Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia nın yakıt tüketimini düşürmüşler??

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Insignia nın yakıt tüketimini düşürmüşler??

CC debriyaja bastığınızda devreden çıkmıyor. Sadece frene yada yukarıdaki tuşların hemen solundaki tuşa bastığınızda iptal oluyor.

Hatta diyelim hızı 90'a ayarladınız. Işıklarda durdunuz. 1 vitesle kalkış yapıp 30'u geçtiniz. Ardından res'e basarak CC'yi eski hızına gelmek üzere aktif ettiniz. Seri bir şekilde hızlanıyor, sizde gaza basmadan sadece vites değiştiriyorsunuz. (Fakat konforlu bir sürüş olmuyor)
    2012 - 1.4 Turbo Edition Elegance + Yeni Stil Paketi

Yorum

Opel servislerinin kendilerinden haberleri bile yok yazılımlardan nasıl haberleri olacakki. Navigasyon güncellemelerini bile halledemediler. En son güncellemede bile DVD800 de türkiyenin pek çok turistik bölgeleri hiç yok hariya dışı diye tanımlanıyor. Yakıtın düşürülmesine gelince : Her yorumcu arkadaş farklı şeyler yazış. Hangisi doğru derseniz kullanıma göre hepsi doğru. Spor sürüşü söylemiyorum bile. Afet güç felaket yakıt. Arabadaki ek her donanımın çalışması bile gözle görülecek derecede yakıtı artırıyor. Mesela bir kolku ısıtması günde yaklaşık 20 dk kullanılınca 300 km lik tüp mesafesini 270 km ye düşürüyor. Klma yine aynı. Vs. vs.vs. Yani hala İnsignia nın yakıtını tartışmanın biranlamı yok. 180 beydir ve donanımlı bir arabaya biniyorum diyen yakıtın hesabını fazlaca yapmamalı. Yazılımla yakıtın düşürülmesine gelince : Çok ümitlendim demeyeceğim. Yazılımla düşürülen yakıt miktarını azıcık spor kullanımla veya yanlış kullanımla zaten fazlasıyla harcıyoruz.Bence şehir içi 9-10 lt arası, şehir dışı ise 7-8 lt arası yakıta razı olacaksınız. Rakamlar arasındaki tolerans yol , trafik ve sürücü performansına bağlıdır.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: enxdesign
        CC debriyaja bastığınızda devreden çıkmıyor. Sadece frene yada yukarıdaki tuşların hemen solundaki tuşa bastığınızda iptal oluyor.

Hatta diyelim hızı 90'a ayarladınız. Işıklarda durdunuz. 1 vitesle kalkış yapıp 30'u geçtiniz. Ardından res'e basarak CC'yi eski hızına gelmek üzere aktif ettiniz. Seri bir şekilde hızlanıyor, sizde gaza basmadan sadece vites değiştiriyorsunuz. (Fakat konforlu bir sürüş olmuyor)
        Aracınız sanıyorum 2012 model. Sizin dediğiniz olay 2011 ve öncesinde yok. Debriyaja basınca CC devreden çıkıyor.
        2011 Opel İnsignia 1.6T Cosmo+FlexRide

Yorum

Evet ya 2012 modellere ozel yada 1.4lere bizim araclarda debriyaja basinca cc devreden cikmiyo cok guzel bi ozellik mesela 90 6.vites gidiyosun rampaya geldi cek 4e devam cc hala devrede
          2012 İnsignia 1.4 Turbo

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ygtylmz
            Evet ya 2012 modellere ozel yada 1.4lere bizim araclarda debriyaja basinca cc devreden cikmiyo cok guzel bi ozellik mesela 90 6.vites gidiyosun rampaya geldi cek 4e devam cc hala devrede
            bizim araçlarda yokuş yukarı vites düşürme ihtiyacı olmadığı için çok önemli değil araç bayılmaz aynen yoluna devam eder.
            2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
            2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

Benzinlikte gorusuruz
              2012 İnsignia 1.4 Turbo

Yorum

okadar güç için bence normal yaksın yani 1-2 litre fazla helal olsun

Yorum

Abi hatta 180lik duzgun kullanilsa ortalama 8,5-9litreyle gezilcegine inaniyorum ben ama tabi insan rahat duramiyo giden araba oldumu altinda
                  2012 İnsignia 1.4 Turbo

Yorum

aynen zaten en büyük sıkıntımız o bizim .araba gaza bastıkça şahlanıyor insanın gazdan ayağını çekesi gelmiyor.napalım bizde bu araçları bu gücüne sebep almadık mı zaten.kullandığımız müddetçe keyfini çıkartmakta fayda var

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ahmet_turedi
                      Orjinal yazı sahibi: ygtylmz
                      bizim araçlarda yokuş yukarı vites düşürme ihtiyacı olmadığı için çok önemli değil araç bayılmaz aynen yoluna devam eder.

bizim burda birinde dizel bi insignia var ama 130 lukmu 160lıkmı bilmem benle yanyana geliyo basıyo bişeyler yapıyo yaş olarakta ondan ufak olmama rağmen yeterince olgun davranıp yalnızca yüzüne bakarak güldüm ama bi sonraki sefere bi sürpriz düşünüyorum
                      2009 1.6T Cosmo-Nar Kırmızı-Flexride-DVD800 navi-Park Assist-Tam Deri Spor Koltuklar-Llumar film

Yorum

Bu arada CC tam değer konusunda emin olmamakla birlikte 1200-1300 gibi bir devirde otomatik olarak devreden çıkıyor. Yani diyelim ki 6ncı viteste gidiyorsunuz. Yokuş yukarı çıkmaya başladınız. Doğal olarak araba çekmemeye başlıyor 6ncı viteste, vites düşürmezseniz devir düşüyor düşüyor düşüyor ve CC devreden çıkıyor.
                        2012 - 1.4 Turbo Edition Elegance + Yeni Stil Paketi

Yorum

ben insignia ya yeni terfi ettim.aracım 2010 1.6t cosmo sunroof+flexi+dvd dış siyah iç bej.arabayı istanbuldan satın aldım.gaziantepe gelirken 1 depo ile 90 km sabit hız cruise control ile tam 1000 km yol kat ettim.şu an şehir içi ortalam antep trafiğinde (istanbuldan beter) 10,5.
                          1.6 T COSMO+NAVİ+SUNROOF+FLEXİ SİYAH

Yorum

İşleniyor...
                          X