Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Vites park konumu uyarısı

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Orjinal yazı sahibi: muratb View Post
    Evet biraz öyle ama buna da şükür diyelim artık yapacak bir şey yok. Özel servise de gösterdim ben onlar da aynen değişecek dedi, parçanın çıkmasına bile 600 istiyorlar.
    İnşallah hafta içinde belli olacak durum iyi niyet ne olacak merakla bekliyorum, şimdiye kadar opel yarı yolda bırakmadı beni. Daha öncede dpf değişimi olmuştu her aşamada haber vererek ve zamanında yardımcı olmuşlardı. Bundada yardımcı olacaklar diye düşünüyorum. Ama şu bir gerçek forumda bile kaç kişinin başına gelmiş bir olay ayrıca bunun servis ayağıda var opel bu konuda güncellenmiş parça ile hatasını telafi eder umarım parça Allahtan opel de var ok geldiği anda işlemi yapacağız.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: gozgozlu3535 View Post
      İnşallah hafta içinde belli olacak durum iyi niyet ne olacak merakla bekliyorum, şimdiye kadar opel yarı yolda bırakmadı beni. Daha öncede dpf değişimi olmuştu her aşamada haber vererek ve zamanında yardımcı olmuşlardı. Bundada yardımcı olacaklar diye düşünüyorum. Ama şu bir gerçek forumda bile kaç kişinin başına gelmiş bir olay ayrıca bunun servis ayağıda var opel bu konuda güncellenmiş parça ile hatasını telafi eder umarım parça Allahtan opel de var ok geldiği anda işlemi yapacağız.

Arkadaşlar Opelden cevap geldi iyi niyet indirimi uyguladılar. Kendi adıma teşekkür ederim Opel 'e Ankara opal de değişimi yapılacak. Parçanon gelmesini bekliyorum artık

Yorum

Orjinal yazı sahibi: BoldPilot View Post
        Arkadaşlar bende enteresan bir şey oldu. Her stop etmemde en az 5,6 kez start&stop yaptıktan sonra düzelen araç hiçbir şey yapmadan kendi kendine düzeldi. 3 gündür yaklaşık 10 kez stop ettim, hiç hata vermedi. Sizdeki durum nedir?
        Yaklaşık 1,5 yıl önce yaşamıştım sorunu. Bu süreçte kendiliğinden düzeldi. 2,3 ayda bir bazen 1 kez yapabiliyor. Bunun dışında sorun yok ve hiçbir şey yapmadım

Yorum

Arladsar herkeze hayırlı ramazanlar, konunun kesin çözümü opel yetkili servise gidip parçamı değiştirmek , teşekkürler

Yorum

Bende aynı sorunu yaşıyorum internette şöyle bir video var
            https://youtu.be/LAWdeOU3RwA
            Sanki sadece vites topuzu değişse düzelir gibi geldi bana.bir deneyeceğim sonucu yazarım.

Yorum

Biraz daha araştırdım sanırım bu problem opele özgü değil bütün gm modellerinde benzer bir problemvar.youtube'a shift to park yazarsanız birçok video mevcut.sorunlu olan parça vites kumanda kolu(isminden emin değilim).servisin değiştirdiği parça da o galiba.bi videoda 420 dolar gibi bi fiyattan bahsediyor işçilik dahil.bazı videolarda parçanın p vitesi konumuna denk gelen yerde ince bi metal var onu kurcalayıp düzelttiğini iddia edenler var.bitane de illallah eden adam var bayağı detaylı bi video atmış linkini aşağı koyacam.o videoda parça değiştirilse de sorunun tekrar edebildiğinden bahsetmiş.
              https://youtu.be/4UVfQCtrwWc

Yorum

Bende de son zamanlarda başladı. 1.6 dizel 2016 kasa. İstanbul'da özel falan halletmek mümkün mü bu sorunu? Yetkili servise 3 bin falan vermek istemiyorum. Ayda yılda bir yapıyordu. Bugün 4 kez üst üste kapat aç yapmam gerekti. Haftaya da tatile çıkacağım. Umarım yolda bırakmaz.

