Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Direksiyon titremesi ve degisim...

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Direksiyon titremesi ve degisim...

Herkese merhabalar. Aracımda 120 ile 140 km arası titreme oluyordu bende bu sabah Ankara Opal servise gittim balans diyerek araca balans ayarına soktuk. Balans yapıldı bende ofise gittim. Eve dönüşte yine aynı titremenin aynı kilometrelerde olduğunu farkedip servisi aradım. Servis yetkilisi onlarında bana ulaşmaya çalıştıklarını Opel'den mail geldigini 120-140 km arası titreme yapan araçların ön tablasinin değişmesi gerektiğini parçanın siparişinin verildiğini haftasonuna kdr degisimin yapılacağı belirtildi. Sormak istediğim on tabladan kasıt nedir?

Ynt: Direksiyon titremesi ve degisim...

Burc baslari degisecek Burak kardesim. aracta ne titreme kalacak ne bask birsey.yol tutusun bile degisecek

Yorum

Araç kaç model bendede titreme vardı balans yapıldı iki gün önce şu an bişey hissetmedim. Bendekide aynı sorun olabilirmi acaba. Başka ne belirtiler vardı?

Yorum

Murat kardesim eger balansla bu sorun cozulmez ise bil ki burc baslarindaki plastik yenmis oluyor. O zaman da eger garantideysen degisirler ve hicbir sorun kalmaz .hatta ben degistikten sonra aracin yol utisu bile degisti

Yorum

Bazen bazı tıkırtılar duyuyorum ondan olabilirmi Utku acaba?

Yorum

Burak kardeşim bilgilendirme için teşekkür ederim.

Yorum

Aynı hızlarda bendede titreme yapıyor...Haftasonu gitcem bakalım balansdanmı.Bütün sürüş keyfini kaçırıyor.
              2010 1.6 T Cosmo Siyah + DVD800 + Sunroof + FlexRide + OPC Body Kit

Yorum

Arkadaşlar, aracı alalı 8 ay oldu en az 4-5 defa bu sorundan servise gittim, bana söyledikleri lastikte atlama olmuş deyip dört lastiği söküp tekrar takıyorlar ayarmı yapıyorlar ne yapıyorlarsa, bir hafta sonra tekrar aynı sorun ortaya çıkıyor bu titreme olayı, madem opel böyle bir sorun olduğunda değişim söylemiş benimkini neden lastik atlama durumunu bahane ediyorlar kafama takıldı, yarın direk servis yolu gözüktü bana..
                [IMG width=500]http://i1134.photobucket.com/albums/m615/nester54/IMG_5063-Kopya.jpg[/img]

[move][b]Yaşamımda edindiğim en büyük bilgi şudur; Kendi kendine yardım etmeyi bilmeyene, hiç kimse yardım edemez. PESTALOZZİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: AvBurak
                  Herkese merhabalar. Aracımda 120 ile 140 km arası titreme oluyordu bende bu sabah Ankara Opal servise gittim balans diyerek araca balans ayarına soktuk. Balans yapıldı bende ofise gittim. Eve dönüşte yine aynı titremenin aynı kilometrelerde olduğunu farkedip servisi aradım. Servis yetkilisi onlarında bana ulaşmaya çalıştıklarını Opel'den mail geldigini 120-140 km arası titreme yapan araçların ön tablasinin değişmesi gerektiğini parçanın siparişinin verildiğini haftasonuna kdr degisimin yapılacağı belirtildi. Sormak istediğim on tabladan kasıt nedir?
                  Burak bey hangi servis söyledi size opelden mail geldiğini değişim içinn.
                  [IMG width=500]http://i1134.photobucket.com/albums/m615/nester54/IMG_5063-Kopya.jpg[/img]

[move][b]Yaşamımda edindiğim en büyük bilgi şudur; Kendi kendine yardım etmeyi bilmeyene, hiç kimse yardım edemez. PESTALOZZİ

Yorum

burda önceden de bahsedilmişti sanırım bir arkadaşın anlattığı bazı araçların alt salıncak burçlarında boşluktan kaynaklanan bir titreme oluşmasıydı. ve opel bu parçayı garantiden değiştiriyor denilmişti...

Yorum

Benim aracimdada ayni titreme ve ani frenlemede saga sola atlama oluyor frenlemede saga sola kaymasida burclardanmi kaynaklaniyor?
                      2010 1.6 T edition elegance

Yorum

burç başı derken salıncak burcumu, yoksa rot başımı?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Hasan_apg09
                          burç başı derken salıncak burcumu, yoksa rot başımı?
                          Hasancım ön tabla diye geçiyormuş.

Yorum

Aynı konu bir başka başlık altında daha konuşuluyordu, oraya yazdığım mesajı tekrar gönderiyorum.
                            Söz konusu sorunu yaşayan arkadaşların servise gidip aşağıda bahsi geçen teknik bülteni sormalarını öneririm.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

2009 ve sonrası Insignia'lar için geçerli olan 2692 numaralı teknik bülten tam olarak bu konu ile ilgili...

Müşteri şikayeti : 110-140 arası hızlarda hafif titreşim.
                            Sebep : Süspansiyon parçalarındaki toleranslar.
                            Çözüm : Ön alt salıncak kolu ön takozunu modifiye edilmiş yeni parça ile değiştirin (hem sağ hem sol ikisini birden)
                            (Tekerleklere çok iyi balans ayarı yapılmış olmalı ve yerlerine takılırken bültendeki talimatlara harfiyen uyulmalıdır)

Eski parça kodu : 3 52 866 (OPC dışındaki tüm şasi tipleri için aynı)
                            Yeni parça kodu : 3 52 496

Değişecek parçanın şematik görünümü de şu şekilde : (mavi ile işaretli olan 12 numaralı parça)

Yorum

teşekkürler serdar bey

Yorum

İşleniyor...
                              X