Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Turbo Hortumu Çıktı (1.6 Cdti)

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Turbo Hortumu Çıktı (1.6 Cdti)

Arkadaşlar Merhabalar, tekrardan geçmiş Bayramınız mübarek olsun.

Karaoğlanla ilk kez yolda kaldım

Özetle, Perşembe günü, Darıcadan dönüşte, 60 km seyir halindeyken Kurtköy Opet dinlenme tesislerine 2 km kala, aracın kaput içinden kuvvetli şekilde Puff sesi ve araç silkelemesi ile devam eden bir durum yaşadım.

Araç motor arıza ışığı yaktı. Dinlenme tesislerinin dibinde gerçekleşmesi büyük şanstı. 2,5 aylık bebeğim, 3.5 yaşında kızım ve eşimle 34 derece sıcakta eziyet çekebilirdik. çekiciyi 3 saat bekledik.

Kaputu açtım Turbo hortumu çıkmış.plastik kelepçesinden kırılmış.

Opel yolyardımı aradım. Servise çekilecek kaskonuz varsa çektirin ya da biz gelelim dediler. kasko en yakın Pendik Opel ATM olarak baz aldı ve oraya çekti. Kasko kaza harici ikame araç vermiyor.

Opel garanti bitmiş ise ikame araç vermiyor. Velhasıl biraderi aradım aldı bizi.

Araç 4 gündür Opel ATM de bekliyor. Bugün aradılar işlemler için. bir kaç soru sordu mekanik departmanı. Bakalım sonuç ne olacak. Haberdar edeceğim. Aldığım hizmeti burada değerlendireceğim. Çünkü şimdiye kadar hep Odaktan hizmet alıyordum.

1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
    Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Geçmiş olsun sıkıntılı olmuş yolda kalmak umarım büyük bir sorun olmaz. Bende ilk sidi yazılım sorunu mağduru olarak seni anlıyorum, şansım varmış araç güvenli sürüş modunda kalmıştı ve yürüyordu ama güçsüz şekilde , balıkesir opel'e türkiye opelin bayramın 1.günü telefon yol yardımı vermemek için 1 saat telefonu açmadıkları için burdan nefret dolu selamı borç bilirim.
    1.6 SIDI

Yorum

sizede geçmiş olsun. Sidi araçlarda Çağrı kardeşimizde söyledi turbo hortumu çok sık çıkıyor diye ama benim araç dizel ve yazılımsız. Ama yine de çıktı. Belki bir sarsıntı belki motor yıkama esnasında gevşek kalan kelepçe sebebiyet vermiş olabilir ama sonuçta çıktı ve bu durumu yaşadık. Allah beterinden korusun. Opelyol yardım telefonlara o gün hemen çıktı ve ulaşabildim. Lakin eğer araç garantisi bitmiş ise ya da kaza yapmadıysanız tam hizmet almak için illaki kaza yapmak gerekiyor (!) Kasko kaza harici bulunduğunuz en yakın servise çekme haricinde size yardımcı olmuyor. Kurtköyden Odaka çekmek için kasko ayrıca 350+KDV ücret istedi.
      1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
      Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

geçmiş olsun , neyse ki ıssız sapa bir yerde kalmamışsınız. Allah beterinden esirgesin.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: selcuktuncer View Post
          sizede geçmiş olsun. Sidi araçlarda Çağrı kardeşimizde söyledi turbo hortumu çok sık çıkıyor diye ama benim araç dizel ve yazılımsız. Ama yine de çıktı. Belki bir sarsıntı belki motor yıkama esnasında gevşek kalan kelepçe sebebiyet vermiş olabilir ama sonuçta çıktı ve bu durumu yaşadık. Allah beterinden korusun. Opelyol yardım telefonlara o gün hemen çıktı ve ulaşabildim. Lakin eğer araç garantisi bitmiş ise ya da kaza yapmadıysanız tam hizmet almak için illaki kaza yapmak gerekiyor (!) Kasko kaza harici bulunduğunuz en yakın servise çekme haricinde size yardımcı olmuyor. Kurtköyden Odaka çekmek için kasko ayrıca 350+KDV ücret istedi.
          Ben aslında önceki ecotec motoru söylemiştim abi 180hp'lik de yüksek basınçla turbo hortumunun çıktığı veya yırtıldığı oluyordu.
          Böyle şeyler olabilir, sorunsuz diye bilinen Honda'yla Süfyan abi de turbo hortumu sebebiyle yolda kalmıştı. Geçmiş olsun tekrardan.
          InsigniaTEAM

