Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia nın yakıt tüketimini düşürmüşler??

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Insignia nın yakıt tüketimini düşürmüşler??

Teknik özellik listesine baktım az önce.10.6 olan şehir içi tüketimini 9.7 ye 6 litre olan şehir dışını da 5.4 e düşürmüşler 1.6 turbonun acaba motorlarda mı bi değişiklik var yoksa yazılım güncellemesi mi mevcut??
    İnsignia 1.6 Turbo edition elegance paket 17" jant teknik gri

Ynt: Insignia nın yakıt tüketimini düşürmüşler??

enteresan gerçekten.yazılımmı geliştirdiler yoksa motorumu değiştirdiler.yoksa sadece kağıt üzerinde değişiklik mi yaptılar öğrenmek lazım
    2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
    2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

bütün markalar teknolojileri geliştikçe arabaların yakıt tüketimini sürekli düşürüyolar, bu da onun bir eseri sanırım..
      www.facebook.com/mstfkls

Yorum

Aslında bu işlem çok basit. Nasıl Remap ile güç ve beygir artirabiliyorsak, iyi remapping ile yakıt sarfiyatida düşürulebilir. Ancak buradaki önemli nokta güç ve tork degerlerinden ne sekilde ödün verilerek tasarrufun saglandigidir. Çok düşürürseniz Insignia keyif vermez. Çok iyi motor olarak bilinen bmw320d motoru bile agresif kullanilinca yakıt sarfiyati artıyor.

2015 Opel Mokka 1.6 CDTI Cosmo

Yorum

opelin verdiği değerlere güvenip aldım aracımı ama o değerler çok ta gerçekçi olmuyo mesela aracımı alırken 8.7 yakar yazıyodu 11.2 litrede geziyorum 1 aydır.ya bende bi sorun var yada opelde.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Astra H
            opelin verdiği değerlere güvenip aldım aracımı ama o değerler çok ta gerçekçi olmuyo mesela aracımı alırken 8.7 yakar yazıyodu 11.2 litrede geziyorum 1 aydır.ya bende bi sorun var yada opelde.
            şehrin yapısı, yol durumları, kullanım tarzı herşey yakıt tüketimini değiştirebilir.
            forumda yaptığımız listede 1.6T'nun tüketimleri 10-12 litre arası genelde ama Çankaya'da oturan Utku abi ve Cem'in tüketimleri 16 litrelerde geziniyormuş
            Lüleburgaz'da da bu şekilde istisnai bir durum olabilir.
            InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri
              Orjinal yazı sahibi: Astra H
              şehrin yapısı, yol durumları, kullanım tarzı herşey yakıt tüketimini değiştirebilir.
              forumda yaptığımız listede 1.6T'nun tüketimleri 10-12 litre arası genelde ama Çankaya'da oturan Utku abi ve Cem'in tüketimleri 16 litrelerde geziniyormuş
              Lüleburgaz'da da bu şekilde istisnai bir durum olabilir.
              yollarımız çok kötü değil ama şehir içi kullanım fazla yapıyorum ona bağlıyorum artık ama 1.6t insigniaların yakıt tüketimleriyle aynı değerleri 1.6 düz astrada almak ta insanı düşündürüyo.çok yüksek devirde kullanan birisi değilim olabildiğince az sıkıştırıyorum arabamı ama ne yaptım ne ettimse tek basamaklara düşüremedim şu değerleri.tüp takıtırcam en sonunda biraz daha kilometre yapmasını bekliyorum daha 9.000 km de 9 ayda 9 bin km yol yaptım gerçi gerek varmı yok mu onu da bilmiyorum.

Yorum

birde şuda var, genelde büyükşehirde araç çok yakar diye söylenir ama sıkışık trafiğe yakalanınca çok yakıyor, onun haricinde zaten uzun mesafelerde hızlı gidildiği için ortalama tüketimi düşüyor bence.
                ama küçük şehirlerde hızlandıktan sonra doğru düzgün sabit hızda gidemiyorsun, ya ışık çıkıyor, ya bir sokağa dönüyorsun. hadi onlar olmadı, zaten motor ısınmadan gideceğin yere vardığın için araç sürekli çok yakıyor ben Çorum yerine Ankara-İstanbul gibi bir yerde yaşasam ortalama tüketimim daha düşük olurdu eminim
                InsigniaTEAM

Yorum

bugün bi deneyeyim bakim benimkide düşmüşmü

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Hasan_apg09
                    bugün bi deneyeyim bakim benimkide düşmüşmü
                    Abi sürekli gazladığın için seninki istesende düşmez haha

Yorum

benimki de bayağı düştü ya, geçenlerde 22'lerde gezerken şu anda 13 civarında 22 litre nasıl olmuş bilmiyorum ama bugün bi mercedes 560 sec'in sahibi ile konuştun adam 18 litre yakıyo diyor, araba 5.6 lt V8 o 18 yakıyor ben 13 yakıyorum, bu işte bi terslik var galiba benim nerdeyse 4 katım bi motora sahip araç o kadar yakar mı yoksa benim araba mı fazla yakıyor

Yorum

Merzifon-Ankara arası cruise control ile, naviye göre 121 km/h- hız göstergesine göre 128 km/h sabit hızla gidiş, 310 km'de 8,2 L ortalama ile Ankaraya ulaştım. 8'de 3 depo ile gittim.
                        Ankara şehir içi yaklaşık 100 km gezdim ve dönüşte 135-140 km/h cruise control ile ara sıra ders verme (Accord ve Bmw) ve trafikten sıyrılma amaçlı atraksiyonlar yaptım. Dönüşte 8,9 Litre sarfiyatla döndüm. Bir depo ile 710 km yol katettim. Eğer 100-110 bandında gid-e-bilseydim 7-7,5 civarı bir sarfiyat olurdu.

Bu kasa ve bu motora göre sarfiyatlar normal, anormal olan benzinin aşırı pahalı olması. Eğer benzinin litresi hükümetin açıkladığı enflasyon (!) oranında artsaydı 1,5-2 lira olacaktı ve kimsenin canını acıtmayacaktı.
                        2010 Opel Insignia 1.6 T Cosmo + Hakim Gri + Flyaudio DVD/Navigasyon/Turn Push

Yorum

Yorum

Bir de bu arabaya cok yakiyor diyorlar

Yorum

Orjinal yazı sahibi: trabzon61
                              Bir de bu arabaya cok yakiyor diyorlar
                              Seninki çok yakıyor haha haha haha

Yorum

İşleniyor...
                              X