Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Turbo Hortumu Çıktı (1.6 Cdti)

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Turbo hortumun basınçla yerinden çıkması üzerin düşünürken bir kaç olasılık geldi, eğerki turbo havayı pistonlara göndere bildseydi basınç yükselip boru patlamazdı bence, cdti motorda gaz kelebeği gibi çalışmayan ancak orada olan kelebek kapandıysa bu durum olabilir kanatindeyim (yeni nesil dizellerde var sanıyorum kelebeğin). Eğerki bu böyle bir durum olduysa çok ilginç olurdu. Yada turbo gereğinden fazla dolup basıncı boşaltamadı başka bir sorun oldu, bunlar tahminimdir her iki durumda kullanıcı odaklı olması mümkün değil işletim yazılımı sorunu gibi duruyor anlık bir hata bile olsa sonuç garanti kapsamına alınmayan müşteri ye yüklenen bir durum.
    1.6 SIDI

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ersinnisre View Post
      Turbo hortumun basınçla yerinden çıkması üzerin düşünürken bir kaç olasılık geldi, eğerki turbo havayı pistonlara göndere bildseydi basınç yükselip boru patlamazdı bence, cdti motorda gaz kelebeği gibi çalışmayan ancak orada olan kelebek kapandıysa bu durum olabilir kanatindeyim (yeni nesil dizellerde var sanıyorum kelebeğin). Eğerki bu böyle bir durum olduysa çok ilginç olurdu. Yada turbo gereğinden fazla dolup basıncı boşaltamadı başka bir sorun oldu, bunlar tahminimdir her iki durumda kullanıcı odaklı olması mümkün değil işletim yazılımı sorunu gibi duruyor anlık bir hata bile olsa sonuç garanti kapsamına alınmayan müşteri ye yüklenen bir durum.
      evet hortumun girdiği ağızda yani turbonun girişinde, kelebek var. şimdiye kadar zerre herhangi bir olumsuz belirti olmadı. o an düşük bir hızda nasıl çıktı yerinden anlamış değilim hiç. yani bu konuda nasıl bir açıklama yapılacak tarafıma ondan da şüphelyim, o kilitli plastik mekanizmayı kıracak kadar basınç sıkışması neden ve nasıl oluşur hiç bir fikrim yok. umarım gerekli test ve kontrolü yaparlar. tekrar aynı arıza ile karşı karşıya kalmam. kullanıcının hiç bir şekilde müdahale edemediği sıkıntı için böyle yapayalnız kalıyorsunuz canınızı canlarınızı taşıdığınız marka tarafından.

backgroundda sanırım uğraşan bir cagri kardeşim kaldı. onun haricinde de ümidim kalmadı Opel müşteri memnuniyetinden.
      1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
      Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Garanti devam ediyordu galiba. Garanti opelin kendi garantisi flex dedikleri miydi.
        Benim aracımda 37k da iken emme manifoltu sorunu çıkmıştı müşteri kaynaklı sorun dediler nazla değişim yapıldı garantiden. ilk olan garanti uzatma olan özel bir şirket tarafından sağlanan garantiydi bendeki. Sonradan flex dedikleri sözde opelin kendi uzatma sisitemi çıktı.

1.6 SIDI

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ersinnisre View Post
          Garanti devam ediyordu galiba. Garanti opelin kendi garantisi flex dedikleri miydi.
          Benim aracımda 37k da iken emme manifoltu sorunu çıkmıştı müşteri kaynaklı sorun dediler nazla değişim yapıldı garantiden. ilk olan garanti uzatma olan özel bir şirket tarafından sağlanan garantiydi bendeki. Sonradan flex dedikleri sözde opelin kendi uzatma sisitemi çıktı.
          Hayır ersin bey. Ben aracı aldığımda bana gelen teklif şöyleydi. Opelin anlaşmalı olduğu Ankara sigorta tarafından Mekanik ve Elektronik 2 yıl ekstra garanti uzatma hakkınız var. size özel fiyat falan, neyse bende yaptırdım. ve 2 yıl boyunca da hiç kullanmadım. tam ihtiyaç oldu onda da kimse yardımcı olmadı. flex denilen şeyle ilgili kimse bana bir teklifte bulunmadı haberimde olmadı.
          1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
          Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Evet şimdi önemli bir gelişme oldu, güncelleme yapmak isterim. Dün Opel Türkiye ile temasa geçmiştim, daha doğrusu şikayet var'a yazmıştım,direk ulaşacaklarını biliyordum. Sağolsunlar Opel Türkiyeden Gonca adında bir hanfendi aradı. Ben size dönüş yapacağım sizi çok iyi anlıyorum dedi. Az önce kendisi bana dönüş yaptı. Opel Türkiye masrafın %70 ini karşılayacağını söyledi. Servis bakımlı olması sebebiyle. Aslolan bu tarz mekanik arızların (kullanıcı dışı kaynaklı) tamamını karşılanması gerekiyor, fakat buna da şükür. Uzlaşmaya gidiyorum ve kabul ettim. 320+kdv gibi bir rakamla parçayı değiştirecekler. Umarım ATM şubeside gerekli test ve kontrolleri yaparak neyin buna sebep olduğunu iyi tespit eder ve uğraşmak zorunda kalmayız.

