Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Turbo Hortumu Çıktı (1.6 Cdti)

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Orjinal yazı sahibi: selcuktuncer View Post

merak ettiğim bu aslında, taaki internetten ve sağdan soldan yorumları okuyana kadar. çok kişi bu durumla karşılaşmış. 1.5 ay önce genel bakımda motoru da yıkamışlardı. söküp takarken, ya da dizel motorun sarsıntılı çalışması, zaman zaman seri spor kullanım, yol sarsıntıları gibi etkenler ağzı gevşetmiş olabilir. kilitli mekanizmadan nasıl çıkmış neden çıkmış halaa anlamış değilim. serviste bu konuda net değil. deformasyondan çıkmış diyor, evet ama o defaormasyon hortumun çıkmasıyla oldu, neden çıktığını açıkçası bilmiyorum, bilebilen varsa da dinlemek isterim.
    Büyük geçmiş olsun, ancak "dizel motorun sarsıntılı çalışması, zaman zaman seri spor kullanım, yol sarsıntıları gibi etkenler ağzı gevşetmiş olabilir." bu konuda sizler, bizler gibi normal kullanıcıların yapacağı birşey yok ki! Bu durumda üretim kaynaklı denilip parçanın, en azından masrafın firma tarafından karşılanması beklenmelidir diye düşünüyorum. Anladığım kadarıyla yetkili servis geçmişi olan bir aracınız var, bu durumda top Opel Türkiyededir ve kendisinden bekleneni yapacak mıdır göreceğiz.

Umarım sıkıntısız ve minimum maliyetle sorun çözülür.

Yorum

Garanti içinde yapılması gerekiyorki bence kullanıcı bu arızayı yaptıramaz, üretim sorunu yada servis sorunu olması muhtemel. opel türkiye'ye açın bence anlatın durumu ve açıklama isteyin.
      bilinenin aksine türkiye opel mağdur etme konusunda bazen zirveyi zorluyor, isteyen yanılıyorsun diyebilir, gereken açıklamayı özelden yaparım.
      1.6 SIDI

Yorum

çekiciyle çektirsen ne kadar tutacaktı ki? garantiye girme ihtimali vardı, girmezse de indirim yaparlardı belki? Yada Odak'ın yaptığı garanti talebini ATM yapamıyor mu?
        InsigniaTEAM

Yorum

merak ettiğim bu aslında, taaki internetten ve sağdan soldan yorumları okuyana kadar. çok kişi bu durumla karşılaşmış. 1.5 ay önce genel bakımda motoru da yıkamışlardı. söküp takarken, ya da dizel motorun sarsıntılı çalışması, zaman zaman seri spor kullanım, yol sarsıntıları gibi etkenler ağzı gevşetmiş olabilir. kilitli mekanizmadan nasıl çıkmış neden çıkmış halaa anlamış değilim. serviste bu konuda net değil. deformasyondan çıkmış diyor, evet ama o defaormasyon hortumun çıkmasıyla oldu, neden çıktığını açıkçası bilmiyorum, bilebilen varsa da dinlemek isterim.
          Eğer yetkili servisteki 'yetkisiz' servis elemanları bir söküp takma işlemi yaptıysa bu olay ondan yaşanmıştır kanımca.

Yorum

valla arkadaşlar neresinden tutsam da size sunsam anlatsam bilemiyorum yani.

sizin düşündüğünüz öngördüğünüz herşeyi bende düşündüm ama öyle olmadığını anladım.

