Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kontağı kapatınca teyp kapanmıyor

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Kontağı kapatınca teyp kapanmıyor

Merhaba,

2011 model 2.0 CDTI aracımda, kontağı kapatıp anahtarı çıkardığımda, kapıyı açar açmaz teyp kapanırdı. Son 1 haftada kapanmamaya başladı, araçtan inip aracı kilitliyorum teyp hala çalışıyor. 10-20 sn içinde kapanıyor.

Cumartesi gecesi ise farklı bir durum oldu; araçtan inip kilitledim, teyp ve ön konsol-direksiyon ve cam açma tuş ışıkları yanık kaldı. Eve çıkıp 3-4 dk sonra geri geldiğimde hala yanıyordu. Tekrar eve çıkıp aküyü sökmek için anahtar aldım ve tekrar indiğimde sönmüştü.

Sorun neden olabilir?

Önce sihirli yöntem olan akü eksi kutup başını söküp bir miktar bekleyip takma yöntemini deneyin.
    @Murat
    2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Bende de aynisi 2-3 defa oldu akü kutup basini söktüm 1 dk bekledim taktim düzeldi bir daha da yapmadi.

Opel Insignia 2013 -2.0 CDTI 160 Hp-Direksiyon ve Koltuk ısıtma -Far Yıkama , NAVI-900

Yorum

Çok garip

Bmw’lerin teybi de kapanmak bilmiyor, çok sinir bozucu bir uygulama
        InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri View Post
          Çok garip

Bmw’lerin teybi de kapanmak bilmiyor, çok sinir bozucu bir uygulama
          Önceden anında kapanırdı, son1 haftada olan bir durum.

Yorum

Son günlerde araca birşey ilave edildiği yada bir sensör görevini yapmıyor galiba

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Wolverine View Post
              Önce sihirli yöntem olan akü eksi kutup başını söküp bir miktar bekleyip takma yöntemini deneyin.
              Bunu deneyecektim ama fırsat bulamadım, deneyip sonucu paylaşırım.

Yorum

Kendi kendine düzelmiş durumda.

Yorum

Bu arıza havadan mı yoksa sudan mı bulaşıyor anlamadım.
                  Benim araçta da son bir aydır aynı sorun varmış. Bu hafta yeni gördüm.
                  Aracın teyibi tamamen kilitleniyor.
                  Klima açıyorum bu kez sıcak üflüyor ekran kilitlendiği için fan seviye gösterge göstermiyor.
                  Kadıköy dolayında seyir halinde olduğumdan pek bir şey yapamadım. Kontağı aç kapa yaptım bir şey değişmedi.
                  1 Dakikadan az kutup başını söktüm klima çalıştı ve radyo menüsü değişti ama değiştiği haliye radyo yine kitlendi.
                  Ayrıca uzaktan kumanda ile camların yarım açıldığını ve öylece kaldığını fark ettim.
                  Bir kaç gün aralıklarla uzaktan cam açma olayına takıldım. Bi açıyor bi açmıyor. Yada yarım açıyor.
                  Arabayı eşim ve kızım kullandığı için uzay aracına bile çarpsalar biz bir şey yapmadık kendi kendine oldu derler.

İftardan sonra bir yarım saat akülerle uğraşacağım.
                  Yine de benzer durumu yaşayıp çözüme ulaşanların tavsiyelerine açığım.
                  Aracıma bir şey olmaz bakım dışında servise gitmiyorum dedim galiba nazar ettim

Subaru XV 1.6i Xtreme Benzin.

Yorum

Sorunun kaynağını ve çözümünü bulabilen var mı?
                    2013 İnsignia 1.6T 170HP Kar Beyazı

Yorum

Body control module dedikleri bir parça var. Soketleri gevşemiş olabilir yada oksitleme yapmış olabilir. Ona bi bakın arkadaşlar. Camlar kapı kilidi araç içi elektiriksel aksamlar vs hepsini o kontrol ediyor.

Yorum

Hatta başıma gelen olayı anlatıyım size. Aracımın sağ arka kapı camı kapanıp açılmıyordu. Aracı yıkadıktan sonra bu sefer sol arka cam da bulaştı
                        Aynı sıkıntı. Sağ arka kapının içinden tutun sürücü kapısına kadar söktük tek tek baktık. Bcm yi iki kere programlattık yine düzelmedi. Komple elektirlk tesisatını kontrol ettik bcm ye giren soket kablolarının ne yazık ki dandik olduğunu gördük modüle giren kablonun içinden koptuğunu tespit ettik, iki usta tam bir hafta uğraştı sağolsun. Soket giriş kablolarını elden geçirdik sorun düzeldi.