Yorum

Bende benzer bir sorun oluşmuştu. Yetkili servis geçen yıl 2200tl fiyat vermişti. Sadece vites kolunu değişmediklerini söyleyerek. Bostancı EA opel serviste vites kolunu orijinali ile değiştirdim ve sorun kalmadı. Geçen yıl orijinal vites kolu 250 tl idi.

Yorum

Sevgili arkadaşlar, bu illeti yaklaşık 3-5 aydır çekiyordum. Bir gün aklıma arabayı N (boşta) stop etmek aklıma geldi. Biliyorsunuz çoğu model de aracı P dışında stop ederseniz yine aynı uyarıyı verir. Bende de verdi ve bu uyarı üzerine vitesi P ye aldığımda sorun çözüldü. Hatta çok ilginçtir, aracım düzeldi. Mutlaka denemenizi tavsiye ediyorum gerçekten bu kadar basit bir uygulama ile sorun çözülüyor olabilir. Duanızı eksik etmeyin hallolursa.

Yorum

Bende de aynı sorun var sanki. Son durum nedir arkadaşlar napıyoruz

Yorum

Arkadaşlar bugün bu arıza nedeniyle ABC OPEL yetkili servisine gittim. Bana vites kutusunu değiştireceklerini söylediler. Ortalama 2000 tl masraf artı olarak da 250 tl dosya masrafımın olacağını söylediler. Toplam 2250 yani(minimum) .. Bunun üzerine Ankara şaşmaz oto sanayiye giTtim. Bir kaç farklı yere yönlendirdiler. Wn son bir şanzuman ustası bana dediki “bunun Şanzumanla alakası yok. Seni opel servisi ..... oto ... ustaya yönlendireyim o halleder dedi. Allah bin kere razı olsun. Adamlar yaptı. Yaptıkları tamirin geçici mi yoksa ömürlük bir onarım olup olmadığını sordum. Kalıcı dediler... bu arızanın kullanıcı hatası olup olmadığını sordum... alakası yok dedi tamamen parça hatası dedi. Bu yazımdan 3 saat önce çıktım servisten. 10 kere arabayı çalıştırıp stop edip park pozisyonuna getirdim hiç hata vermedi. Eğer sonradan bir sıkıntı olursa yazarım..

ancak bir sitemim olacak. Daha önce bu problemi yaşayıp burada bunu dile getirenler hala aynı problemle araç kullanamaya devam etmiyorlardır herhalde. Ama problemi nasıl çözdüklerini yazmamışlar.( bazı arkadaşlar tenzih ediyorum onlar yazmış).. Hatta ben bazı arkadaşlara özelden de yazdım geri dönmediker..Bugün ben bu işi çözene kadar çok sıkıntı yaşadım. Ama başkaları yaşamasın. Lütfen problemlerimizi çözdükten sonra buraya yazalım herkes faydalansın. Sevgiler saygılar