Stormhan kesinlikle kullanıcıyla alakalı bir mevzu değil. öyle o kilitten elle asılsak abansak çıkaramayız onu. ama opel diyorki garantin bittiyse muhtelif parçaya giriyor ben karşılamam.

cagri kardeşim evet bende ısrarla ATM ye sen yap şu işi dedim ama garantinin yapıldığı (Odak Yaptı) Ankara sigortayla benim anlaşmam yok. Orası halledecek dedi.
            Tarık uğraştı, resimleri falan gönderdi sigortaya ama, onlarda iş emri istiyor, yani araç Odaktan iş emri açılmalıymış. fake bir tane iş emri oluştursam suç, araca gelip bakmak istese experi, bayi büyük ceza alır dedi, hortumu geçici takıp, bizim buraya yürütelim dedi, ATM de ki servis yetkilisi ben olsam kendi aracım olsa o aracı yürütmem dedi o şekilde, taktırdı geçici olarak ama takmaya çalışırken hortumu kesti tabi bu kezde kısa kalmış hemen çıkıyormuş yerinden.

Dedimki yahu bana yardım edebilecek bir Opel yetkili ismi ya da bir kişi yok mu? YOK... evet yok oğlu yok. Sigortadan yaptırabileceğim bir konu da Ya da opelin, bu iş garantiye ya da iyi niyete girer demesini beklediğim bir hususta tamamen yanlız kalıyorum. evet aracım baştan sona SERVİS Bakımlı!!! 4. servisimde totalde7-8 binlira ödemişimdir rutine. opel turkiyeye mail atacağım.

ATM de diyorki, bende iş emri açtım 200 liranı alırım, ama bişey yapmadık abi sana 100 liranı alırım. yani en sonunda bıkıp ya ver siparişini sizin bu işi lehime çözeceğiniz yok yaptır gitsin dedim. Aracı çektiremedim çünkü saçma sapan fiyatların yanı sıra Tarık diyorki buraya gelse bile garantiden yapılır diyemem, yani sadec şansımızı deneyeceğiz. yani sadece bir ihtimal olarak konuştu. sizde aracı çekici üstlerinde gezdirmek istemiyorsunuz, hemde saçma fiyatlara.
            Son düzenleme: selcuktuncer; 11.06.2019, 08:48.
            1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
            Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Yazmıştım size Atm istanbul anadolu yakasının en kötü servisidir.İstanbulunda diyebiliriz saçmalamış turbo hortumundan dolayı arabayı yürütmem falan.Onların bilgisi o kadar bence yaptırın gitsin uğraşmaya değmez.Opel türkiyede asla ve asla size yardım etmez bu adamlara 300 bin tl de harcasanız etmez.Benim bu 12 nci opel aracım 97 den beri opelim var basit bir olayda garantiye sokamadık aracı bütün ailemde de opel var başka marka aracımız yok izah ettim adamlara olmaz dediler almanyaya yazdım o zaman psa da değildi sonra bana döndüler almanyaya yazmşsnz ama mail bize düştü dediler en son rezil edicem sizi dedim buyrun edin dediler olayda basit bir conta bunu patlatmış önceki aracın astra j kullanıcı hatası olamaz fiyatı da 70 tl idi diceksiniz 70 tl hayır ondan değil yanlış parça değişti 2014 de 575 tl ödedim bunun kavgası servis bizi bağlamaz dediler ya bunlara yazacağınıza yaptırın gitsin heleki eğer garantiyi deneriz diyorlarsa unutun o işi siz yapamazlar opel türkiye çok kötüdür kötü değil çok kötü başımaz bir kaç kez daha geldi çözümsüz.Atm de kötüdür yani özetle olay başınıza gelmiş mağduriyet vsss basit bir iş uğraştırırlar yapamazlar çünkü arkasında durmuyorlar.