Yorum

Bende başımdan geçen bir olayı anlatayım, aracın aküsü bittiği için takviye attık. Araç kendini güç tasarrufu moduna aldı sanırım. Ekran donup kitleniyordu tepki vermiyordu. Sinyal versem bile tiktok sesi gelmiyordu. Aracın ana fonksiyonları hariç elektriksel aksamları çalışmıyordu park yardımcısı vs. Sanayide bcm beyni yanmış dediler. Aracın akü kutup başını söküp taktım tüm sorunlar düzeldi. İlk iş aracın akü kutup başlarını söküp tekrar takmak olsun. Sanayide adam soyuyorlar.
                          2013 İnsignia 1.6T 170HP Kar Beyazı

Yorum

Benim de bugun basima benzer bir olay geldi. Aracim 2016 Opel Insignia 1.6T Cosmo. Araçta uzun sure, arac çalışmaz iken bluetooth üzerinden gorusme yaptıktan sonra (1.5 saat kadar) araci kapattığımda hem Intellilink radyo ekrani hem de arac ici dugmelerin ışıkları (kapi kolu, isitmalar, orta konsol) sönmedi. Bunun dışında hersey kapandı. Kapilari kitledigimde de ekran ve ışıklar açık kalmaya devam etti. Araca tekrar bindiğimde radyo USB okumadı, bluetooth telefonu baglasam da telefondaki müzikleri çalmadı, radyo tamamen kitlendi. 1.5 saat boyunca ac/kapa yaptım, araci fabrika ayarlarına dondurdum, kilitledim bekledim açtım vs çözüm olmadi. En son bluetooh üzerinden tekrar bir görüşme yaptım, telefonu kapattım. Ve araci kapatınca radyo ekranı ve dugme ışıkları kapandı. Kapiyi kapatıp kilitledim, bu sefer hayalet ekran cok düşük isikla acik kaldi ve direksiyon üzerindeki isiklar acik kaldi. Kapiyi tekrar açtım, kapadım kilitledim ve hersey eski hali a dondu - tüm isiklar olmasi gerektigi gibi kapandı.
                            yarin sabah hayrola, bakalim nasil çalışacak, neler olacak. Bu sorun daha oncede olmustu ve bir süre sonra aku bitmisti. Sorun kablarda midir, nedendir, yetkili serviste net çözüm bulurlar mi dersiniz? Tesekkurler, iyi geceler.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ilkerozturk View Post
                              Benim de bugun basima benzer bir olay geldi. Aracim 2016 Opel Insignia 1.6T Cosmo. Araçta uzun sure, arac çalışmaz iken bluetooth üzerinden gorusme yaptıktan sonra (1.5 saat kadar) araci kapattığımda hem Intellilink radyo ekrani hem de arac ici dugmelerin ışıkları (kapi kolu, isitmalar, orta konsol) sönmedi. Bunun dışında hersey kapandı. Kapilari kitledigimde de ekran ve ışıklar açık kalmaya devam etti. Araca tekrar bindiğimde radyo USB okumadı, bluetooth telefonu baglasam da telefondaki müzikleri çalmadı, radyo tamamen kitlendi. 1.5 saat boyunca ac/kapa yaptım, araci fabrika ayarlarına dondurdum, kilitledim bekledim açtım vs çözüm olmadi. En son bluetooh üzerinden tekrar bir görüşme yaptım, telefonu kapattım. Ve araci kapatınca radyo ekranı ve dugme ışıkları kapandı. Kapiyi kapatıp kilitledim, bu sefer hayalet ekran cok düşük isikla acik kaldi ve direksiyon üzerindeki isiklar acik kaldi. Kapiyi tekrar açtım, kapadım kilitledim ve hersey eski hali a dondu - tüm isiklar olmasi gerektigi gibi kapandı.
                              yarin sabah hayrola, bakalim nasil çalışacak, neler olacak. Bu sorun daha oncede olmustu ve bir süre sonra aku bitmisti. Sorun kablarda midir, nedendir, yetkili serviste net çözüm bulurlar mi dersiniz? Tesekkurler, iyi geceler.
                              Akü kutup başını söküp taktınız mı?

Yorum

İşleniyor...
                              X