Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Vites değiştirirken gelen ses

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Vites değiştirirken gelen ses

son zamanlarda vites değiştirirken sanki sürtünme gibi rahatsız edici bir ses geliyor arada.özelliklede küçük vites geçişlerinde oluyor.bugünde oldu 4 veya 5 oluşu bu.git gide sıklaşmaya başladı.aracın baskı balatası daha yeni değişti.onda bir sorun olcağını düşünmüyorum.birde ses vites kutusundan geliyor ve çok hafif arabada titreşim oluyor o sırada sanki vites kolu elimde kalcakmış gibi geliyor.

.bizim araçların en çok şikayetçi olduğum tarafı şanzımanı zaten.şöyle sağlam çift kavramalı bir şansıman yapsalardı ne olurdu sanki.ben vites atarken net geçişler istiyorum.mesela 2 den 3 e attığım zaman takılmadan seri bir şekilde geçsin istiyorum ama takır tukur sesler geliyor hafif takılarak geçiyor vites.şimdi bide bu sürtünme sesi gibi bir ses gelmeye başladı arada tam oldu.sizce neden kaynaklanabilir bu sorun ?

Ynt: Vites değiştirirken gelen ses

berkay bi srun olabilir arabanda normalde bence insignia nın vites geçişleri net çünkü...
    F30 Sport+

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Gökhan_55
      berkay bi srun olabilir arabanda normalde bence insignia nın vites geçişleri net çünkü...
      baskı balatası daha yeni değişti gökhan abi.değiştikten sonrada test edildi araç bir sorun çıkmadı.forumda da okumuştum vites geçişleri kemikliymiş bizim araçların o nedenle fazla takılmadım bu duruma ama bu ses olayından sonra rahatsız olmaya başladım artık.olmadı ben bu hafta opel reise gidim orda bi insignia test edim o zaman daha net fikirler oluşabilir kafamda

Yorum

Debriyaj pedalına paspas falan sıkışmıyor değilmi ?

Birde geçişlerde hep bir ses sıkıntısı varsa servise bir götür bir baktır bakalım ne diyecekler

Normalda şikayet edilen bir durum değil

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
          Debriyaj pedalına paspas falan sıkışmıyor değilmi ?

Birde geçişlerde hep bir ses sıkıntısı varsa servise bir götür bir baktır bakalım ne diyecekler

Normalda şikayet edilen bir durum değil
          yok fatih abi paspas sıkışması gibi bir durum söz konusu değil.anlatmak istediğim şey çok ddaha farklı birşey.vites kutusundan geliyor ses ve hafif titreşim.sürtünme sesi gibi aynı.o an vites geçmiyor boşa alıp tekrar attığımda geçiyor ancak.birde her sabah şu durumla karşılaşıyorum.kontağı çeviriyorum araç çalışıyor.geri vitese atıyorum takılmadan geçiyor.sonra boşa alıyorum vitesi bi 20 saniye sonra tekrar geri vitese atmaya çalışıyorum ancak bu sefer takırt diye takılarak zorla geçiyor vites resmen.her sabah aynı şeyi yaşıyorum.araç ilk çalıştığı anda beklemeden geri vitese atarken seri geçiyor sorun yok ancak biraz bekleyip öyle denediğimde her seferinde çok zor geçiyor takılıyor resmen.

Yorum

Senkromençlerde geçiş problemi yaşıyorsunda neden ?

Servise bir göster derim

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
              Senkromençlerde geçiş problemi yaşıyorsunda neden ?

Servise bir göster derim
              en baştan beri aracın vites sisteminde bir sorun vardı zaten.baktırdım baskı balata bitmiş dediler çıkarttıklarında bende görmüştüm gerçekten simsiyah olmuştu baskı balata aşınmıştı resmen.biz süreki ayağımız debriyajda gezmiyoruz ki bu kadar yıpransın baskı balata.o zaman demiştim fabrika hatası diye garantiden değiştiler parçaları.ancak vitesle ilgili sorunum tam olarak düzelmedi.bu takılmalar hep devam eetti bende dedim spor araba vitesi yapmak istemişlerdir diye pek fazla üstüne düşmedim.hani sert kemikli geçiş yapıyor ya o yüzden spor araba dedim..ancak sıkıntıların ardı arkası bir türlü kesilmedi..şimdide ses olayı var takılma olayı yine var.bir yerlerde bir sorun var ve çözemediler bu sorunu bir türlü.parçların değiştiği gün test edildi araç.bir sorun yok dendi.anlamıyorum ben kullanırken mi oluyor bu bende mi bir sorun var yoksa araçta mı çözemedim bir türlü.

Yorum

berkay bence dsg roccoyla yarışırken heyecanadan hızlı vites attın senkromeçleri bozdun bak gördün mü)
                F30 Sport+

Yorum

berkay bence dsg roccoyla yarışırken heyecanadan hızlı vites attın senkromeçleri bozdun bak gördün mü)
                  hemen konuyu oraya çek tabi gökhan abi
                  şaka bi yana o zaman olmamıştır bu çünkü o anda seyir halindeydim zaten basmaya devam ettim ve sakince vites attım .hani hızlı vites atmaya bile gerek kalmadı haha

Yorum

ama şunuda söylemek istiyorum rocco gerçekten çok güzel bir spor araba.dış tasarımına yola oturuşuna bayılıyorum.ilerde kullanmak istediğim araçlardan biri.tabi kısa bir süre yoksa hayalimdeki astra opc gerisi hikaye

Yorum

opc gerçekten mükemmel bişey ya hiç yarama tuz basma bide onun bordosu var ki:S
                      F30 Sport+

Yorum

opc gerçekten mükemmel bişey ya hiç yarama tuz basma bide onun bordosu var ki:S
                        of of of diyorum sadece tam bize göre gökhan abi genç işi . ilerde alırsak beraber alalım belki indirim vs yaparlar haha

Yorum

berkay bana % 50 indirim dahi yapsalar alamam % 70 indirimle ancak
                          F30 Sport+

Yorum

berkay bana % 50 indirim dahi yapsalar alamam % 70 indirimle ancak
                            şu an beni %70 bile kurtarmaz belki ilerde.biraz ben katarım birazda babam katarsa o zaman olabilir belki.arkasınada babam sağolsun yazarım

Yorum

bizde de 1-2 geçişleri arasında sıkıntı oluyor, araç ilk alındığı zamanlar babam aracın vites oranlarına alışamadığından, araç tam yavaşlamadan seri bir şekilde bire geçmeye çalışmış sık sık rampalı yayla yollarında falan..ama sadece redline yakın olduğum zamanlarda 1den ikiye geçiş problemi oluyor, değilse vites topuzunu sakin hareket ettirince bir sorun olmuyor...bir de araç 4.000 devir sonrası 1. ve ikinci viteslerde debriyaja basıldığında biraz sert bir şekilde kavramayı bırakıyor... ama geçenlerde rollinge çıktım hiç bir sorun da hissetmedim...biraz garip bir şanzıman
                              2011 1.6 T Cosmo, siyah, sunroof+flyaudio + arka koltuk monitörler

Yorum

İşleniyor...
                              X