Duyuru

Collapse
No announcement yet.

uzun yol yakıt

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: uzun yol yakıt

90 a sabitlerken 5de sabitlemek daha iyi gibi 6da bazen araç boğuluyor bı de yukluyse,yakıtı azaltalım derken artırıyoruz farkında olmadan
    Aşk çok yakar dediler usta tüp mü taktırsak?

Yorum

Ortalama 10 lt diyelim
      45 kurus / km
      Bir depo ile 700 km

Yorum

ankaradan bodruma, 4 kişi, dolu bagajla, 120 km/saat sabitlenmiş vaziyette, ortalama 7.6 lt/100km

Yorum

Arkadaşlar, bayram için Çankırı Isparta arası gelgit yaptım. Bi dr arkadaş 4 ay önce Volvo S60 2.0 dizel almıştı. Yolları bilmiyorum diye arkalı önlü gittik. Yollar kalabalık malum, Çankırı afyon arası 110-120 sabit hız arada 170-180 gittik Afyonda otelin otoparkında inip merakla onun aracın yakıt göstergesine baktım. Benim depo 5/8 i duruyorken onunki tam olarak yarıdan daha az kalmıştı. Şundan dolayı önemli, aynı hız aynı yük aynı yol olduğu için. O da şaşırdı. Bende dedimki:
          İNSİGNİA ya ÇOK YAKIYOR DİYENLER UTANSIN...
          Mondeo 2.0 Ecoboost 240 Bg Selective

Yorum

keske ortalama tuketimleri soyleseydiniz , boyle cok afaki kalmis,iki aracin deposu ayni hacmemi sahip bilmiorm , belki dr ark depoyu tam fullemeden cikti yani ihtimaller cok,ayrica park ettiginiz yerdeki hafif bir egim bile depo gostergesini etkileyebilior

Yorum

Bursa-Biga 4 yetişkin 2 çocuk bagaj ağzına kadar dolu klima 21 derece hız 100-110 arası tüketim 9.4 lt
              Biga-Bursa tek ben bagaj boş klima 21 derece hız 120-140; 15 km bir Passat'a ders verme 180 km kadar çıktık. Uluabat a 5 km kala yol tıkandı dur kalk gittik.Sonrasında 110-120 arasında. Ortalama yakıt tüketimi 8.8...
              İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendini bilmezsin, ya nice okumaktır

Yorum

hafta sonu bi gezinti yaptım uzun yol 120 140 hız la yarım depo yaktı 520 km tam olarak bunun 50 km si sehir içi.
                gelirken de direk geldim 130 sabitledim 465 km tam yarım depo yaktı ortalaması 9 lt 100 km ye
                Dark TranQuillity.

31 P 4100 2011 İnsignia.

Yorum

30.000 bakıma bi girip çıkayım buji vs. değişince umarım benim değerlerde düşer..

Yorum

yüklü olunca çok farkediyor, izmir çeşme otoban tek ben 117 km hız sabitleyici klima 1 de low 7.1 lt gidiş dönüş aileyle birlikte aynı şekilde 8.9 lt ama ben akşamüstü gittim hava iidi, ailecek öğlen gittik hava sıcaktı

Yorum

Ben 90'a sabitlemeyi denemiştim. 30km boyunca ortalama tüketim 5,9 lt
                      Yani 90 ile gitmeyi başarabilirsen, 6 lt yakıt tüketimi var.
                      1,6 Turbo cosmo+nav+ergo deri

Yorum

90 km'ye sabitlersem araç duruyor diye inmeye kalkarım ondan korkuyorum
                        İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendini bilmezsin, ya nice okumaktır

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ZEK74US
                          90 km'ye sabitlersem araç duruyor diye inmeye kalkarım ondan korkuyorum
                          süperrrrr hatta kapıyı açıp ayaklarımızla sürf yapasımız gelir diye korkuyorum ben )

2010 1.6 T Cosmo Beyaz + chip + ben

Yorum

Kadir abi doğru diyosun ben 110 ile giderken sıkılıyorum gitmiyor gibi geliyor
                            2011 Opel İnsignia 1.6T Cosmo+FlexRide

Yorum

Yorum

Geçen gün otobanda giderken hanım dedi ki sen bu kadar yavaş kullanmazdın ne oldu. 120 ile gidiyorum dedim. İnanmadı ibreye baktı

Yorum

İşleniyor...
                                X