Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Değişik bir AFL sorunu!...

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Urun bu.ön aksinoradaki level sensorun metal limit aynasi.

Yorum

hayabusa hata kodunu okutturabildiniz mi?
      Insignia 1.6 T Cosmo // Safire Black // Flexride // Bej + Maun Deri Döşeme // Koltuk Isıtma // Sunroof

Yorum

Vakit bulamadim henuz.isim geregi yurtdisindayim 5 haftadir.yeni gelebildim.a buyuk ihtimal level plate denen parcadan kaynakli cikacak.bir tane temin edip yada bir metal parcasi gosterip deneyecegim.baktim sildi uyariyi ya parcanin aynisi cnc de yaptiraxagim yada alacagim.sizin bana gonderdiginiz sensorude denerim bu arada, baktim ondada sikinti yok size geri gonderirim, yine belki ihtiyaci olan biri ile paylasabilirsiniz

Yorum

eğer hata kodumuz aynı ise ve sorunu çözebilirseniz benim ve bu hataya sahip kullanıcıların sorunlarını da çözmüş oluruz. o bakımdan mümkünse hata kodunu okutun derim
          Insignia 1.6 T Cosmo // Safire Black // Flexride // Bej + Maun Deri Döşeme // Koltuk Isıtma // Sunroof

Yorum

Ege bey bugün kısmetse on afl sensörünün braketini takacağım, malesef zamansızlıkdan bir servise uğrayıp hata kopdunu hala okutamadım. İnternet üzerinden bir braket sip. etmiştim o geldi.Takacağım. Baktım sorun devam ediyor, Bir saab kullanıcısı benimle hemen hemen aynı soruu yaşıyormuş arka sensörün soketini söküp temizlemiş ve yerine takıp sılıkonla ile sızdırmazlık sağlayarak sorunu çözmüş!.. Birde oraya bakacağım belki gözüme çarpan birşey olur. Benim yağışlı havalarda zaman zaman düzeliyor, bu nedenle soket üzerine yoğunlaşacağım. Buradan bilgi vermeye devamm edeceğim.

Yorum

Ön aksa bağlı braketi değiştirdim sonuç aynı, arka sensör normal görünmekte... Servviste hata kodunu okutacağım artık

Yorum

yüksek ihtimal bendeki problem mevcut sizde de. hata kodu yandığında, sönmeden götürüp okutmanız lazım. yoksa çıkmıyor bilginiz olsun

Yorum

Dun is yetimde braketi taktim,aeka sensor fisini kontrol ettim hata kodu devam ediyordu.arac garajda duruyordu.2 saat kadar sonra mesaimi bitirip araca gittim.hata duzelmisti.yajlasik 5 km sonra yeniden bir verip bir duzeliyordu. Bir 5 km kadar sonra hata kalici hale geldi.ben direk soketlerden suphelenigorum suanda.ama mutlaka bir hata kodunu ogranmek istiyorum bende.sensor bkzuk olsa direk yanicak.bir temassiLikdan suphelenmeye basladim.hata koduda nereye yonelecegimi gosterecek artik

Yorum

Aracım benimle cilveleşiyor. Sabah aracıma bindim ve evet çok az da olsa yağmur çisiliyor istanbulda ve aracım afl sorunu yok. iş yerine geldim yalşaık 12-13km. yolumda kasisler rampa çıkmalar inmeler vs var. Hiç uyarı almadım. Ama eminim akşam dönüşte yişne vericek.

Yorum

Merhaba ege bey, hata kodynu bugun nihayet okuttur.B3420 arka seviye sensoru.bana adresinizi gonderirseniz size on seviye sensorunu geri kargolayayim.ben dedigim gibi sensorun soketinden supheleniyorum ona yonelecegim

Yorum

Aracınızda flex-ride var mı?
                        Şundan dolayı soruyorum;
                        Eğer süspansiyon ile alakalı bir arıca veriyorsa aracınız (Süspansiyon Servis Gerekli uyarısı) sonrasında AFL farlar hataya düşüyor. Nedeni süspansiyonla doğru orantılı gibi görünüyor. Aydın Surtaş servisinde arkadaşımın aracında aynı sorundan dolayı sağ ön amortisör değişimi yapıldı doğru orantılı olarak AFL far uyarılarını vermiyor şu anda.
                        2017 1.6 CDTI 136HP Excellence
                        Flexride
                        Parkgo
                        Adaptive Cruze Control

Yorum

Aracımda malesef Flexride yok. Hata kodundan anladığımız arka seviye sensörü arızası. Yurt dışı Saabowner club ile iletişim halindeyim, altyapımız saab 9-5 ile aynı. Bir kullanıcıda benimle aynı sorunu yaşıyormuş, Arka seviye sensörünü kontak sprey ile temizlemiş ve sonrasında silikon ile sabitleyerek izole etmiş sorun yaşamıyormuş artık. Deneyeceğim bende yöntemi.

Yorum

ben tam olarak aldığım hata kodu DTC B3420 08: Automatic Headlamp Leveling Control Module Rear Axle Sensor Signal Circuit Performance - Signal Invalid.

Evet signal zayıf, sağlıklı değil. Buda süphelerimde haklı olabileceğim anlamına geliyor.

Yorum

Ege bey sizin hata kodunuz nedir?

Yorum

benimki farklı sizdekinden. U1512 - LIN Bus 1 Cihaz 2 İle İletişim Kaybı hatası var. çaresi komple far değişimi olarak görünüyor benimkinin. başka çözümü bulamadım ben

Yorum

İşleniyor...
                                X