Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1.6 180hp lpg ayar sorunsalı

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 1.6 180hp lpg ayar sorunsalı

Birkaç gün önce ankara anelsan da lpg taktırdım. Genel olarak memnundum ilgi ve alakalarından işçilikten vs. Aracımı teslim aldım ertesi gün ilk çalışmada otomatik jikle devredeyken titreme oluyordu, tekrar gittim ve ayarı güncellendi titreme ortadan kalktı. 1000 km yol yaptım uzun yola çıktım, yakıt tüketimi uzun yolda 120 km ortalama hızla 29 kuruş çıktı lpg yi 2.50 den alınca.
    Yakıt tüketimi fazla ve performansı benzine göre düşük olduğu için tekrar gittim servise , lpg ayarı yapıldı yine. Düzeldi sandım başlarda sevindim ama kısa sürdü bu durum. Lpg bitmeye yakın araç teklemeye başladı depoyu doldurdum sonra tekleme olayı geçti.

Lpg bitmeye yakın aracın tekleme yapması normal mi?
    aracın lpg ayarı rölantideyken yapıldı, Ayarı yapan kişi hareket halinde ayara gerek olmadığını söyledi bu doğru mu?
    Bir sorun çözülüyor diğeri başlıyor, aracın motoruna zarar verecek diye korkuyorum, 3000 devire kadar sorun yok sonrasında sanki bir boşluk oluyor gibi lpg de. Benzin deki performansı yakalamak imkansız mı?

Lpg konusunda deneyimli arkadaşlardan yardım bekliyorum, Ankarada Lpg ayarı yaptırıp sorunsuz kullanan yok mu hiç, bir usta tavsiye edebilir misiniz?

Bu arada aracımda prins vsi2 turbo kit var yağlamasız.
    İnsignia 1.6t 180hp cosmo

Ynt: 1.6 180hp lpg ayar sorunsalı

Belli ki montaj dahil ayar hepsi herşey sıkıntı.

Bitmeye yakın tekleme olmaz. LPG biter benzine geçer. En fazla hafif bir iki kere sarsıntı olur okadar.
    Düzgün yapılan ayar veya montajda sabahları teklemez.

Rölantide yaptığı hazır ayar yüklemek. Öyle iş te olmaz!
    CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
    SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

.........................
      Beyaz 1.6 T Cosmo Flexride DVD800 Infinity

Yorum

Orjinal yazı sahibi: akif hoca1
        Merhabalar, anlatılanlara göre ayarlarınızda problem var. Yol ayarına gereksiz diyen adam, ya çok iyi usta. Ayarları ezbere biliyr.
        Ya da tam tersi.
        En güzeli Prins Distribütör ile görüşüp onun yönlendirmesine göre hareket edin.
        Bu konuda yeterli tecrübesi olan arkadaşlar var, ama problemi uzaktan çözmek bu şekilde çok zor oluyor..

Yorum

Aracımın bakımını mersinde içel özel opel servisinde yaptırmıştım. Bujilerine bakıldımı diye sordum bakıldı sorun yok dediler. Bugün lpg servisinde bakıldı bujilere ölmüş resmen. Merkez opel servisine götürdüm ivedikteki bobinde ölmüş dediler yanık kokusu geliyordu ve rengi değişmiş. Sonra tekrar ayar için götürdüm tekrar ayar yapıldı bu sefer düzeldi sanki. En azından titreşim kalktı daha akıcı hale geldi. Bu arada bosch platinium buji takıldı 100tl miş. Bobin ise 550.

Yorum

İşi çözmeniz güzel olmuş. Genelde titreme, tekleme gibi sorunlar kendini ateşleme sistemindeki zayıflıktan göstermeye başlıyor.

Forumda LPG ile alakalı sorunlar ile tecrübe ederek bilgi edindiğimiz ve bunları paylaştığımız güzel konular var. İncelerseniz işin mantığını da kavrarsınız, herhangi bir sorunda direkt sonuca ulaşmanız daha kolay olur.

Saygılar.