Yorum

ATM de diyorki, bende iş emri açtım 200 liranı alırım, ama bişey yapmadık abi sana 100 liranı alırım .
                Resmen hırsızlık , utanmadan söylüyor bunu birde. Terbiyesiz bunlar.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Horizon star View Post
                  Yazmıştım size Atm istanbul anadolu yakasının en kötü servisidir.İstanbulunda diyebiliriz saçmalamış turbo hortumundan dolayı arabayı yürütmem falan.Onların bilgisi o kadar bence yaptırın gitsin uğraşmaya değmez.Opel türkiyede asla ve asla size yardım etmez bu adamlara 300 bin tl de harcasanız etmez.Benim bu 12 nci opel aracım 97 den beri opelim var basit bir olayda garantiye sokamadık aracı bütün ailemde de opel var başka marka aracımız yok izah ettim adamlara olmaz dediler almanyaya yazdım o zaman psa da değildi sonra bana döndüler almanyaya yazmşsnz ama mail bize düştü dediler en son rezil edicem sizi dedim buyrun edin dediler olayda basit bir conta bunu patlatmış önceki aracın astra j kullanıcı hatası olamaz fiyatı da 70 tl idi diceksiniz 70 tl hayır ondan değil yanlış parça değişti 2014 de 575 tl ödedim bunun kavgası servis bizi bağlamaz dediler ya bunlara yazacağınıza yaptırın gitsin heleki eğer garantiyi deneriz diyorlarsa unutun o işi siz yapamazlar opel türkiye çok kötüdür kötü değil çok kötü başımaz bir kaç kez daha geldi çözümsüz.Atm de kötüdür yani özetle olay başınıza gelmiş mağduriyet vsss basit bir iş uğraştırırlar yapamazlar çünkü arkasında durmuyorlar.
                  Belli ki sizi çok üzmüşler, ama emin olun bunun Opel le çok ilgisi yok, memleketin genel ahvali herhalde böyle, havadan mı sudan mı bilemiyorum Mercedesle garantili araçla neler yaşadım bir bilseniz, roman olur. Şuan mahkemeliğim, dosya benim lehime istinafta hatta ancak halen mercedes kendince haklı, ailecek severek ve gülerek izliyoruz.

Yorum

İşte bunun için çektirmedim aracı, yapmayacaklarını bildiğim için, ki kendileride öyle diyorlar. Birde aracı o halde sök tak indir kaldır, mundar etmemek adına yap ya tamam bu ülkede hak arayanı ...lar zaten dedim. Napayım. ATM de bulunan Mekanik- Selçuk Bey ilgili biri ama yetkisiz sanırım. Kibar ve yardımcı olma isteği çok. Ama yetkisiz.
                    Odakta Tarık var, kesinlikle ilgilidir, yani bir seviyeye kadar çabalar sizin için. Oluruna bakar. Asıl mesele daha üstte bulunan Müşteri Memnuniyeti planlaması yapan ÜST AKILLARINDA. opel de bu akıl sıkıntılı. Sürekli servis bakımlı olan kişiyi küstüreceğine ayağını keseceğine ufak problemleri iyi niyetten çözse taktir toplayıp müşteri kazanacağını umursamayan bir mantığa ne anlatabilirsiniz ki? Tarık Bey de Selçuk Bey de bu işi çözemez... Firmanın mantığı kanserli.
                    1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
                    Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Şöyle yardımcı oluyum size opel değerle iletişime geçmeniz faydalı olur atm ile arası 13 km değerde tanıdıklarım var iyidirler yardımcı olurlar çok yoğun bir servis bütün bakımları orda yaptırırım birde isterseniz onlara sorun şuan anadolu yakasında en iyi onlar ama opel türkiyeden birşey beklemeyin.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Stormhan View Post

Belli ki sizi çok üzmüşler, ama emin olun bunun Opel le çok ilgisi yok, memleketin genel ahvali herhalde böyle, havadan mı sudan mı bilemiyorum Mercedesle garantili araçla neler yaşadım bir bilseniz, roman olur. Şuan mahkemeliğim, dosya benim lehime istinafta hatta ancak halen mercedes kendince haklı, ailecek severek ve gülerek izliyoruz.
                        Haklısınız arkadaşımda mercedes le mahkemelik sebebi sıfır aracın fabrikasyon ön iki jantı eğik iki senedir savaş halindeler o şekilde biniyor bilirkişide mahkeme vss satamadı.Komik olan da mercedes türk mühendislerinden birinin arabayı lifte kalkıkken tekeri elle çevirip bunun neresi yamuk bu kadar abartıyorsunuz demesi e dicek laf siz en iyisini yapmışsınız gülün bence doğru karar.

