Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yazılım yüklemesi sonrası Vites Geçişleri

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

R ye takınca vuruntu bendede var ama hafif değil iyi vuruyor. P1101 hata kodu gitmiyor silsemde. Gaz kelebeği temizlendi yine aynı...
    2013 İnsignia 1.6T 170HP Kar Beyazı

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Eren Kandemir View Post
      Merhaba bizde dün insignia 1.6 t 170 hp aldık.
      Bizim araçtada araç 40 km ile giderken uğultu sesi yapıyor boşa alınca geçiyor.Bide o vuruntu bizdede var ne yapmalıyım sizin gibi servise mi götüreyim yazılım güncellemesi için
      Merhaba , Ses için gitmeyin yani ses için bir yazılım yok , sallayıp duruyolar , servisin bir çözüm getirebileceğini sanmıyorum. Ses dışında vuruntu vs varsa bi gidin görsünler , yeni yazılımlar felan çıkıyomuş arada bir.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ARSLANTAS1923 View Post
        R ye takınca vuruntu bendede var ama hafif değil iyi vuruyor. P1101 hata kodu gitmiyor silsemde. Gaz kelebeği temizlendi yine aynı...
        p101 aslında direk gaz kelebeği arızası değil , açılımı " sistem hava alıyor " muş , yani patlak bir boru / hortum olabilir , işi bilen bir opelciye götürün.Çözerler . Vuruntu için yazılım var , önce bi yazılım deneyin olmazsa revizyon düşünürsünüz.

Yorum

Selamlar,
          Geçtiğimiz hafta 170lik benzinli otomatiklerde R ye alınca sallama vurma adına ne deniyorsa ondan bende de vardı. İlk sahibine de sormuştum ilk aldığımdan beri yapıyor dedi. Proopelin yaptığı şanzıman güncellemesini yaptırdım. Güncelleme sonrası vuruntu azaldı ama sallıyordu yine de. Adaptasyon yapıldı sonrasında kayboldu tamamen. Motor ateşleme iyileştirmesi de olduğunu söylemişlerdi.

Benim hissettiğim farklar:
          -Geri vites vuruntusu hiç kalmadı.
          -İlk çalışmadaki kalp atışı dediğimiz hafif teklemeyi hissetmedim hiç.(Belki yapmadığı güne denk geldim.) Rölentide daha kararlı çalışıyor.
          -Vitesleri manuel küçültürken öne yığılma azaldı hatta 6 dan 5 e manuel düştüğümde ibreye bakmam gerekiyor düştüğünü anlamam için.
          -Ara vitesler arası düşüş ve yükselişlerde daha az hissettiriyor.

Bakalım uzun vade de hissettiklerimi yazarım tekrar. Bazı yazdıklarım sadece adaptasyondan dolayı düzelmişte olabilir.

İyi forumlar dilerim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ALPRN View Post
            Selamlar,
            Geçtiğimiz hafta 170lik benzinli otomatiklerde R ye alınca sallama vurma adına ne deniyorsa ondan bende de vardı. İlk sahibine de sormuştum ilk aldığımdan beri yapıyor dedi. Proopelin yaptığı şanzıman güncellemesini yaptırdım. Güncelleme sonrası vuruntu azaldı ama sallıyordu yine de. Adaptasyon yapıldı sonrasında kayboldu tamamen. Motor ateşleme iyileştirmesi de olduğunu söylemişlerdi.

Benim hissettiğim farklar:
            -Geri vites vuruntusu hiç kalmadı.
            -İlk çalışmadaki kalp atışı dediğimiz hafif teklemeyi hissetmedim hiç.(Belki yapmadığı güne denk geldim.) Rölentide daha kararlı çalışıyor.
            -Vitesleri manuel küçültürken öne yığılma azaldı hatta 6 dan 5 e manuel düştüğümde ibreye bakmam gerekiyor düştüğünü anlamam için.
            -Ara vitesler arası düşüş ve yükselişlerde daha az hissettiriyor.

Bakalım uzun vade de hissettiklerimi yazarım tekrar. Bazı yazdıklarım sadece adaptasyondan dolayı düzelmişte olabilir.

İyi forumlar dilerim.
            Merhabalar,

Yazılımdan bu yana ilk yorumumdan farklı birşey hissetmedim. Kalp atışı var yine, o zaman bana öyle gelmiş. Vites düşüşlerde sabit gaz giderken 6-5-4 yaptığımda 4 e inerken hafif vuruyor gibi oluyor ama çokda takmıyorum. Geri vites tamamen geçip geçmediğini anlamıyorum. Kütleme sallama yok.

Tavsiye ederim bilgilerinize.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ALPRN View Post

Merhabalar,

Yazılımdan bu yana ilk yorumumdan farklı birşey hissetmedim. Kalp atışı var yine, o zaman bana öyle gelmiş. Vites düşüşlerde sabit gaz giderken 6-5-4 yaptığımda 4 e inerken hafif vuruyor gibi oluyor ama çokda takmıyorum. Geri vites tamamen geçip geçmediğini anlamıyorum. Kütleme sallama yok.

Tavsiye ederim bilgilerinize.
              Selmalar , Konu üzerinden zaman geçmiş ama sormk istedim bu proopel nerede oluyor. adaptasyon ücreti nedir

Yorum

Orjinal yazı sahibi: serdarmete View Post

Selmalar , Konu üzerinden zaman geçmiş ama sormk istedim bu proopel nerede oluyor. adaptasyon ücreti nedir
                Asıl merkezi Ankara da ancak çok ilde anlaşmalı yerleri var. Uzaktan bağlanarak güncellemeyi yapıyorlar. Valla yalan olmasın ama 1250tl diye hatırlıyorum, bayağı oldu yaptıralı. Instagramları falanda var.

Yorum

İşleniyor...
                X