Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yakıt Alınmaması Gereken Akaryakıt İstasyonları

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Yakıt Alınmaması Gereken Akaryakıt İstasyonları

opet aygaz kullanıyorum lpg'de gerçekten iyi ve daha uzun süre gidiyor, pek benzin almıyorum o yüzden benzin konusuna giremeyeceğim shell lpg biraz kalitesiz gibi geliyor bana...

Yorum

ben akaryakıt firmalarının böyle işe girişeceğini düşünmüyorum markadan çok istasyonları ve sahiplerini eleştirmek gerekir ki tam emin olmadan hüküm vermek adamın ekmek parasına balta vurmak olur. hassas konu

Yorum

zaten onun için ataköy opet yazdım mesela çanakkalede bi opetten almıştım gayet kaliteliydi

Yorum

Bu arada aldığım kaliteli istasyonlarıda yazayım

BP - Veliefendi/Bakırköy

Shell - Veliefendi/Bakırköy

Shell - Sahil Yolu/Bakırköy (tunç petrol)

Yorum

Orjinal yazı sahibi: DiaDavidoff
            Şimdi bu pk etik olmamakla beraber faydalı bir konuda diyebileceğimiz bir konu çünkü bir firmanın ekmeği ile oynamak oluyor bir yerde bir yerdede malımızın güvenliğini sağlamış oluyoruz hassas bir konu gercekten...
            firmanın ekmeğiyle oynamak oluyor diyorsunuz ama bizim veya ailemizin çalışarak kazandığı paraları bunlar çalmaktalar ve aynı şekilde aldığımız araçlarımızada zarar vermekteler bunun hırsızlıktan hiçbir farkı yoktur

Orjinal yazı sahibi: Gökhan_55
            burada arkadaşın belirttiği Firmadan ziyade şube... Şube firma kadar adını önemsemez bence, daha çok cebine bakar... Onun için ben doğruluğuna inanıyorum...
            +1
            Teşekkür ediyorum arkadaşım

Bahsettiğim opetin kalitesizliğini kanıtlayacağım opel aracımıza değil fakat farklı bir şirket aracına oradan yakıt alırken ve aldıktan sonraki 5 dakikayı videoya çekeceğim herkes görecek..

Yorum

Ankara'da Çetin Emeç Polisevi karşısı Shell ve PO yan yana.Daha önceki aracım dizeldi ve oradaki PO'dan aldım.10 km sonra 'mazot filtresinde su var' uyarısı geldi,ben devam ettim ve sonra araç stop etti.Mazot filtresi değişti ve sorun ucuz atlatıldı.Bu PO'dan tek şikayetçi ben değilim.Az yakıt koyduğunu,kötü benzin sattığını da duydum.Tavsiye etmiyorum.Başka PO'da sıkıntı yaşamadım ama burdan uzuk durun bence.
              2010 cosmo 180hp beyaz İnsigniAşk

Yorum

Bazı istasyonlar suyu kendisi karıstırıyor ama bazı istasyonlarında elinde olmayan bir durum. Gemi limana yaklaşıp getirdigi yakıtı boşaltırken ister istemez su karısıyormus yakıtlara. Limanlardaki yakıt girisi ve gemideki yakıt cıkısı suyun altında oluyormus. Baglantı yaparken ister istemez su giriyormus ve pompa calıstıgında bir kısa bir sure su karısıyormus.

Yorum

Ben shell den alıyorum 95 oktan gayet memnunum zaten 1 şube var bana yakın orasıda bayağı dolu oluyor temiz esnaf kendini belli ediyor....
                  2015 Audi A4 2.0 Tdi 190 Hp Sport Quattro

Yorum

Extra bir bilgi. Tüm gemi (tankerlerden bahsediyorum) kargo (benzin, motorin veya diğer yüklerin) transfer devreleri güverte üzerinde bulunur ve buradan bağlantı yapılarak tranfer gerçekleştirilir.Transfer anında su karışması pek mümkün değildir.Ancak alınan kargolarda bulunan su tranfer edilmiş olabilirki motorin içinde belli bir miktar su bulunur.bu miktarında belli bir yüzdeyi geçmemesi gerekir.yoksa gravite farkından dolayı su dibe çökerek ayrışmaya başlar.biz gemilerde bu durumun önüne geçmek için kullanacağımız yakıtı sepere edip yabancı maddelerden kurtuluruz.tabi bizim araçlarda bu olayı gerçekleştirmemiz mümkün değil.sorun genellikle yakıt istasyonlarının tanklarında olan ve zamanla miktarı artan sudandır.temizleme ve drenaj yapılması tanklardaki su miktarını minimum tutacaktır.ama malesef bizim yakıt istasyonlarının da durumu belli.
                    Beyaz 2011 Insignia 1,6T Cosmo, 19" jant, FlexRide, Sunroof, Ergonomik spor deri, Fly Audio Multimedia

Yorum

Şanslısınız... ben erciş'teyim ve hep dandik istasyonlar ve hep kaçak ne yapayım bilmiyorum yakıt almaya giderken arabama ne yapayım mecburum kusura bakma siyorum....

Yorum

Fatih kardeşim ercişlimisin yoksa memurmusun?

Yorum

İşleniyor...
                        X