Duyuru

Collapse
No announcement yet.

fren sesi geliyor ancak balata sağlam ??

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• fren sesi geliyor ancak balata sağlam ??

uzun zamandır frene bastığım zaman disklerden ses geliyor ,çizilme sesi.özel servise götürüp baktırdım fren balatalarının çok iyi durumda olduğunu söyledi.bende şimdi merak ediyorum o zaman bu ses neden geliyor.nedeni balata tozu olabilir mi acaba ?

Ynt: fren sesi geliyor ancak balata sağlam ??

Eğer Düşük hızlarda ilk frene bastığınızda ses geliyor ve ikinci /üçünçü kez bastığınızda gelmiyorsa balata tozudur.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

merhaba,

frenleri temizletin sorununuz ortadan kalkacaktır. yan sanayi balatalarda da bu sorun oluşabiliyor fakat genelde sorun balata tozunun kaliperin dışına atılaması nedeniyle ses oluşuyor, aracınızı yıkamaya goturduğünüzde ( frenler ve araç sıcak olmasın) yıkama ilacını frenlere sıkıp bir müddet bekleyin daha sonra yıkatın sorun geçecektir.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ozas
        merhaba,

frenleri temizletin sorununuz ortadan kalkacaktır. yan sanayi balatalarda da bu sorun oluşabiliyor fakat genelde sorun balata tozunun kaliperin dışına atılaması nedeniyle ses oluşuyor, aracınızı yıkamaya goturduğünüzde ( frenler ve araç sıcak olmasın) yıkama ilacını frenlere sıkıp bir müddet bekleyin daha sonra yıkatın sorun geçecektir.
        teşekkürler

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
          Eğer Düşük hızlarda ilk frene bastığınızda ses geliyor ve ikinci /üçünçü kez bastığınızda gelmiyorsa balata tozudur.
          teşekkürler fatih abiçpeki kaliper kapağının bunda etkisi olabilir mi ? söksem mi acaba ?

Yorum

Arkadaşlar ,

bu fren sesinden çok rahatsızım. Odak'ta yıllık bakımda dile getirdim, sesi duyamamışlar,
            Altunizade Arkas'a bıraktım yine sorun yok. İlla garantinin bitmesini bekliyorlar.
            Sesleri videoya çektim,

http://youtu.be/h4eZapDPSDA

http://youtu.be/Hj40XQoKw4k

http://youtu.be/bswq02luNTY

Yorum

bizim balataların klasik problemi ,her gittiğinizde tamam halloldu diyecekler sonra bi süre kesilicek tekrar başlicak..
              www.facebook.com/mstfkls

Yorum

Servislerde tanıdığı olan arkadaşlar varsa bir yardımı olabilir mi?

böyle kullanılmaz, ısınınca başlıyor balatalardaki ses

ve benim bu gelgitlerle uğraşacak vaktim yok.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mstfkls
                  bizim balataların klasik problemi ,her gittiğinizde tamam halloldu diyecekler sonra bi süre kesilicek tekrar başlicak..
                  +1

Yorum

Orjinal yazı sahibi: alpercan
                    Servislerde tanıdığı olan arkadaşlar varsa bir yardımı olabilir mi?

böyle kullanılmaz, ısınınca başlıyor balatalardaki ses

ve benim bu gelgitlerle uğraşacak vaktim yok.
                    Servisle alakası yok bu olayın. Bu konuyla ilgili herhalde en çok servise gidenlerden biriyimdir.Çözüm yok.Mustafanında dediği gibi biraz gececek sonra yine başlayacak. Tek çare balata markasını değiştirmek.Ben öyle yaptım hiçbir sorun kalmadı.

Yorum

vallahı yan sanayı yumusak olanından trv kullanıyorum dısklerdende toz aldırdım torna ıle 800 km dır ne ses var ne soluk.tornacı arkadas trv nın bıle kendı ıcınde 4 cesıt oldugunu sert olanların genelde bu sesı yaptıgını soyledıkı genelde servıs balatası olarak bu kullanılıyormus.ben balataları atmadım hala balatalar saglam duruyor ama resmen ıcınde kısım kısım demır parcaları mevcut .bu balataya dısk ne yapsın

Yorum

valla arkadaşlar kim nederse desin asıl problem disklerde türkiye ye gelen insignia larda 16inç disk kullanılıyor ve bu diskler yüksek süratlerde problem yapıyor aracımı sırf bu yüzden 16 kez servise götürdüm iki kerede diskleri değiştirdim fakat 1000 km yakın yol yapınca diskler yeniden problem yaratıyor.işin gerçeği bu ve distiribitörde konuyla çok fazla ilgilenmiyor.

Yorum

videolarını izledim hemen servise git ve disklerini ölçtür yüksek ihtimal disklerin atmış garantiden değiştirt.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ilker aşan
                            valla arkadaşlar kim nederse desin asıl problem disklerde türkiye ye gelen insignia larda 16inç disk kullanılıyor ve bu diskler yüksek süratlerde problem yapıyor aracımı sırf bu yüzden 16 kez servise götürdüm iki kerede diskleri değiştirdim fakat 1000 km yakın yol yapınca diskler yeniden problem yaratıyor.işin gerçeği bu ve distiribitörde konuyla çok fazla ilgilenmiyor.

jantlarınız orjınalmi? diskleri bende 3 kere değiştirdim, poryayıda değiştirdim ama frenlemedeki titremeyi hala çözemedim, ancak orjınal jant kullandığın zaman oldukça azalıyor titreme...

Yorum

jantlar orjinal onla bi bağlantısı olacağını sanmıyorum.Nedense diskler çabuk atıyor zaten kışa giriyoruz kimsenin sorunu kalmıyacak bide aracın üstünde gelen michelin lastikleri kolay yıpranmıyor ama formu çabuk bozuluyor buda bi etken olabilir bence

Yorum

İşleniyor...
                              X