Duyuru

Collapse
No announcement yet.

55.000 KM Şanzıman yağı değişimi hk.

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 55.000 KM Şanzıman yağı değişimi hk.

Merhabalar,
    Hayırlı Cumalar,
    Güzel haftasonları,

Çok sevdiğim aracımın bakımını düzenli ve hatta öncelikli bakım ve kontrol çerçevesinde atf&dexron artık ne ise anlamadım yağı değiştireceğim. Şanzıman yağı değişimi için belki erken gözükebilir ancak son uzun yolculuktaki seyahatimde (Ankara-Anamur bol virajlı ve rakım yükselme düşüşlerin bol olduğu güzergahta) 1-2 defa vitesi düşürürken "KÜT" "KÜT" diye vurdu. Açıkcası kul yapısı bozulmalar hatalar tabii olur, bunlar tabii yaşanabilir, ancak hassasiyetimden dolayı yağı değiştirmek istedim. Size sormak istediğim dikkat etmem gereken bi husus var mıdır? Çünkü işlem alttan tapa açma, yenisini ekleme, ardından 500-1000 km sonra yine tapa açma ve ekleme şeklinde olacaktır. Kullanacağım yağ eğer çok daha kalitelidir vesaire gibi bir yorumunuz olmaz ise gm marka dexron 6 olacaktır. (gönlüm mobil yağdan geçmekte ama bilemiyorum, yanlış yağ da almak istemem.) Önerilerinizi bekler, kazasız mutlu sürüşler dilerim.

Seri olarak bilmiyorum ama motu bi araştırın.

Yorum

Motul demek istedim

Yorum

Konu takip.
        @Murat
        2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Ben dün 2011 50 bin kmdeki 1.6t 180 manuel aracımin şanzıman yağını motul ile değiştirdim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Umut Hoca View Post
            Ben dün 2011 50 bin kmdeki 1.6t 180 manuel aracımin şanzıman yağını motul ile değiştirdim.
            Hayırlı olsun. 10 bin km önce değişmişsiniz. Fark var mı kullanımda?
            @Murat

Yorum

Ben yetkili servisten fiyat aldım;
              1 lt fiyatı 50 TLl imiş, 8 LT yağ gerekli denildi. Kabaca 150-200 TL de işçilik tutar denildi. Aracınız 3 yaş ve üstü %10 indirimle yaklaşık 500-550 TL tutar dedi yetkili servis.

Yorum

Motul un model numarasını yazabilir misiniz?

Yorum

Umut hocam motulun hangi yağını kullandınız acaba?

Yorum

Şanzıman yağı gerçekten bir bilmece oldu kimi ömürlük aman sorun yoksa elletme yazıyor kimi 40-50 bin km ya da 4 sene de bir değiştir yazıyor hadi değiştirmek istedik yağın hepsi tıpadan çıkmadığı için belli lt si değişebiliyor hadi makineyle değiştirelim diyoruz oda heryerde yok benim aracım 2015, 2016 çıkışlı 21000 km de bende değiştireyim diyorum ama kafam da deli sorular işin içinden çıkamadım.Sarımsaklasak da mı saklasak sarımsaklasak da mı saklasak

Yorum

Orjinal yazı sahibi: enekslo28 View Post
                      Şanzıman yağı gerçekten bir bilmece oldu kimi ömürlük aman sorun yoksa elletme yazıyor kimi 40-50 bin km ya da 4 sene de bir değiştir yazıyor hadi değiştirmek istedik yağın hepsi tıpadan çıkmadığı için belli lt si değişebiliyor hadi makineyle değiştirelim diyoruz oda heryerde yok benim aracım 2015, 2016 çıkışlı 21000 km de bende değiştireyim diyorum ama kafam da deli sorular işin içinden çıkamadım.Sarımsaklasak da mı saklasak sarımsaklasak da mı saklasak
                      Maşallah senede 5 bin km ortalamanız var. Benden az kullananı da gördüm. Benim senelik km. ortalamam 8-10 bin. Konuya gelecek olursak ben 21bin kmdeki bir aracın şanzıman yağına dokundurmazdım. Benim araç şu an 107 binde. 3 yıl önce 72bindeyken almıştım. Benden önceki sahibi 60 binde 2 kez olmak üzere şanzıman yağını değiştirtmiş yetkili serviste. 120 bin bakımında nasipse tekrar değiştirmeyi düşünüyorum.
                      @Murat

Yorum

Merhaba arkadaşlar, yolda olduğum için ancak gördüm. Motul 75-80 şanzıman yağı konuldu. 85 TL tuttu, iki kutu. Ankara Seçim Opel'de işlem yapıldı. Çıkan yağ felaketti. Bence hiç düşünmeden değiştirin 30-40 binde bir. Vites geçişleri pamuk gibi oldu Sadettin 50 Stormhan Wolverine

Yorum

Merhaba arkadaşlar, yolda olduğum için ancak gördüm. Motul 75-80 şanzıman yağı konuldu. 85 TL tuttu, iki kutu. Ankara Seçim Opel'de işlem yapıldı. Çıkan yağ felaketti. Bence hiç düşünmeden değiştirin 30-40 binde bir. Vites geçişleri pamuk gibi oldu Sadettin 50 Stormhan Wolverine
                          47 bin km olmuş değişeli. Düşünmeye başladım şimdi sonuç çok iyi bu durumda..
                          @Murat

Yorum

Hımmmm seçim opel

Yorum

2 kutu mu? 2 litre mi değişim yapıldı?

Yorum

İşleniyor...
                              X