Duyuru

Collapse
No announcement yet.

fren sesi geliyor ancak balata sağlam ??

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: fren sesi geliyor ancak balata sağlam ??

bendede fırenlerle ılgılı sorun var ama benmki bu sese ten ses gelmıyor benki gırtt diye bır ses var.araka koltuklara ıkı yolcu bındımı gırtt dıye ses gelıyor arabada direksiyonu saga sola cevrdgımde yıne yanı ses var.arabayı parak etgımde bu ses cok cıkıyor harket halındeyken ses yok özlikle yukus yukarıya parak etgımde acayıp ses cıkrıyor.servise götrdum bu sesler normal dedıler.daha önce buyle bı sesın olamdgını söyledım sok kac gundur bu ses var dedım ama ordakı usta bu normal ses dedi.aracı park etgımde asrı ses verıyor ğırtt dıye bıs es.son care opel ızmıre maıl atım bu gun benı aradıler servısten memun degılsenız servsınızıı degsrın dendı bana servıs bısye yok demıse yoktur demek dendı bana. ıste opelın servıs garantsı bu
    ** 2012 NSIGNIA 1,4 140 BG Karbon Siyah... 2012 INSIGNIA 1,6 Cosmo Karbon Siyah... ve ** 2016 INSIGNIA 1.6 otomatik CDTİ Siyah

Yorum

Orjinal yazı sahibi: karyurekli
      bendede fırenlerle ılgılı sorun var ama benmki bu sese ten ses gelmıyor benki gırtt diye bır ses var.araka koltuklara ıkı yolcu bındımı gırtt dıye ses gelıyor arabada direksiyonu saga sola cevrdgımde yıne yanı ses var.arabayı parak etgımde bu ses cok cıkıyor harket halındeyken ses yok özlikle yukus yukarıya parak etgımde acayıp ses cıkrıyor.servise götrdum bu sesler normal dedıler.daha önce buyle bı sesın olamdgını söyledım sok kac gundur bu ses var dedım ama ordakı usta bu normal ses dedi.aracı park etgımde asrı ses verıyor ğırtt dıye bıs es.son care opel ızmıre maıl atım bu gun benı aradıler servısten memun degılsenız servsınızıı degsrın dendı bana servıs bısye yok demıse yoktur demek dendı bana. ıste opelın servıs garantsı bu
      aynı sorun yunus emre abinn arabasındada var herhalde 1.4lerdeki kronik sorunda bu ...
      Bir zamanlar 34 KTN 03 (Biz kırmızı başlıklı kızın hikayesinde bile kurttan yanayız)

Kasabadaki en iyi silahşör olunca,herkes sizinle boy ölçüşmek ister cool cool

F10 Msport

Yorum

Orjinal yazı sahibi: karyurekli

bir gün bu sesi dinleme şansımız olursa sesin normal olup olmadığını anlayabiliriz... aklıma ilk gelen balata sesi, ayağınız frendeykenmi bu sesi duyuyorsunuz ? ayağınız frendeyken arkaya yük bindiğinde araç esnemeden dolayı az arka tekerleklere baskı uygulanır, ayağınızda frende olduğundan da gıc gıc diye bi ses duymanız normaldir...

Yorum

evet fırene bastgında gıcır girtt diye ses gelıor.ayrıca dıreksoyunu saga sola cevrınce 4 lastıkden bırden girttt dıye ses gelıyor.araca bınen ve dısardakı kısler bu ne sesın dıer dıyorlar bana.bu ses eskıde yoku.aracım su an 11000 km de 10 bınden sonra bu sesı yapmaya basladı.
          ** 2012 NSIGNIA 1,4 140 BG Karbon Siyah... 2012 INSIGNIA 1,6 Cosmo Karbon Siyah... ve ** 2016 INSIGNIA 1.6 otomatik CDTİ Siyah

Yorum

p.tesı gunu tekrar servıse cagırdılar benı.gıtım baskabır arabyla test yapalım dedı usta.otomotık bır aracla teste cıktık bayagı ugarstık yokusta asagı dur kalk yaptı defalarca aracta tık yok.test yaptıgımız arac 45000 km de bu km sı cok oldugu ıcın yapmıyor dedı senın arac yenı oldugu ıcın yapıyor dedı ve senın aracında da bu kılo metreye geldımı yapmaz dedi bana usta

servıste baska bır arca bındık 10 bin km de onda hafıf ses vardı bu da senın aracın gıbı yenı oldugu ıcın yapıyor dedı bu ses benımkımden zaten vardı bu normaldedim.benmkı bunun 3-4 mıslı ses yapıyor dedım...senın aracında km yaptıkca ses kesılcek dedı usta.ben dıyorum aracı aldıgımda bu ses yoktu 10 bin km gectikten sonra bu ses gelmeye basladı.her sey normal dedı usta. bende cektım geldım.bu gun servıste benı tekrar aradılar sorunun gıderıldımı dıye .yarır aynen sorunum devam edıyor dedım.tekrar getrın arabayı baska ustaya test etirelim dediler.ben ise siizn servise artık guvenmıyorum dedım.oepl odaga götürcem dedım.odak benden uzak odlgu ıcın hep sıze geldıma ma hıc bı sorunmu gidermiyorsunuz.sizin ustalar her sey gayet normal demsını ezberlemısler dedım.ila bize getrın baska ustaya gösterlım dendı.yarın zamanım olursa götürcem...

benım fırenlerın harcınde dıreksıyonu saga sola cevrınde 4 tekerden bırden ğırttt kırttt diye sesler gelıyor ama sesler asırı gelıyor insanın icini parclarcaına.ama usta buna normal dıyorsa ben ne dıyeyım o ustaya...ayrıca arkaya ıkı yolcu bındımı yıne ğırtttt diey ses cıkıyor fıren olmaya bılır baska seyden de ola bılır ama ustalar dısk ve balatya bakıyor her sey normal dıyorlar adamlar her sey normal demeyı ezberlemısler onlar ıcın her sey normaldır )

Yorum

İşleniyor...
            X