Duyuru

Collapse
No announcement yet.

SAĞ TARAFTAN GELEN TIKIRTI

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: SAĞ TARAFTAN GELEN TIKIRTI

Emniyet kemerini en aşağı ayara ayarladım ben çıtırtı tıkırtılar düzeldi. benim belalımda üstteki aydınlatma panelının ordan gelen ses birgün sinirlenip yumrugu atıcamda hadı bakalım ne zaman
    2011/1.6T 180 hp/Karbon Siyah/Cosmo/Dvd 800/ 19" /Multimedia Box/Led Aydınlatma/SprintBooster

Yorum

benim arabamında sağ emniyet kemerinin bağlı olduğu koltuk altında bir gergi tüpü var.sanki bir tabağın içine vida koyup sallıyorlaşmış gibi ses çıkarıyor.bende 3m bantıyla etrafını cevire cevire bantladım tıkırtı kesildi.ayrıca ön tavan aydınlatmasının altı bayağı boş kablolar ses yapıyor. bende yastık içindeki elyaflarıyla tavanı dolkturdum ses kesildi
      2011 Opel İnsignia 2.0 CDT 130HP Edition + Elegance + 18" Jant + Cyclon  Multimedia

Yorum

Aynı ses bizde de var, çözümü bulunduysa kesinlikle öğrenmek istiyorum çünkü düz asfalt dışında canımı sıkıyor millet pek fark etmiyor ama ben dikkat ettiğim için çok kötü hissediyorum Ama taa bagajdaki 3. sıranın emniyet kemeri olduğu için çok da üstüne düşmedim.
        Seat Ibiza 2014 1.4 Style Beyaz
        Seat Ibiza 2013 1.2 TSI DSG Style Kırmızı
        VW Passat 2015 1.6 TDI DSG Comfortline Harvard Mavi Sunroof Led Ön Farlar

Yorum

Ayrıca emniyet kemerini hızlıca çekip kemer kitlendiğinde kesiliyor yani ordan geldiğini bu şekilde tespit etmiştim.
          Seat Ibiza 2014 1.4 Style Beyaz
          Seat Ibiza 2013 1.2 TSI DSG Style Kırmızı
          VW Passat 2015 1.6 TDI DSG Comfortline Harvard Mavi Sunroof Led Ön Farlar

Yorum

gördüğüm kadarıyla ses olaylarıda kronik boyuta ulaşmış
            Vectra C'de yaşadığımız ses olayları Ömer Faruk'un ve Ömür abinin dediği gibi konsolun üstünden ve tavan aydınlatmalarının oradan tıkırtı geliyordu.
            emniyet kemerinden ses duymadım çünkü şoför koltuğunun gıcırtısı o bölgedeki sesleri bastırıyordu internetten araştırdım buda kronikmiş, benim gibi koltuk gıcırtısından şikayetçi olanları gördüm.

birde bagaj kapağı tıkırtısı var ama Insignia'da böyle birşey olmamalı çünkü menteşe yapısı farklı.
            InsigniaTEAM

Yorum

hadi bizimki üç yaşında eskidi dicem ama aynı tavan aydınlatma tıkırtısı 2011 Emre'nin arabadan da geliyor, orda boşluk var, ondan sallanıp tıkırtı yapıyor, kemerden ses duymadım, ama torpidonun oralardan ses geliyor, ekranın ordan da bi tıkırtı geliyor, ve en sinir olduğum, ayağını orta konsola doğru sertçe dayarsan (şöför tarafında sağ yolcu tarafında sol taraf) çatır çutur çatır çutur sesler geliyor, aha diyorsun, orta konsol indi aşağı bence sert malzeme kullanılmamalı, 508'in içini ondan beğenmiştim bütün malzemeler yumuşak, ses yapmaz hayatta... bi de kesinlikle hiçbir yerde boşluk kalmamalı ya...

Yorum

Bir sprey varmış sıkınca bütün ses problemi ortadan kalkıyormus. biraz zahmetliymis cunku sprey iz bırakıyormus ve nemli bezle zarar vermeden yavas yavas uzun sure silmek gerekiyormus Antalya servisteki ustayla sohbet ederken o soylemisti. 15km den sonra ses falan kalmıyor ama anlatamadığımız musterilere bu spreyi uyguluyoruz demisti

Yorum

Orjinal yazı sahibi: MiLeSSouND
                  Bir sprey varmış sıkınca bütün ses problemi ortadan kalkıyormus. biraz zahmetliymis cunku sprey iz bırakıyormus ve nemli bezle zarar vermeden yavas yavas uzun sure silmek gerekiyormus Antalya servisteki ustayla sohbet ederken o soylemisti. 15km den sonra ses falan kalmıyor ama anlatamadığımız musterilere bu spreyi uyguluyoruz demisti
                  WD40 veya buna benzer yağlayıcı spreyler, sert plastik aksamların birleşim yerlerinden içeriye sıkıldığı zaman bazen, hatta çoğu zaman işe yarıyor. bu spreyler ile beraber verilen çok ince boru şeklinde bir aparat en dar noktalara ulaşmayı sağlıyor. WD40 için söyleyeyeyim, herhangi bir leke bırakma olayı sözkonusu değil.

Yorum

Almanyadan getirttiklerini soylediler. Plastik ses kesici sprey dedi. WD40 bildigim kadarıyla pas sökücü ve yaglayıcı.

Yorum

aynı tavan aydınlatmasının ordaki boşluk kapatmaya yarayan kapak yüzünden bende tıkırtı sorunları yaşıyorum.kapağı söküp içten kenarlara silikon sıkıp kapatmayı düşünüyordum.ama bu dediğiniz spreyde aklıma yattı nerden bulabiliriz acaba bilgisi olan varmı?
                      2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
                      2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

İşleniyor...
                      X