Duyuru

Collapse
No announcement yet.

SAĞ TARAFTAN GELEN TIKIRTI

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• SAĞ TARAFTAN GELEN TIKIRTI

Arkadaşlar aracı aldığımdan beri sol taraftan (camdan geldiğini düşündüğüm) bir tıkırtı var. 15 bin bakımı için servise gidince söyledim arkadaşlar bir tıkırtı duymadıklarını söyleyerek aracı teslim ettiler. Her zaman yapmıyor ama yapmaya başladı mı kesilmiyor. Geçen hafta tekrar servise götürdüm. Test için usta ile yola çıktık yaklaşık 10 km yol yaptık. 1 kere çok kısa tıkırtı yaptı. Usta tamam ben anladım dedi servise geri döndük. Kapı söküldü ve işlem tamam diyerek araç teslim edildi. Cumartesi günü Biga'ya yola çıktım 60 km hiç ses yoktu; fakat sonra tıkırdama tekrar başladı ve Biga'ya kadar hiç kesilmedi. Dönüşte de sürekli olarak vardı. asfalt düzgün olduğunda ses olmuyor. Biraz yamalanmış asfaltta ses yapıyor. Bir de araç içi ısınmadan ve belirli bir süre yol almadan ses yok. Ben camdan kaynakladığını düşünüyorum ama yolda camı tuttum hiç boşluk yoktu. Hatta cama baskı yapmama rağmen ses kesilmedi. Bana bu konuda yardımcı olabilecek birileri var mıdır aranızda. Her gidişimde ustaların bana bir garip bakmasından sıkıldım. Ben mi kafaya takıyorum diye babama ve hanıma söyledim. Onlarda evet ciddi bir tıkırtı var diyorlar...
    İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendini bilmezsin, ya nice okumaktır

Ynt: SAĞ TARAFTAN GELEN TIKIRTI

torpido kapağı?

1,4 turbo.sunroof, necvox navigasyon, beyaz (gitti güzelim cosmo)

Yorum

kadir abi bir şey diyemeyeceğim inş en kısa zamanda bu can sıkıcı durum çözülür

2010 1.6 T Cosmo Beyaz + chip + ben

Yorum

Benim arabadanda hem sağ hem sol taraftan ses geliyor bu sesi kafama cok taktim cunku arabanin baska hic bir yerinden ses gelmiyordu uzunca dinledim ve emniyet kemerinin ciktigi noktadan geliyordu kemer yuksekligini dusurup yukselttigimde ses azaliyordu bazen kesisiliyordu dediginiz gibi yamali asfatta ses geliyordu duz yolda ses yoktu
        2010 1.6 T edition elegance

Yorum

Orjinal yazı sahibi: armblyn
          Benim arabadanda hem sağ hem sol taraftan ses geliyor bu sesi kafama cok taktim cunku arabanin baska hic bir yerinden ses gelmiyordu uzunca dinledim ve emniyet kemerinin ciktigi noktadan geliyordu kemer yuksekligini dusurup yukselttigimde ses azaliyordu bazen kesisiliyordu dediginiz gibi yamali asfatta ses geliyordu duz yolda ses yoktu
          emniyet kemerlerinin bulunduğu kapı direklerinin içlerinden feci ses geliyor özellikle yüksek hızlarda sanki içinde küçük çakıl kum var gibi beni çok rahatsız ediyor ama sıra daha ona gelmedi bitmiyor sorunlar

Yorum

Orjinal yazı sahibi: DiaDavidoff
            Orjinal yazı sahibi: armblyn
            emniyet kemerlerinin bulunduğu kapı direklerinin içlerinden feci ses geliyor özellikle yüksek hızlarda sanki içinde küçük çakıl kum var gibi beni çok rahatsız ediyor ama sıra daha ona gelmedi bitmiyor sorunlar
            ne zaman araçları satarsak biter sorunlar

2010 1.6 T Cosmo Beyaz + chip + ben

Yorum

o sorun bendede var emniyet kemerinin bağlı olduğu sütünd hata var geçen açtılar baktılar yalıtım malzemesi koydular ses kesildi

1.6 Turbo Cosmo 272bg 360 nm forget piston ve piston kollari downpipe komple 76mm egzoz sistemi ve daha büyük intercoler

Yorum

bu emniyet kemeri sesi bütün opellerde var sanırım. Corsa D aracımda da vardı. Şimdiki Astra H aracımda da. Insignia'da var mı onu babama sormak lazım
                2011 Insignia 2.0 CDTI 130HP Edition + EP Active Select + Cyclone Navi (Safir Siyah)
                2008 Alfa Romeo 159 1.9JTDm Q-Tronic Distictive Plus(Siyah)

Yorum

Orjinal yazı sahibi: volkan
                  o sorun bendede var emniyet kemerinin bağlı olduğu sütünd hata var geçen açtılar baktılar yalıtım malzemesi koydular ses kesildi
                  Aynısı sağdada var yolcu duyarsa duyuyor yoksa biz soldan duyamıyoruz abi en son uzun yolda Dilara fark etti ses geliyor direğin içinden diye cıtır cıtır sesler var diye...

Yorum

Bu ayarda bir otomobile göre bence tıkırtıları fazla komple el atmak lazım muhaha

Yorum

Çok teşekkürler arkadaşlar.
                      İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendini bilmezsin, ya nice okumaktır

Yorum

bu iş çift taraflı bantla halledilir, sağdan tıkırtı geliyor, alarm gözlerinin olduğu yerden tıkırtı geliyor, orta konsolun üzerinden tıkırtı geliyor, kaymak asfaltta bile, bu insignianın handikapı, fakat giderilebilir...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: 35OFT23
                          bu iş çift taraflı bantla halledilir, sağdan tıkırtı geliyor, alarm gözlerinin olduğu yerden tıkırtı geliyor, orta konsolun üzerinden tıkırtı geliyor, kaymak asfaltta bile, bu insignianın handikapı, fakat giderilebilir...
                          Ben sağ taraf diye başlığı yanlış yazmışım. Sol taraftan geliyor ses. Ön konsoldan da ses geliyordu servis onu düzeltti sağolsunlar.

Yorum

öyle abi valla bende 30 bine gircem inşallah, servis şefinin başına ekşiycem, bütün çıtırtıları gidersin

Yorum

Aynı ses bende de var işin ilginci sabah giderken ses yok ama akşam dönerken cızır cızır ses yapıyor.
                              http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
                              2.0 CDTI
                              Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Yorum

İşleniyor...
                              X