Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Lastik basıncı kaç olmalı ?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Orjinal yazı sahibi: Kara Murat View Post
    40 hava dediğiniz uzun yolda lastikler de ısındıkça 45-50 leri görür ve sonucunda seke seke gelmeniz normal. Yazın veya sıcak memleketlerde en çok 33-34 olmalı.
    Yeni yeni şeyler öğreniyor insan, ben de çoğu lastikçinin kafasına göre bastığını öğrendim, bundan sonra lastiklere hava da bassalar gidip kontrol edeceğim petrolde.

Yorum

Petrol istasyonlarindaki çoğu makinenin kalibrasyonunun doğru yapıldığını daha doğrusu yapıldığını zannetmiyorum.en iyisi güvenliğiniz bir lastikçi ya da kaliteli bir ölçüm aleti edinip kendinizin bakması bence.

Yorum

Kalem lastik ölçerler var, fiyatları da çok çok uygun. Ben mesela lastiklere hava basmaya gittiğimde önce kalemle kontrol ediyorum, ona göre gerekeni yapıyorum.
        @Murat
        2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Merhaba, 2015 Insignia'nın kapısında bu etiket var.
          210 kPa = 30.5 psi
          230 kPa = 33.35 psi
          260 kPa = 37.7 psi
          270 kPa = 39 psi
          280 kPa = 40.6 psi

ben öne 33 psi, arkaya 30-31 psi basıyorum.
          You do not have permission to view this gallery.
          This gallery has 1 photos.

Yorum

1.6 dizel İnsignia B kullanicisiyim barum marka iyi olmayan lastiklerden kullaniyorum. Lastikleri 32 barda kullanirken 7.4-7.5 yakit tuketim degerlerinde gezerken 39a cektigimde 6.3-6.5lere indi bilginiz olsun arada ciddi yakit farki var.Daha onceki aracim passatti ve iyi marka olan bir lastik kullaniyordum cok konforluydu. İyi bir tuketim degerine sahip lastikle bunlarindan altina dusulebilir. Unutmayin aracta guvenlik konfor ve yakit tuketimi oncelikle lastikten gecer.

Yorum

İşleniyor...
            X