Yorum

Geçmiş olsun.Anadolu yakasında en kötü en çok şikayet alan servistir atm zaten showroom u kapadı sadece servisi çalışıyor ama sorun onarım için bakarsak basit kuşkulanacak bir durum değil.

Yorum

Araç için aradılar. Yaklaşık 1300 tl gibi işçilik dahil fiyat çıkardılar. Sadece hortum değişecekmiş. Uzatılmış Ankara sigortadan garantisi vardı aracın mekanik.

Son günleri bitmek üzere. Odaktan Tarık Beyi aradım nasıl yaparız diye. O parçayı garanti olarak nasıl hallederiz ona bakacak. Parça numarası ve Km bilgisini istedi gönderdim.

Bakalım hayırlısı.

Yorum

Çok geçmiş olsun.

Yorum

Geçmiş olsun

Tek sevindirici kısım bu sorunun Dinlenme tesisinin yakında olması

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Geçmiş olsun, çocukla yolda kalmak sıkıntılı bir durum.

Yorum

Çok geçmiş olsun, en çok korktuğum şeylerden biri çoluk çocuk yolda kalmak.
                      2011 MODEL ,1.6T 180hp, DVD800

Yorum

sigorta, odaktan iş emri istiyor, yani aracı odakta görmek istiyor, araç atm de, çekilmesi gerek. ekspertizin sigortadan değişime onay vereceği belli değil. Atm geçici olarak hortumu takmaya çalışsada başarılı olamadı kısa geliyor dedi. yine attı yerinden.

Yani 1300 tl kaçtı bize. geçmiş olsun.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: selcuktuncer View Post
                          sigorta, odaktan iş emri istiyor, yani aracı odakta görmek istiyor, araç atm de, çekilmesi gerek. ekspertizin sigortadan değişime onay vereceği belli değil. Atm geçici olarak hortumu takmaya çalışsada başarılı olamadı kısa geliyor dedi. yine attı yerinden.

Yani 1300 tl kaçtı bize. geçmiş olsun.
                          Hortum neden yerinden çıktı sizce?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Alkantra View Post

Hortum neden yerinden çıktı sizce?
                            merak ettiğim bu aslında, taaki internetten ve sağdan soldan yorumları okuyana kadar. çok kişi bu durumla karşılaşmış. 1.5 ay önce genel bakımda motoru da yıkamışlardı. söküp takarken, ya da dizel motorun sarsıntılı çalışması, zaman zaman seri spor kullanım, yol sarsıntıları gibi etkenler ağzı gevşetmiş olabilir. kilitli mekanizmadan nasıl çıkmış neden çıkmış halaa anlamış değilim. serviste bu konuda net değil. deformasyondan çıkmış diyor, evet ama o defaormasyon hortumun çıkmasıyla oldu, neden çıktığını açıkçası bilmiyorum, bilebilen varsa da dinlemek isterim.

Yorum

Çok geçmiş olsun. Bu tarz tecrübeleri okudukça kendi başıma gelmiş gibi üzülüyorum çoğu kez. Ancak her zaman yaşayan yaşadığıyla kalıyor. Araçlarımız göze batan ve nazar alan araçlar. Allah korusun hepimizi ve beterinden saklasın..
                              @Murat
                              2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

İşleniyor...
                              X