Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Direksiyon titremesi ve degisim...

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Direksiyon titremesi ve degisim...

Bu sorunu bende yaşamaya başladım sanırım. Dün akşam 120 ile giderken resmen araba çalkalanıyordu. İstanbul içinde trafikte her zaman bu süratlere çıkamadığımız için, çok fazla dikkatimi çekmedi sanırım.

Peki bu parçanın değişimi için gereken prosedür nedir? Gitsem anlatsam derdimi, önce rot balans yapıp gönderirler mi beni? Çünkü daha rot balans yaptırmıştım. Servisin elinde bulunan bir parça mıdır? Birde yapımı ne kadar sürüyor? Aynı gün teslim ediyorlar mı?
    (Satıldı..) 2012 - 1.4 Turbo - Edition Elegance - Siyah/Bej - 18" - Cyclone Navi

Yorum

Servisler Rot kollarına bakarak sorunlu parçayı görebiliyorlar eğer garantiniz devam ediyorsa garantiden değişebilir

Geçmiş olsun

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: byazkan
        Bu sorunu bende yaşamaya başladım sanırım. Dün akşam 120 ile giderken resmen araba çalkalanıyordu. İstanbul içinde trafikte her zaman bu süratlere çıkamadığımız için, çok fazla dikkatimi çekmedi sanırım.

Peki bu parçanın değişimi için gereken prosedür nedir? Gitsem anlatsam derdimi, önce rot balans yapıp gönderirler mi beni? Çünkü daha rot balans yaptırmıştım. Servisin elinde bulunan bir parça mıdır? Birde yapımı ne kadar sürüyor? Aynı gün teslim ediyorlar mı?
        Barbaros Bey servisimizde yardımcı olalım isterseniz. Tarık Bey'in bilgisi var, sorununuzla kendisi ilgilenecek.

Yorum

benımde 140da bır tıtreme yapıyor 150 ye cıkınca sorun yok ondan dolayı ne yapıyoruz 140 la gıtmıyoruz 150 le gıdıyoruz

Yorum

Orjinal yazı sahibi: tonyhawk
            benımde 140da bır tıtreme yapıyor 150 ye cıkınca sorun yok ondan dolayı ne yapıyoruz 140 la gıtmıyoruz 150 le gıdıyoruz
            balans bozuk olabilir...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Odak Çağrı

Barbaros Bey servisimizde yardımcı olalım isterseniz. Tarık Bey'in bilgisi var, sorununuzla kendisi ilgilenecek.
              İlginiz için teşekkür ederim Çağrı Bey,
              Zaten aracımı Tarık Bey'e bu sabah teslim ettim Yıllık bakımını ve bu sorunla ilgili çalışmalarını yapacaklar. Sağolsun çok ilgilendi Tarık bey. Hatta birazdan gidip aracı teslim alacağım. Sizinle de tanışmak isterim eğer müsait olursanız...
              (Satıldı..) 2012 - 1.4 Turbo - Edition Elegance - Siyah/Bej - 18" - Cyclone Navi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Odak Çağrı

İlginiz için teşekkür ederim Çağrı Bey,
                Zaten aracımı Tarık Bey'e bu sabah teslim ettim Yıllık bakımını ve bu sorunla ilgili çalışmalarını yapacaklar. Sağolsun çok ilgilendi Tarık bey. Hatta birazdan gidip aracı teslim alacağım. Sizinle de tanışmak isterim eğer müsait olursanız...
                Tabiki, keşke önceden haberim olsaydı aracın burada olduğunu bilmiyordum Geldiğinizde Tarık bey bana haber versin servise geçerim

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Hasan_apg09
                  Orjinal yazı sahibi: tonyhawk
                  balans bozuk olabilir...
                  vallahı banada oyle gelıyor ama zaten lastık havalarınıda ne kadar ayarlasamda arac bazen ama bazen dıyorum sola kayma egılımınde hep bazende hersey gulluk gulustanlık tık sorun yok onu anlamıs degılım

Yorum

Fabrikanın onayladığı değişim çözüm olmadıysa: BRIDGESTONE POTENZA lardan kurtulun biran evvel, F1 ASY2 ları taktığım gün itibari ile sorun bitmiştir.
                    1.6 T DVD800

Yorum

Orjinal yazı sahibi: troop

Fabrikanın onayladığı değişim çözüm olmadıysa: BRIDGESTONE POTENZA lardan kurtulun biran evvel, F1 ASY2 ları taktığım gün itibari ile sorun bitmiştir.
                      Haklılık payınız var, benimde lastiklerim sorunlu çıktı. Continental Sport Contact 3 geldi arabanın üzerinde. Şimdi continental bayisiyle temastayım, sanırım değişim olacak lastiklerde..

