Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Vites değiştirirken gelen ses

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Vites değiştirirken gelen ses

Bendede 1.viteste ses geliyor ayni bahsettiğin gibi surtunme sesine benziyor ama sadece kalkislarda oluyor hafif rampali yollarda motor kalkışta kasildigi zamanlar oluyor sorunumuz ayni olabilir sendede oylemi acaba ?
    2010 1.6 T edition elegance

Yorum

Orjinal yazı sahibi: armblyn
      Bendede 1.viteste ses geliyor ayni bahsettiğin gibi surtunme sesine benziyor ama sadece kalkislarda oluyor hafif rampali yollarda motor kalkışta kasildigi zamanlar oluyor sorunumuz ayni olabilir sendede oylemi acaba ?
      olabilir.bu bence kronik bir sorun.insignianın şanzımanında bir problem var bazı araçlarda.nasıl anlatsam.bir arıza veya bir yerde birşeyler var bir sorun mekanik bir sorun ve bu beni çok rahatsız ediyor.vites geçişleri takır tukur oluyor.hatta geçerken bile takırt diye ses geliyor kutudan.bide ses yapıyor arada 1.ve2.viteslerde.vites geçemiyor ve zorluyormuş gibi oluyor o zorlamadan dolayıda sürtünüyor ve bu sürtünmeden doalyıda biraz sarsıntı ve ses ortaya çıkıyor.böyle birşey işte.baskı balata değişti debriyaj yumuşadı.ama vites geçişleri yine aynı yine aynı.reis bu sorunu çözemiyor bir sorun var büyük bir sorun ama anlayamıyorlar.olmadı çoruma gidecem birde ordaki ustalara gösterim nerde ne sıkıntı varmış anlarız.bana kalırsa araçta çok büyük bir sıkıntı var öyle hissediyorum ve bize pahalıya patlyacak gibi geliyor.

Yorum

bugün geri viteste takılma oldu yine videosunu çekmiştim ama koyamadım birtürlü

Yorum

Servise bir göster derim bende berkay
          Hayat bisiklete benzer,Pedal çevirmeyi bıraktığın an düşmeye mahkümsun...
          [img height=150]http://i1096.photobucket.com/albums/g322/emrezxr/144_zps71fffeb4.jpg[/img]

Yorum

şimdi servisten geldim.sabahtan beri koşuşturuyorum.aracın baskı balatası bitmiş yine.lanet olsun böyle baskı balataya böyle şanzımana.uzun uğraşlarım sonucu servis müdürüyle konuştum ve bana showromdaki 0 km bir insignianın baskı balatasını birkaç saniyede bitirebileceğinden bahsetti.yani kullanıcı hatasıymış bu durum.peki dedim vitesten gelen seslerde mi bundan kaynaklanıyor.o da evet dedi hepsi bundan kaynaklanıyor dedi.dedim peki şimdi bunu değiştirdik birdaha olursa dedim.servis müdürü bunun üstüne şans işi olmayabilir diye ilginç bir cevap verdi.yani uzun lafın kısası 2 ayda bir baskı balata değişcekmiş bizim arabanın 1 milyar küsür lirada para çıkacakmış bizden.durum bundan ibaret işte.sabahtan beri bi okul bi servis mekik dokuyorum çeyrek depo benzin tükettim.ama sorunumuza bir çözüm bulamadık.şunuda söylemek istiyorum aracı ilk aldığımız gün (o zaman benim ehliyetim yoktu babam kullanıyordu aracı) araç çalışır halde viteste iken ayağını debriyajdan çektiğinde araç stop etmemişti o zaman dedik elektronik bir sistem herhalde.sonuçta yeni yeni tanıyoruz aracı.o zamandan bi kurt düşmüştü içimize ardından yine aynı zamanlarda vites geçişlerinde olan takılmalar yine bir türlü 1.vitese geçirememiz vs servise götürmüştük ilk günlerde o zaman orda geçmişti vites sorun yok denmişti..bu son anlattıklarım araç daha 1 haftalıkken yaşananlar.daha sonrasında dediğim gibi vitesten gelen sürtünme sesleri geri vitese geçmemesi vites geçişlerindeki takılmalar vs olmaya başladı..uzun uzun anlattım sizlere..eklemek istiyorum şunuda.bundan sonra araç alırken otomatik vites olmasına ve şanzımanının sağlam olmasına çok dikkat edecez.opele bir daha yanaşmicaz açıkçası.

Yorum

Showromda bir tane astra gtc vardı kırmızı.gökhan abi senin için fotoğraflarını çektim.ama ne diyim ondan bile soğudum artık.opelde soğudum vites sisteminden soğudum,sağlam istikrarlı bir şanzımanının olmayışından soğudum.araç müthiş.ama üretilen gücü yola aktarmada çok büyük sıkıntı yaşıyor opel.şahsi fikrim böyle benim.

Yorum

12 yıldır opelciyiz.10 yıl vectra,2 yıldırda insignia.benim gibi bir insignia aşığını bile bu arabadan soğuttular ya helal olsun valla.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
                  Senkromençlerde geçiş problemi yaşıyorsunda neden ?

Servise bir göster derim
                  fatih abi aşağıda olanları anlattım.şimdi sana birkaç sorum olacaktı.bu senkromençler değiştirebilir bir parça mı ? öyleyse neden servis bundan bahsetmedi.servise göre vites sistemi sadece baskı balatadan ibaret en ufak bir sorun olsa bask balata bitmiştir diyorlar.anlamıyorum ben bu durumu.başka parçalar başka sistemler yok mu bunda.onlarda bir sorun olmuş olamaz mı.benim aklım almıyor artık 2 ayda baskı balata nasıl biter bir arabanın.bu baskı balatayı maraş dondurmasından mı yapıyorlar hemen eriyor bitiyor.biz biran önce baskı balatayı bitirmek için çaba harcamıyoruz ki bitsin.hatta özenerek kullanıyoruz aracı yok çukura düşmeyelim yok şöyle olmasın diye.bizim 10 yıllık opel vectra da bir kez bile baskı balata değişmemişti.şimdi ben nereye gitcem kime başvurcam ne yapcam bilmiyorum.bana yol gösterirmisiniz.

Yorum

Kardesim bide yetkili servis disinda gercekten bu isten anlayan baska bi servise gostersenize bakalim onlar ne dicek
                    2012 İnsignia 1.4 Turbo

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ygtylmz
                      Kardesim bide yetkili servis disinda gercekten bu isten anlayan baska bi servise gostersenize bakalim onlar ne dicek
                      bu şekilde yapmam lazım herhalde.yoksa yetkili servise kaldık mı her ay baskı balata değişcek.

Yorum

İşleniyor...
                      X