Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yakıt Alınmaması Gereken Akaryakıt İstasyonları

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Yakıt Alınmaması Gereken Akaryakıt İstasyonları

Faydalı olacağını düşünüyorum ve ben başlıyorum

1) Opet ..../İstanbul

Ne zaman alırsanız alın farketmiyor dizel yakıtı bozuk yakıt aldıktan kısa bir süre sonra 2 kademe düşecektir yakıt ibresi motorada paranızada yazık...

Benzin içinde aynı şeyleri duydum kuzenimin eşinin annesi benzin almış buradan araba teklemeye başlamış 1 hafta sonra yürümemiş araba servise götürdüklerinde tüm yakıt sisteminin değişmesi gerektiği söylenmiş ve depodaki benzin teste gitmiş sonuç olarak benzinde mazot bulunmuş ve opet tüm masrafı karşılamak zorunda kalmış ve 1 depo benzin doldurmuşlar(ben olsam doldurtmazdım )

Ynt: Yakıt Alınmaması Gereken Akaryakıt İstasyonları

Şimdi bu pk etik olmamakla beraber faydalı bir konuda diyebileceğimiz bir konu çünkü bir firmanın ekmeği ile oynamak oluyor bir yerde bir yerdede malımızın güvenliğini sağlamış oluyoruz hassas bir konu gercekten...

Yorum

ısparta da ikamet ediyorum.arabayı aldığımdan beri bütün markalardan aldım ve en son shell de karar kıldım. buradan aldığım benzinin daha uzun gittiği izlenimine kapıldım.
      tercihim bundan sonra ıspartada shell 97 oktan oldu...
      2012 YENİ MEGANE ST 1.5 DCİ 110 HP PRİVİLEGE SEDEF BEYAZI+PANAROMİK AÇILIR CAM TAVAN+Bİ XENON PAKETİ+NAVİGASYON PAKETİ+17'' SARİ JANT+3D SOUND by ARKAMYS+BLUETOOTH

Yorum

Uyarınız için teşekkürler

Buradaki sorun rastlantısalmı yoksa belgelenmişmi bu tür ticari ünvanı olan yerler hakkında yorum yazarken dikkatli olmamız gerekiyor

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Bu konuda hassas bir nokta var firma (marka) ve bayi ister shell ister opet ister bp olsun bu firmalar dunya capinda firmalar ve satmis olduklari yakitlarina baska bir madde karistirma ihtimali sifirdir cunku bu kadar buyuk firmalarin prestijleri bakimindan boyle bir hata yapmalari halinde marka degerlerini yitirirler ancak bu konuda bazi bayiler daha fazla kâr icin herkesin bildigi uzre solvent kacak akaryakit su vs.. gibi baska maddeler karistirabiliyorlar her ne kadar firma kontrol etsede bir yolunu bulup yapiyorlar iste bu noktada firmalari suclamak bence yanlis olur ben kendi aracima guvendigim bayilerin shell,opet ve bp fark etmeksizin aliyorum.ve kotu akaryakitta bayi ve firma ayriminin yapilmasi gerektigi gorusundeyim..
          2010 1.6 T edition elegance

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX

Buradaki sorun rastlantısalmı yoksa belgelenmişmi
            +1
            2010 1.6 T edition elegance

Yorum

bencede firma olayına girmemelisiniz
              2015 leon fr

Yorum

bende nerede olursam olayım Opel'ten yakıt alıyorum. Tek tip mazot. Diğerleri gibi 10 çeşit mazot üretmiyor adamlar. Bence gayet başarılı.
                2011 Insignia 2.0 CDTI 130HP Edition + EP Active Select + Cyclone Navi (Safir Siyah)
                2008 Alfa Romeo 159 1.9JTDm Q-Tronic Distictive Plus(Siyah)

Yorum

+1
                  2015 leon fr

Yorum

burada arkadaşın belirttiği Firmadan ziyade şube... Şube firma kadar adını önemsemez bence, daha çok cebine bakar... Onun için ben doğruluğuna inanıyorum...
                    F30 Sport+

Yorum

sadece akaryakıt firması değil sizin de deponun sonuna gelene kadar yakıt almamanız araçta sorun oluşmasına neden olabiliyor. deponun içinde az miktarda kalan yakıt sıcak oluyor akaryakıt firmasının aracınıza koyduğu yakıt yeraltı deposundan geldiği için soğuk her iki yakıt birleştiğinde depo içinde buhar meydana gekliyor bu buharda yakıt sisteminizde okisitlenmeye ve buna bağlı sorunlara neden olabiliyor. benzinli araçlarda 95 oktanı tavsiye ediyoruz oktan ne kadar yükselitrse katkı maddesi de okadar artış oluyor ve araçlarda vibrasyon tekleme gibi sorunlara neden olabiliyor

Yorum

Arkadaşlar evin yanına full benzin istasyonu açıldı. Geçen haftalarda 97 oktan benzinle depoyu doldurdum. Performansta bir fark görmedim ama aracın 1-1,5 lt daha fazla yaktığını tespit ettim. Çünkü her zaman aynı yolu kullanıyorum. 2 gün önce shell'den depoyu tekrar doldurdum 95 oktan araç tekrar normal yakıt düzeyine döndü.

Bu arada Shell'in karşısına Full açılmasının faydasını gördük. Full 95 oktan benzin 4,12 shell 95 oktan 4,19 yaşasın rekabet ...
                        İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendini bilmezsin, ya nice okumaktır

Yorum

Su katmayan sube neredeyse kalmadi shell den aliyorum
                          Bu gune kadar hic bir problem yasamadim shell olmazsa po tercih ediyorum benzini hep ayni yerden almak gerek birde fisleri unutmayin her zaman isteyin

Yorum

yıllardan beri opet kullanıyorum, genelde maslak opet yada bizim evin ordaki opetten alıyorum, şuana kadar hiçbir sorunla karşılaşmadım...

Yorum

Ben de uzun yıllardır gerek İstanbul'da gerekse Türkiye genelinde mecbur kalmadıkça hep Opet'ten aldım yakıtımı. Yakıt ve hizmet kalitesinden memnunum.

Yorum

İşleniyor...
                              X