Yorum

Geçmiş olsun.
              .
              Böyle durumlarda ben ustaya götürmeden önce İnternette araştırma yapıyorum. Olası sorunlara göre gidiyorum.
              .
              Örneğin lpg ilk takıldığı zaman araçta ilk marşta sorun yaşıyordum. Opel servise gittim lpg dendir denildi. Biraz ısrar edince, akü olabilir deyince, usta arabaya binip marş bastı ve akü bitmiş dedi. Sonra aküyü takviye ettik ve aracı çalıştırdık. Akü almaya gittim. O arada biraz araştırdım ve gördüm ki lpg montajından sonra elektrik kaçağı olabiliyormuş. Bu durumda aküyü bitiriyor tabi. Oto elektrikçi aküyü taktı. Ben söylemesem hiç kaçak kontrolü yapmadan gönderecekti. Kaçağa bağlı akü bitmişse 2 gün sonra yine aynısı olacaktı. İşin yoksa git gel. Lpg servis sanayi arasında mekik doku dur. Herkes topu birbirine atıyor.
              .
              İşini bilen bir usta bulmak çok zor.
              İnsignia 2014 Cosmo 1.6 170hp, Marjet Sıvı Sistem LPG, Zeytin Yeşili, Otomatik, FlexRide Paketi, Çevre Görüş Paketi 2, Sunroof, BOSE Ses Sistemi, Park and Go Paketi, Isıtmalı Siena Perfore Deri Koltuklar

Yorum

Doğru haklısınız, internette araştırma yaptım ben ama geriye doğru konuları tararken bunla ilgili birşeye rastlamadım. Zaten bizim hatamız ustaya güvenmekti en başta. Bujileri belkide hiç açıp bakmadı iyi dedi bize. Artık ayar tutmayınca şüphelenip baktık da anladık.

Yorum

Titrme vs geçti ama alt devirler güzel olmasına rağmen , biraz gaza asılınca 2500 devirde sanki ufak bi kesilme oluyor, devir bandı akıcı değil benzindeki gibi. Hareket halinde ayar yapan bir usta bulsam bu seferde başka şeyler bozulur diye korkuyorum.

Yorum

Ekonomi için yapılan dönüşümler insanları araçlarından soğutuyor.Açıkcası kusursuz dönüşüm yapan usta bulmak samanlıkta iğne aramaya benziyor.Takana kadar sistemlerine ve ustalıklarına övgüler diziyorlar taktıktan sonra çıkan sorunlarda bizden kaynaklı değil diyip işin içinden çıkmaya çalışıyorlar.Araç dönüşüm sonrası hemen buji ve bobin değişimine gitmiş bu bir sorun zaten.
                    Allah kolaylık versin umarım sistemi amorti edene kadar aracınızı satmazsınız.
                    2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
                    2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

Bende ondan korkuyorum. İnsigniayı seviyorum bu fiyata bu özellikte başka araç yok zaten. Yakıt tüketimi çok fazla değil ama benzin fiyatları malum bizi lpg ye zorluyo.

Yorum

Sakin kullanında sorun yok şuan. Devirli kullanmam gerekirse gazlamak istersem de benzine alırım. Mecbur idare edicez böyle.

Yorum

Arkadaşlar ateşleme bobini gm marka 550 iken delphi 200 civarı. Kazık mı yedim yoksa çok fark varmıdır aralrında.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ahmethamdi55x
                            Arkadaşlar ateşleme bobini gm marka 550 iken delphi 200 civarı. Kazık mı yedim yoksa çok fark varmıdır aralrında.
                            Serviste fiyat bu şekilde. Dışarıda GM bobin daha uygun.
                            Bobini internet üzerinden çok daha uygun fiyata alabilirdiniz.
                            örnek: http://www.onlineyedekparca.com/Opel...M,PR-2080.html

Yorum

Servis özel servis ama birde yetkili servis olsa 1000 tl mi alacaklar. Hızlı karar vermem gerekti 2 dk vaktin oldu nette araştırmak için. Opelgm yi görmemiştim başka sitede de aynı fiyat olunca aldım. Aralarında bu kadar fark olması hırsızlık artık ya hiç bir ustaya servise güvenemeyecekmiyiz biz

Yorum

İşleniyor...
                              X