Duyuru

Collapse
No announcement yet.

SIDI Motorun Titremesi ve Çözümü

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Mesaj değiştirme olmadığı için 2. mesaj olarak yazıyorum. Verdiğiniz linkte zaten A16XHT motor kodu varmış, yani uyumluluk konusunda problem yok ama neden piyasada olmadığını merak ettim açıkçası.

Yorum

Benim şu an sidi 1.6t aracımdaki bujiler 55488380 kodlu olandan ve sorun yok şu an için. Takılalı 10 bin km oldu. İnternetten biyedekparca.com dan almıştım. Ataşehir istanbul görünüyor.
      @Murat
      2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Merhabalar, internette bu bujiyi satan bir firma bulamadım. Tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı? Bu titremeden artık kurtulmak istiyorum. Teşekkürler.
        2013 İnsignia 1.6T 170HP Kar Beyazı

Yorum

Küçük bir güncelleme yapayım; geçen hafta yıllık bakıma soktum ve bu sefer Motul Dexos 1 Gen 2 kullandım. İlk farkettiğim motor sesinde değişme motorda canlılık oldu. Tabi canlılık bakım kaynaklı da olabilir. En önemlisi ise titreşim %90 civarı azaldı. Geçti demek için çok erken daha tabi. Aynı yağ ile bir bakım daha yapsam daha iyi veriler elde edebilirim.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Son güncellememin üzerinden tam kapanma geldiği için aracımı fazla kullanamadım. Bu sürede çoğunluğu uzun yol olarak 2000 km kadar yol yaptım. 10-15 gün beklemişken bile aracı çalıştırdığımda titreme yapmadı. Şimdilik söyleyebileceğim güncellenmiş yağ ile motor büyük oranda titreşimi kesti. Büyük oranda dememin sebebi bazen titreşimi hisseder gibi oluyorum ama bu benim pimpirikliğim de olabilir

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

İşleniyor...
            X