yanıcı, hem likit, hemde kurum bırakmıyor.

Yorum

Uzun zamandır LPG araştırıyorum ama bir türlü cesaret edip güvendiğim bir sistem bulamadım. bunda önce de klasik sıralı sistemlere gönül rahatlığı ile taktırın diyorlardı, sorunlar ortaya çıktıkça vazgeçtiler, bu yağlamalı sistem acaba ne kadar güvenilir. Acaba 1-2 yerden duyduğum gibi subapları daha dayanıklı olanları ile değiştirsek daha etkili bir çözüm olur mu?

Yorum

İşleniyor...
                              X