Duyuru

Collapse
No announcement yet.

55.000 KM Şanzıman yağı değişimi hk.

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Selamlar , benimde tüm bakımları yetkili serviste yapıldı , şanzımanım harika geçişler çok güzel ama sıcakken durup geri aldığımda lak diye ses geliyor , sadece R ye alınca. Sizce 120 yi beklemeden yağı değiştirtmeliyim.sizdede böyle bi hareket oluroymu.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: serdarmete View Post
      Selamlar , benimde tüm bakımları yetkili serviste yapıldı , şanzımanım harika geçişler çok güzel ama sıcakken durup geri aldığımda lak diye ses geliyor , sadece R ye alınca. Sizce 120 yi beklemeden yağı değiştirtmeliyim.sizdede böyle bi hareket oluroymu.
      R ye alınca hafif vurma vardı değiştirdim şimdi yağ gibi. 45 binde değişti. Ayrıca değişimden kastım. Tıpadan boşalıp 4lt motul atf6 kondu

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Stormhan View Post

200-300 km diyen de var daha fazla diyen de. Hatta liftte iken tüm viteslerde kullanın sonra eksiltip ekleyin diyen de. Net bir bilgi yok. Ben de değişimi düşünüyorum, kafalar karışık açıkcası
        Aynen öyle, 2-3.000 km kullanın diyen de var. Sanırım yağın tam olarak karışması için bir süre kullanım öneriliyor ancak bu sürenin ne kadar olacağına dair farklı iddialar var. Muhtemelen bir kaç yüz km kullanım fazlasıyla yeterlidir. Benim görüşüm ne zaman müsait olursanız 2. değişimi o zaman yaptırın; çok da kritik olduğunu düşünmüyorum.

Hatta km düşükse ve şanzımanda sorun yoksa peş peşe değişim yaptırmayıp, 10-15.000 km'de bir tek değişim yaptırmak bana göre oldukça mantıklı olur. (Şanzıman sürekli yenilenmiş yağ kullanır.)

Yorum

Cevaplar için teşekkür ediyorum.
          Şanzıman yağı değişim.2.tur için aralık ayını bekleyecem. Servise kış bakımı için gittiğimde o zaman 4lt daha değişim yaptıracam. Bu şekilde bir karar aldım.
          @Murat
          2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ufukkk View Post

Aynen öyle, 2-3.000 km kullanın diyen de var. Sanırım yağın tam olarak karışması için bir süre kullanım öneriliyor ancak bu sürenin ne kadar olacağına dair farklı iddialar var. Muhtemelen bir kaç yüz km kullanım fazlasıyla yeterlidir. Benim görüşüm ne zaman müsait olursanız 2. değişimi o zaman yaptırın; çok da kritik olduğunu düşünmüyorum.

Hatta km düşükse ve şanzımanda sorun yoksa peş peşe değişim yaptırmayıp, 10-15.000 km'de bir tek değişim yaptırmak bana göre oldukça mantıklı olur. (Şanzıman sürekli yenilenmiş yağ kullanır.)
            Bence çok mantıklı en kötü 30 binde 1 kere yapılırsa sürekli yağ yeni kalır

Yorum

İşleniyor...
            X