Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1.6 180hp lpg ayar sorunsalı

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: 1.6 180hp lpg ayar sorunsalı

Böyle bir genelleme yapmak belki de doğru değil ama ben kendimce sunu anladım ; lpg işi sakat, hiç bulaşmamak lazım . burada bir arkadasimiz yazmisti sanirim_ aslan besleyen yemini düşünmez .diye

Yorum

Manifold da enjektörlerin orada kör tapa varmı yanlış delinenleri kapamislardir varsa.
      CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
      SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

manifoldda sıkıntı yok. Map sensörü mü ne değişmiş bir de enjektörlerin yönünü değiştirmişler. Sorun yok şuan için. normalde prins de bozuk parça çıkmaz ama bana denk gelmiş. 2 ayı geçti lpg derdiyle uğraşmalarım ama atlattım en sonunda.

Enketörlerin yönünü niye başta öyle yapmadılar sonra değiştirdiler anlamadım. İlk montajda enjektörler gözüküyordu kapağın üstündeydi şuan gözükmüyor enketöre giden hortum gözüküyor.
        İnsignia 1.6t 180hp cosmo

Yorum

Lpg işine mecbur bulaşıyoruz yoksa arabaya binemeyecez. Kasko sigorta vergi vırt zırt birsürü maliyet. Benzin fiyatları da ortada.

Yorum

Anelsanda anlaşamadığımız nokta lpg ayarı ile alakalı. Yol da ayara gerek yok diyorlar çoğu ustada aynısını söylüyor araç yeni çıkan ilk defa lpg takılacak bir araç değilse yol ayarına gerek yok diyorlar.
            Birde her hızda ayar yapılması lazım araçtaki yük sürekli değişiyor yol şartları vs bunları nasıl tutturacaksın diyorlar.

en son yapılan ayar sonucunda titreme tekleme hiçbir sıkıntı kalmamıştı ilk soğuk çalışmada -6 derecede bile bir sıkıntı yokdu. Ama araç 3 saat bekledi tekrar çalıştırdım otomatik jikle devredeyken ufak bir titreme yaptı rölantide sadece oto jikle devredeyken. Ertesi gün yapmadı ve şu an o sıkıntıda geçti kendiliğinden. Arabanın öğrenme muhabbeti yüzünden sanırım.

Arabamda şuan sorun yok fakat bu yol ayarını yaptırsam mı hala emin değilim. Birde afr cihazı olmadan yapılacak yol ayarı mantıklı olacak mı?

Yorum

Deneyimlerimizde wideband afr olmadan yol ayarının da çözüm olmadığını bize gösterdi.
              Beyaz 1.6 T Cosmo Flexride DVD800 Infinity

Yorum

İnsan okurken yoruluyor inşaallah skntı yaşamazsinız artık.merak ettigim bişey var sistemin maliyeti ne kadar.ne kadar sürede amorti edecek kendini kısacası değicek mi bunca uğraşa?
                2010 insignia 1.6t cosmo karbon siyah..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: emperor
                  İnsan okurken yoruluyor inşaallah skntı yaşamazsinız artık.merak ettigim bişey var sistemin maliyeti ne kadar.ne kadar sürede amorti edecek kendini kısacası değicek mi bunca uğraşa?
                  kesinlikle değecek yoksa hiç kalkışmazdım lpg belasına. birbuçuk senede amorti edecek benim hesaplarıma göre yaptığım km ye göre.
                  iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

Yorum

O zaman yol ayarı da yaptırmıyorum afr cihazlı yapan birini bulana kadar

Yorum

hocam anlattığın durumun birebir aynısı bende de var. ilk başlarda hiç birşey yoktu ben bir kaç kere gittim ustaya ayar yapıp yolladı ama benim içim rahat değildi. Sonradan buji ve bobin değiştirdim sonrasında arabada sabahları otomatik jikle devredeyken titreme olmaya başladı otomatik jikle devreden çıktığında her şey normal. buji ve bobinden sonra arabanın benzinde performansı arttı ancak gazda o kadar hissetmedim. Yakıt daha düşer diye bekledim ama farketmedi. yol bilgisayarında önceden 8,4 olan ortalama 7,3 lere indi ama pompaya yanaştığımda bir değişiklik olmadı.

Hocam bu son gösterdiğin ustanın adresini verebilir misin? bende götüreyim. takdırdığım yer değiştirmek mi istemiyor anlamadım. sorunlara bakacak olursan benim enjektörde de bir arıza olabilir. bu arada enjektörler KEİHİN mi yoksa VSI2 mi?

Yorum

Ayrıca dediğiniz gibi 2500 devire doğru araba kendini hafif geri çekiyor gibi. bende biraz hassasım sizin gibi. gereksiz bir hassasiyette olabilir bilmiyorum

Yorum

Ben montajı anelsan da yaptırdım başlarda çok sorun yaşadım tespit edemedik bir sürü etken olabilir çünkü, kompresyon testi yapıldı herşey normal olduğunu anladık yani sübaplarda sorun yoktu, lpg tesisatını yeniden gözden geçirdiler enjektörler arızalı değildi beyin vs herşey denendi sökülüp, sorun enjektöre giden hortumdanmış çatlak varmış onda

Bu arada enjektörlerim keihn , vsi2 turbo kit yağlamasız, Şaşmazda memduh ustaya gittim ayar yapacaktı ama o da başlarda sorun enjektörden sandı ve değişmesi lazım dedi montaj yaptırdığım yer olan anelsan a gittiğimde anlamıştık enjektörden olmadığını. Memduh usta yol ayarı yapıyor fakat afr sensörü yok yine işe yarar mı bilmiyorum.

Anelsan da ayar yapıldı araç olduğu yerde herşey düzelmişti artık. Daha sonra otomatik jikle devredeyken titreme yaptı , anelsana gittim sadece ayar yaptı gazı biraz kısmış yani bana öyle anlattı ondan sonra hiçbir sorun kalmadı. Ama ben hala tam rahat değilim performansı fena değil ama benzin kadar da değil , bu yol ayarı işini çözmek lazım.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sakirdemirel View Post
                            Ayrıca dediğiniz gibi 2500 devire doğru araba kendini hafif geri çekiyor gibi. bende biraz hassasım sizin gibi. gereksiz bir hassasiyette olabilir bilmiyorum
                            Sorunlarımız aynı bence sizde anelsana gidip söyleyin hortumları kontrol edip enjektör konumlarını değiştirsinler ve ayar yapsınlar.
                            İvedik Organize Sanayi Bölgesi 1341Cad. No 118, 06105 Ankara

33 plakalı gri insignia derseniz hatırlarlar beni adım da ahmet.

Umarım çözülür sorunlarınız

Yorum

Ankarada lpg 2.49 civarına düştü 118 e doluyor 370 km gidiyor şehir içi . lpg ayarları düzeldikten sonra yakıttan memnunum .

Yorum

memnunsanız güle güle kullanın sorunsuz İnşallah... Geçmiş olsun.
                                1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
                                Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

İşleniyor...
                                X