Buradan Opel Türkiye'nin uzlaşmacı ve müşteri memnuniyeti yaklaşımını ve ayrıca Gonca Hanımı tebrik ediyorum. Sevindirici umut verici bir adım, en azından Servis Bakımlı araçlar için.
            Son düzenleme: selcuktuncer; 12.06.2019, 10:53.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: selcuktuncer View Post
              Evet şimdi önemli bir gelişme oldu, güncelleme yapmak isterim. Dün Opel Türkiye ile temasa geçmiştim, daha doğrusu şikayet var'a yazmıştım,direk ulaşacaklarını biliyordum. Sağolsunlar Opel Türkiyeden Gonca hanım adında bir hanfendi aradı. Ben size dönüş yapacağım sizi çok iyi anlıyorum dedi. Az önce kendisi bana dönüş yaptı. Opel Türkiye masrafın %70 ini karşılayacağını söyledi. Servis bakımlı olması sebebiyle. Aslolan bu tarz mekanik arızların (kullanıcı dışı kaynaklı) tamamını karşılanması gerekiyor, fakat buna da şükür. Uzlaşmaya gidiyorum ve kabul ettim. 320+kdv gibi bir rakamla parçayı değiştirecekler. Umarım ATM şubeside gerekli test ve kontrolleri yaparak neyin buna sebep olduğunu iyi tespit eder ve uğraşmak zorunda kalmayız.

Buradan Opel Türkiye'nin uzlaşmacı ve müşteri memnuniyeti yaklaşımını tebrik ediyorum. Sevindirici umut verici bir adım, en azından Servis Bakımlı araçlar için.
              Sevincirici bir haber, gönül istedi %100 müşteri memnuniyeti ama olsun buna da şükür. EE Opet tr ye de bi teşekkürü borç bilirim o zaman

Yorum

Geçmiş olsun... az bir miktar ile sorunun çözülmesine sevindim..

1.4 T EDİTİON ELEGANCE + AFL+18 jant +NAVİ+sprintbooster+ses sistemi+opc sinyal çerçeveleri+turn push+kaliperler app +full led aydınlatma... vs..

Yorum

Geçmiş olsun. Adınıza ve insigniateam üyesi olarak adıma sevindim. Biz de Opel Türkiye'ye %70 teşekkür ediyoruz o zaman
                  34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

Çağrı beyin dediği gibi mi acaba? Yani opel turkiye de düzelme mi var? İnşallah.. hayırlısı bakalım..
                    @Murat
                    2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ratip View Post
                      Geçmiş olsun. Adınıza ve insigniateam üyesi olarak adıma sevindim. Biz de Opel Türkiye'ye %70 teşekkür ediyoruz o zaman
                      hahaihihi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Wolverine View Post
                        Çağrı beyin dediği gibi mi acaba? Yani opel turkiye de düzelme mi var? İnşallah.. hayırlısı bakalım..
                        Opel ATM dahil (Mekanik-Selçuk Bey) ve Opel Türkiye yetkilileri bana oldukça kibar ve çözümcü geldiler. İnşallah genel anlamda herkes aynı kanıya varır problemlerinde. O zaman belli olur işin aslı. Genel geçer görmeden yorum yapamıycam

Yorum

bu arada cagri ya ne demeli. adam kendi arabası gibi oraya buraya söyeleyellimmi mail atalımmı diyip uğraştı. Cidden kral adam. ne yapabiliriz bu durum için diye çabaladı. Teşekkürler kardeim iyi ki varsın. Ayrıca sizlerde dert ortağı oldunuz konuda stresimi paylaştınız sağolun iyi ki burası var yoksa insan gidip tartışmaya girecek içini dökemezse. Keza ersinnisre bey özelden başka br servis tavsiyesinde ikili ilişki ve diyaloğunu kullanarak yardımcı olabileceğini söyledi. İyi ki varsınız insigniateam ailesi.

Yorum

Geçmiş olsun Selçuk Bey kardeşim.

Yorum

Geçmiş olsun Selçuk Bey. Bazen maddi kayıplar göz önüne bile alınmaz.
                              Önemli olan ailece sıkıntısız bir şekilde durumu atlatabilmek.
                              Yine de maddi mağduriyetinizin minimuma inmesi ayrıca güzel.

Subaru XV 1.6i Xtreme Benzin.

Yorum

Geçmiş olsun

Yorum

İşleniyor...
                                X