Yorum

Olayın belgelerini temin edip tüketici hakem heyetine başvurunuz. Büyük ihtimalle lehinize sonuçlanacaktır. Uğraşmacalı bir işi de yok, e-devletten bile başvurabiliyorsunuz.
                          34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

Orjinal yazı sahibi: seloselo View Post

Resmen hırsızlık , utanmadan söylüyor bunu birde. Terbiyesiz bunlar.

Bu konuda servise çok bişey dememek lazım, tutarsız kapanan dosyalardan dolayı servisin puanı düşüyor onlar da para almaya bakıyor.

Şöyle yardımcı oluyum size opel değerle iletişime geçmeniz faydalı olur atm ile arası 13 km değerde tanıdıklarım var iyidirler yardımcı olurlar çok yoğun bir servis bütün bakımları orda yaptırırım birde isterseniz onlara sorun şuan anadolu yakasında en iyi onlar ama opel türkiyeden birşey beklemeyin.
                            OpelTürkiye eski opel değil, müşteri hizmetleri kalitesinde yükseliş başladı
                            InsigniaTEAM

Yorum

valla arkadaşlar neresinden tutsam da size sunsam anlatsam bilemiyorum yani.

sizin düşündüğünüz öngördüğünüz herşeyi bende düşündüm ama öyle olmadığını anladım.

Stormhan kesinlikle kullanıcıyla alakalı bir mevzu değil. öyle o kilitten elle asılsak abansak çıkaramayız onu. ama opel diyorki garantin bittiyse muhtelif parçaya giriyor ben karşılamam.

cagri kardeşim evet bende ısrarla ATM ye sen yap şu işi dedim ama garantinin yapıldığı (Odak Yaptı) Ankara sigortayla benim anlaşmam yok. Orası halledecek dedi.
                              Tarık uğraştı, resimleri falan gönderdi sigortaya ama, onlarda iş emri istiyor, yani araç Odaktan iş emri açılmalıymış. fake bir tane iş emri oluştursam suç, araca gelip bakmak istese experi, bayi büyük ceza alır dedi, hortumu geçici takıp, bizim buraya yürütelim dedi, ATM de ki servis yetkilisi ben olsam kendi aracım olsa o aracı yürütmem dedi o şekilde, taktırdı geçici olarak ama takmaya çalışırken hortumu kesti tabi bu kezde kısa kalmış hemen çıkıyormuş yerinden.

Dedimki yahu bana yardım edebilecek bir Opel yetkili ismi ya da bir kişi yok mu? YOK... evet yok oğlu yok. Sigortadan yaptırabileceğim bir konu da Ya da opelin, bu iş garantiye ya da iyi niyete girer demesini beklediğim bir hususta tamamen yanlız kalıyorum. evet aracım baştan sona SERVİS Bakımlı!!! 4. servisimde totalde7-8 binlira ödemişimdir rutine. opel turkiyeye mail atacağım.

ATM de diyorki, bende iş emri açtım 200 liranı alırım, ama bişey yapmadık abi sana 100 liranı alırım. yani en sonunda bıkıp ya ver siparişini sizin bu işi lehime çözeceğiniz yok yaptır gitsin dedim. Aracı çektiremedim çünkü saçma sapan fiyatların yanı sıra Tarık diyorki buraya gelse bile garantiden yapılır diyemem, yani sadec şansımızı deneyeceğiz. yani sadece bir ihtimal olarak konuştu. sizde aracı çekici üstlerinde gezdirmek istemiyorsunuz, hemde saçma fiyatlara.
                              Herhangi bir işlem yapıldı mı, şuan durum nedir?
                              InsigniaTEAM

Yorum

cagri
                                Kardeşim, valla en son dün dellenip ya tamam getirtin parçayı sizin yardımcı olacağınız yok yapın dedim, siparişi verdi dün, ortalama 2 güne gelir teslim ederiz dedi.

Yorum

İşleniyor...
                                X