Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1.6T Sidi Tekleme

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Orjinal yazı sahibi: Sota View Post
    Sorun tarafımca tespit edilip çözülmüştür.
    Çözüm maliyeti yanlızca 1 TL

Konu kilit...
    Nedir acaba durum. 1 tl ye yapılacak ne kaldı diye düşünüyorum. Cırt kelepçelik bir işe benziyor sanki. Geçmiş olsun.

Yorum

Şu sıra havalar epeydir sabahları belirgin soğuk olduğu için bazen kendi aracımda aynı sorunu yaşıyorum. Sorunun çözümünü ben de merak ettim.
      @Murat
      2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

üzgünüm ki sorunun ilerleyen dönemde daha şiddetlenecek.
        sorunun çözümü buldugum
        da söylemeyeceğimi önceki mesajımda belirtmiştim

bu konu kasıtlı olarak sabote edildi edilirken de kimse sesini çıkarmadı.

Yorum

üzgünüm ki sorunun ilerleyen dönemde daha şiddetlenecek.
          sorunun çözümü buldugum
          da söylemeyeceğimi önceki mesajımda belirtmiştim

bu konu kasıtlı olarak sabote edildi edilirken de kimse sesini çıkarmadı.
          Konu ve sorunla ilgili kendim bilgi birikimi olarak size veya bir başkasına müdahale edecek durumda değilim haddim de değil. Burda herkes bilgi ve yaşadıkları tecrübeleri paylaşıyor ve bu da forumun etiği ve kuruluş amacı. Yazılanları okuyoruz. Fikir ve deneyim ayrılıkları olabilir bu gayet normal bir durum kalkıp millete sus denmez denmesi de beklenmemeli. Forum yönetimi konuya müdahale de etmişken başka birinden buna karışmasını beklemek de hata olur. Uzatmayalım, sizin bu davranışınızın benimle bir ilgisi yokken tepkili olduğunuz kişiyle beni bir tutuyorsunuz. Özelden yazabilirdiniz cevabı. Olmadı sevgili kardeşim. Yakışık almadı..
          @Murat

Yorum

Numaram sende var (uzun zaman önce görüşmüştük)
            Bu konu altında bilgi aktarımı yapmayacağım.

Yorum

Herkese merhaba. 2014 90.000kmde 1.6t sidi insignia aracım var. Arabamın 2k, 2.1k devir ve altindayken hafifce gaz verirsem araç tekliyor. Kesik kesik değil bir titreme gibi. Bunun disinda hicbir sorun yok. Bobinler delphi yeni değişti bujiler yeni değişti. Map,Maf temizlendi. 2 tane yetkili servisden ayrilan usta şanzımanda sıkıntı yok dedi. Yağ eksiltme, duman atma yok. Sorun neden olabilir ne yapmaliyim. Kütahya,Uşak,Eskişehir,Izmirde bildiginiz usta var midir? Teşekkürler.

Yorum

Turbo selenoid valfine baktırdınız mı?
                @Murat

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Kara Murat View Post
                  Hayır baktırmadım. Bu parça nedir fotoğrafda gosterebilir misiniz. İlçede yaşıyorum. Kendim anlayabilir miyim?

Yorum

Araçta çekiş düşüklüğü, bir tane bile arıza kaydı yok bunun yanında.

Yorum

https://www.google.com/url?sa=t&sour...kjgGZ143AmIQrw

Kesin olmamakla birlikte baktırın derim.
                      @Murat

Yorum

Numaram sende var (uzun zaman önce görüşmüştük)
                        Bu konu altında bilgi aktarımı yapmayacağım.
                        Konuyu baştan sona kadar okudum bazı konularda bilgi sahibi oldum yalnız anlamadığım ve can sıkıcı olayla karşılaştım acizane soruyorum bu formun amacı bu forumda bulunan arkadaşların birbirine yardımcı olması değilmi? bir sorun olduğunda çözüm amaçlı bilgi alışverişi değilmi? ben şahsen öyle olduğu için bu forumdayım bilgi paylaştıkça iyidir güzeldir bir işe yarar herkesin bilgisi kendine olursa bir işe yaramaz olduğu kanısındayım, acizane sizin konu sanki pire yüzünden yorgan yakma işine dönmüş bilgi aktarma düşüncesi olmayanın bence bu forumda kalmasına da gerek yoktur tüm forum üyelerine kazasız belasız sürüşler temenni ediyorum
                        Insignia 2014 1.6 SIDI 170 hp AT Cosmo siyah

Yorum

https://www.google.com/url?sa=t&sour...kjgGZ143AmIQrw

Kesin olmamakla birlikte baktırın derim.
                          Hocam teşekkür ederim. Direkt olarak kompresyon testi yaptırsam. Sorunun subaplardan olup olmadığını anlayabilir miyim? Öyle ise daha fazla uğraşmadan iyi bir yere verip yaptırırım.

Yorum

Sorun 1. Gözden çıktı. Kompresyon kaçırıyor. 90.000kmde lpgsiz araba için olmaması gereken bir sorun bence. Sidi motorlar bahsedildiği kadar masum değilmiş. Diğer yaşanan sorunları da okudum. Olmaması gerek. Dizelini tavsiye ederim. Benzinlisine yaklaşmama konusunda kendi fikrim oturdu.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Kadir İlbay View Post
                              Sorun 1. Gözden çıktı. Kompresyon kaçırıyor. 90.000kmde lpgsiz araba için olmaması gereken bir sorun bence. Sidi motorlar bahsedildiği kadar masum değilmiş. Diğer yaşanan sorunları da okudum. Olmaması gerek. Dizelini tavsiye ederim. Benzinlisine yaklaşmama konusunda kendi fikrim oturdu.
                              Geçmiş olsun. Bujilerin durumunu görme imkanınız oldu mu?
                              Bizim 1.6 sidi araçlar da maalesef dediğiniz gibi. Bu araçlara kasa ağır olduğu için 2.0 motor benzinli ve üzeri kanaatimce ideal. Gerisi tasarruf adı altında araca ve sahibine işkence..
                              Son kasa 1.5t benzinli kullananlar acaba bu tarz sorunlar yaşıyor mu merak ediyorum.
                              @Murat

Yorum

Geçmiş olsun. Bujilerin durumunu görme imkanınız oldu mu?
                                Bizim 1.6 sidi araçlar da maalesef dediğiniz gibi. Bu araçlara kasa ağır olduğu için 2.0 motor benzinli ve üzeri kanaatimce ideal. Gerisi tasarruf adı altında araca ve sahibine işkence..
                                Son kasa 1.5t benzinli kullananlar acaba bu tarz sorunlar yaşıyor mu merak ediyorum.
                                Sağolun. Bujiler şase no dan bakılarak alınmıştı. 1. göze taktigimiz buji hemen kararıyor. İşin komiği aracin torpidosunun arkasına sıkışmış bir servis kağıdı çıktı. Eski sahibi bu aracı servise götürmüş ve müşteri taleplerinde. ''2 kez motor indi. bu sorun icin sanzımanci bakti ama arıza çözülemedi" yazıyor. Görünen o ki sorun çözülemiyor ve bana bu durumu anlatmadan bu araç satıldı. Çözümü mahkemede arayacağım artık. Bunun yanında bütün gözler 15 ve üstü kompresyon vermesi gerekirken 12 12 12 10 veriyor. Aracın mazisi epey bir var anlaşılan. Aracı almadan önce 1 kurumsal ekspertize 1 yetkili 1 özel servise soktum kimse bu sorundan bahsetmedi. Memlekette güvenecek insan kalmamış gerçekten...

Yorum

İşleniyor...
                                X