Yorum

Ertankc Geçmiş olsun tekrar. bu sorunun kullanıcı hatasıyla ilgisi yok evet. mandalla tetiklenen aksam genetik olarak bu soruna sebep oluyor. ben silikon sp ray ile sorunu çözmüştüm geçici olarak. sonra aynen servisin dediği gibi vites kutusu dedikleri kolun altında kalan vites çubuğu mekaniği değişiyor, uzatmalı garantim olduğu için ve kullanıcı hatası olmadığı için garantiden değiştirilmişti. o günden bu yana bir sorun yaşanmadı.öneri olarak şu söylendi. "araç tam durmadan, frene basmadan mandala basmamak gerekiyor"
                          1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
                          Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Ertankc View Post
                            Arkadaşlar bugün bu arıza nedeniyle ABC OPEL yetkili servisine gittim. Bana vites kutusunu değiştireceklerini söylediler. Ortalama 2000 tl masraf artı olarak da 250 tl dosya masrafımın olacağını söylediler. Toplam 2250 yani(minimum) .. Bunun üzerine Ankara şaşmaz oto sanayiye giTtim. Bir kaç farklı yere yönlendirdiler. Wn son bir şanzuman ustası bana dediki “bunun Şanzumanla alakası yok. Seni opel servisi ..... oto ... ustaya yönlendireyim o halleder dedi. Allah bin kere razı olsun. Adamlar yaptı. Yaptıkları tamirin geçici mi yoksa ömürlük bir onarım olup olmadığını sordum. Kalıcı dediler... bu arızanın kullanıcı hatası olup olmadığını sordum... alakası yok dedi tamamen parça hatası dedi. Bu yazımdan 3 saat önce çıktım servisten. 10 kere arabayı çalıştırıp stop edip park pozisyonuna getirdim hiç hata vermedi. Eğer sonradan bir sıkıntı olursa yazarım..

ancak bir sitemim olacak. Daha önce bu problemi yaşayıp burada bunu dile getirenler hala aynı problemle araç kullanamaya devam etmiyorlardır herhalde. Ama problemi nasıl çözdüklerini yazmamışlar.( bazı arkadaşlar tenzih ediyorum onlar yazmış).. Hatta ben bazı arkadaşlara özelden de yazdım geri dönmediker..Bugün ben bu işi çözene kadar çok sıkıntı yaşadım. Ama başkaları yaşamasın. Lütfen problemlerimizi çözdükten sonra buraya yazalım herkes faydalansın. Sevgiler saygılar
                            Geçmiş olsun. Özelden yazdım ama ustayı öğrenebilirmiyim. Benim araçta da bu sorun vardı zaten ancak son zamanlarda çok arttı. Yaptırmak istiyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: selcuktuncer View Post
                              Ertankc Geçmiş olsun tekrar. bu sorunun kullanıcı hatasıyla ilgisi yok evet. mandalla tetiklenen aksam genetik olarak bu soruna sebep oluyor. ben silikon sp ray ile sorunu çözmüştüm geçici olarak. sonra aynen servisin dediği gibi vites kutusu dedikleri kolun altında kalan vites çubuğu mekaniği değişiyor, uzatmalı garantim olduğu için ve kullanıcı hatası olmadığı için garantiden değiştirilmişti. o günden bu yana bir sorun yaşanmadı.öneri olarak şu söylendi. "araç tam durmadan, frene basmadan mandala basmamak gerekiyor"
                              Bende Aynı sorunla 2 kez karşılaşınca durumu kendimce şöyle yorumladım , ne zaman arabadan acele edip inmek istersem bu hatayı aldım , farkettimki vitesi p ye iterken ayağımı ya çok gevşek bırakıyorum yada yarısında ayağımı frenden çekiyorum. yavaş ve sağlam basmakta yapmakta fayda var..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: serdarmete View Post

Bende Aynı sorunla 2 kez karşılaşınca durumu kendimce şöyle yorumladım , ne zaman arabadan acele edip inmek istersem bu hatayı aldım , farkettimki vitesi p ye iterken ayağımı ya çok gevşek bırakıyorum yada yarısında ayağımı frenden çekiyorum. yavaş ve sağlam basmakta yapmakta fayda var..
                                Aynen, bende aynı şeyi farkettim. Şuanda onu denemeye başladım. Daha sakin hareket ediyorum. Ayrıca yukarı sayfalarda anahtar okunmasından bahseden olmuş. Bende bazen pil zayıf uyarısı veriyordu. Pilini değiştirdim ama uyarı vermeye devam etti. O yüzden anahtarı çantaya veya telefonla aynı yere koymuyorum. Şuana kadar P vitesi hata vermedi. Bakalım nasıl sonuçlanacak.

Yorum

İşleniyor...
                                X