Duyuru

Collapse
No announcement yet.

uzun yol yakıt

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: uzun yol yakıt

İst-rize 1200km araçta 4kişi bagaj dolu klima sürekli açık 160 170 arasıra 240 ders vermek için cıktıgım süratlerde oldu ortalama yakıt 9,8 450 tl gibi yaktı ama bu araca helal olsun son kuruşuna kadar mercedesler ve q7 lere ders verilir...
    <1,6 Turbo Cosmo Beyaz,Dvd 800 Navi,Flexride,Sunroof,19'jant>

Yorum

Orjinal yazı sahibi: eymenkul
      Fatih abi izninle bir videonu paylaşıyorum yardımcı olmak için

90 km/h sabit hız anlık yakıt tüketimi by FacomX clapclap

http://www.youtube.com/watch?v=K7hb2...eature=related
      Bence eğimli bi yol yoksa mümkün değil =)

Yorum

yengemi izmirden çeşmeye getiriyorum hafif yokuş aşağı iniyoruz yavaştan asıldım 190'a vurdu ibre tabi biraz ses yükseldi dedim ki yengeme kaçla gidiyoruz? 130'a çıktın galiba diyor

Yorum

ORtalam yakıt tüketimleri bence daha çelişkili olabiliyor o yüzden böyle yazdım. Onun aracın deposu da 70 lt. Yola çıkarken zaten aynı benzinlikten tam olarak depoları fulleyip aynı anda hareket ettik. Hatta benim bagaj ağırlığı daha fazlaydı, arada en az 70-80 kg fark vardı tahminen. Aynı süratte gittik, aynı yerlerde durduk. Bence objektif oldu bu durum
          Orjinal yazı sahibi: sxn4
          keske ortalama tuketimleri soyleseydiniz , boyle cok afaki kalmis,iki aracin deposu ayni hacmemi sahip bilmiorm , belki dr ark depoyu tam fullemeden cikti yani ihtimaller cok,ayrica park ettiginiz yerdeki hafif bir egim bile depo gostergesini etkileyebilior
          Mondeo 2.0 Ecoboost 240 Bg Selective

Yorum

benım araba 4000kmde. ortalama yakıt tuketımı 14lt. şehir içi 12 felan yakıyor normalde. şehir dışı 15 felan )))
            bu arabayla 90la 100le gidilmiyor maalesef. otoban çizgileri duruyor gibime geliyor

Yorum

Orjinal yazı sahibi: okkes
              benım araba 4000kmde. ortalama yakıt tuketımı 14lt. şehir içi 12 felan yakıyor normalde. şehir dışı 15 felan )))
              bu arabayla 90la 100le gidilmiyor maalesef. otoban çizgileri duruyor gibime geliyor
              Kesinlikle katılıyorum. Öyle 90'a sabitler usul usul giderim fikri olan varsa hiç niyetlenmesin. Tamamen ütopya. Samimiyetimle söylüyorum uyursunuz. Bu aracın usul usul gitme hızı 130-140 km/s'tir. Bu hızlarda da tüketim kullanıma gore 8.5 - 9 litre, o da km'de 35-40 kuruşa denk gelmektedir.

LPG'de ise aynı hızlarda 10 litre yakarsınız. Kullanima gore 23-26 kurus civarlarına denk gelir.
              1.6T Cosmo, Flexride, DVD800, Sunroof, Spor Deri, 18", Teleflex GFI, Zeibart Cam Filmi, AutoWax Boya Koruma veee Siyah(tı)...
              Mazide güzel bir anı şimdi..

Yorum

110-120 ile 7.0lt yakalayann biri olarak;siz bu değerlere nasıl ulaşıyosunuz anlamak mümkün değil.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: KrM
                  110-120 ile 7.0lt yakalayann biri olarak;siz bu değerlere nasıl ulaşıyosunuz anlamak mümkün değil.
                  daha yuksek hızlarda yukarıda belirtilen değerlere ulaşılıyor. Ani hızlanmalar da bunda cok etkili.

Yorum

850 km en dusuk 130 en yuksek 235 şeklinde tempolu bir sürüşten sonra dün ortalama 12.1 lt gosterdı ıbre. ağlattıklarımız yavrucakları görünce bedava
                    2011/1.6T 180 hp/Karbon Siyah/Cosmo/Dvd 800/ 19" /Multimedia Box/Led Aydınlatma/SprintBooster

Yorum

benim kanaatimce yol bilgisayarından ortalama hızıda belirtmeliyiz.böylelikle daha objektif bir karşılaştırma yapabiliriz.malatya darende arası çok virajlı ve inişli çıkışlıdır.80 km ortalama hız ile 8.3 litre tüketim oldu.daha önceleri 7,9 litreyide görmüştüm ama ortalama hız olmadığı için o sayılmaz

1,4 turbo.sunroof, necvox navigasyon, beyaz (gitti güzelim cosmo)

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mustafa
                        benim kanaatimce yol bilgisayarından ortalama hızıda belirtmeliyiz.böylelikle daha objektif bir karşılaştırma yapabiliriz.malatya darende arası çok virajlı ve inişli çıkışlıdır.80 km ortalama hız ile 8.3 litre tüketim oldu.daha önceleri 7,9 litreyide görmüştüm ama ortalama hız olmadığı için o sayılmaz
                        vay hemşo darendeye benzinler helal olsun

Yorum

Orjinal yazı sahibi: okkes
                          Orjinal yazı sahibi: mustafa
                          vay hemşo darendeye benzinler helal olsun
                          eyvallah

1,4 turbo.sunroof, necvox navigasyon, beyaz (gitti güzelim cosmo)

Yorum

İşleniyor...
                          X