Yorum

Arkadaşlar, titreme sorunu bende de vardı.
                        Araç servise 2 defa balansa gitmesine rağmen düzelmemişti. Serdar Bey'in forumdaki detaylı açıklamasının çıktısını alıp servise gittiğimde parçayı garantiden değiştirip sorunu çözdüler. Bu vesileyle Serdar Bey'e teşekkür ederim. VIP üyeliğin hakkını veriyor

Yalnız direksiyonda bir de sağa çekme sorunu var. Otobanda giderken araba sürekli olarak tatlı tatlı sağa kayıyor. Direksiyon bir müddet hareketsiz kaldıktan sonra çok hafif kırmak istediğinizdeyse sanki bir çentiğe denk gelmiş gibi takılıyor ve sonra atlama yapıyor. İki konu birbiriyle alakalı mı bilemiyorum. Ben sorunun titreme sorunuyla beraber hallolacağını düşünmüştüm ama maalesef hallolmadı.

Servis sorun lastiklerde dedi. Şu an üzerinde kış lastikleri var ama aynı durum yaz lastiklerinde de yaşandığı için ben pek lastik kaynaklı olduğunu düşünmüyorum.

Benzeri bir konunun anlatıldığı bir başlıkta direksiyon kutusunda sıkıntı olabileceği belirtiliyordu.

Bu arada servisin aracın rot kontrolünde herhangi bir problem görmediğini de belirteyim.

Sorun hakkında tecrübesi olup paylaşan olursa sevinirim.
                        Şimdiden teşekkürler, saygılarımla.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Levent
                          Arkadaşlar, titreme sorunu bende de vardı.
                          Araç servise 2 defa balansa gitmesine rağmen düzelmemişti. Serdar Bey'in forumdaki detaylı açıklamasının çıktısını alıp servise gittiğimde parçayı garantiden değiştirip sorunu çözdüler. Bu vesileyle Serdar Bey'e teşekkür ederim. VIP üyeliğin hakkını veriyor
                          Rica ederim, sorunun çözülmesine sevindim, bir katkım olduysa ne mutlu

Opel ürettiği her model için düzenli olarak bu teknik bültenleri yayınlıyor. Ben son kullanıcı olarak bunlara erişebiliyorken, servisin her an elinin altındaki bu bilgilere göz ucu ile bile olsa bakmaması üzücüdür. Servislerdeki tüm mekanikerler, hepsini ezberlerinde tutamasalar da en azından akıllarının bir köşesinde yer etmesi için muhakkak bu bültenleri en az bir kere okumalılar, ki müşteri bir şikayet ile geldiğinde klasik çözümlerin fayda etmediği sorunları da çözebilsinler. Ayrıca en az bir mastertech teknik bültenlerin okunması-okutulması konusundan sorumlu olmalı. Bunu düzenli olarak yapabilen bir servis çok ciddi fark yaratır. Ben 15 senelik Opel kullanıcısı olarak pek çok yetkili servis gezdim, henüz bu konuda adım atmış bir servise rastlamadım, en iyisi olarak nitelendirdiklerimiz bile bu konuda çok zayıf. Insignia direksiyon titremesi problemi bunun bariz bir örneğidir. Ben kendi aracım için Opel'in çıkardığı bir servis bültenini kendim bulup aracımı "şu şu parçalar için değişim aksiyonu var" diye servise götürdüğümde şaşırıp, ancak "siz nereden biliyorsunuz" diyebilmişlerdi. Belki de ben götürmesem kimse beni çağırmayacaktı, ESP kontrol ünitesine su girme ihtimaline karşı üretilen kapak hiç takılmayacak ve ciddi masraf çıkartabilecekti. Opel Türkiye'nin üst düzey yöneticilerine, ciddiye alacaklarından emin olduğum tek bir tavsiyede bulunmam gerekse, bu teknik bültenlerin okunması ve okutulması konusunu anlatırdım.

Yorum

bendede kış lastiği takınca bu problem oldu ama ben lastiklere bagladım normal lastikte bu kadar titreme yapmadığı için üzerinde durmamıştım ama kış lastiğini takınca bariz belli etmeye başladı 5-6 defa balan,s yapıldı yer balansıda yapıldı ama gene geçmedi ve ben bu titrmeyi petlasa bagladım bu düşünmemede balans yapan lastikçilerin söylemleri etkili oldu ben de kış lastiği petlastan oldu sanıyordum..fakat burada okuyunca anladım ki aracatan kaynaklı..siz değerli arkadaşlara soruyorum aracımın garantisi bitti servise götürsem ücretle mi yapacaklar.ücretle parca gelirse kocaman bir tabladan sözü ediyorsunuz sanırım ne kadar maliyeti var bilgileriniz için şimdiden telşekkürler..saygılarımla..
                            2013 BMW 320İ ED 1,6 170 hp beyaz  modernline+comfort+tekno+sounroof
                            2010 COSMO 1,6T beyaz SATILDI..
                            2011 MAZDA 2 PLAY 1,5 OTM...
                            2008 doblo 1,3 m.jet PREMİO

Yorum

slm bu titreme konusu iyice canımı sıktı sedar beyin anlattığı parça sorunlu bi parçanın değişimi mi yani tüm serilerde aynı hatamı var

Yorum

Eminim ki bu sorunu yaşayan insignia kullanıcılar ından en az biri servisten şu cevabı almıştır aracınızı 120-140 km arası kullanmayın ; (
                                İnsignia 1.6 Turbo edition elegance paket 17" jant teknik gri

Yorum

İşleniyor...
                                X