Duyuru

Collapse
No announcement yet.

SONUNDA İNSİGNİA MA KAVUŞTUM BAZI SORULARIM VAR LÜTFEN YARDIM

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: SONUNDA İNSİGNİA MA KAVUŞTUM BAZI SORULARIM VAR LÜTFEN YARDIM

(delirme efekti veremiyorum haha )

Yorum

lastik basınçları ön 32 arka 30 olması lazım normal değerleri bunlar.. eğer koforlu bi yolculuk istiyosanız önler 30 arkalar 28 de yaptırabilirsiniz malum 18'' jantlar 17'' jantlara göre birazda olsa daha hissettiriyo yoldaki bozuklukları..

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Yorum

Direksiyonun hızlandıkça yumuşamasından bende rahatsız oldum.
        Ayrıca debriyaj pedalı çok ağır değil mi sizce de ?

Yorum

hayırlı olsun debriyaj ağır doğru ve direksiyon çok yumuşak oda doğru )

2010 1.6 T Cosmo Beyaz + chip + ben

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dragon_10
            hayırlı olsun debriyaj ağır doğru ve direksiyon çok yumuşak oda doğru )
            Bi bana mı ağır geliyor bu direksiyon :P

Yorum

aracınız tüketim degerleri gayet normal içiniz rahat olsun
              Hayat bisiklete benzer,Pedal çevirmeyi bıraktığın an düşmeye mahkümsun...
              [img height=150]http://i1096.photobucket.com/albums/g322/emrezxr/144_zps71fffeb4.jpg[/img]

Yorum

Orjinal yazı sahibi: oguzhand09
                arkadaslar benim aracım 2.0 130 hp lik cdti active select edition elagance paket insignia ve tabiki beyaz . bende aranızdayım ve mutluyum bazı sorularım var yardımınızı bekliyorum... rolleyes
                1- bu aracta usb varmı varsa nerde oluyor ön konsolda usb girişi göremedim de.
                2- ön konsolda aux yazısı var aux girişi nerde oluyor ve nasıl kullanılıyor acaba
                3- direksiyon kumandasından radyo kanallarını aratamıyorum. daha doğrusu sadece kaytılı olan kanallar arasında gecis yapıyor. yeni kanal aratamıyorum ne yapmam gerekir.
                4- 1 ayda ş. dışı ağırlıklı olmak üzere 5.000 km yaptım. su anda yakıt ortalamam 7.7 . sizce bu değer normalmi. jantlarım 18. inç bu arada
                5- 1 hafta önce çok enterasan bir olay yasadım bilen bilir denizli- sarayköy arasında her tarafta radar vardır. bu sebeble 115 km sabit hızla seyir halindeyken trafikçiler durdurdu ve 131 km ile gittiğimi söyleyip 140 tl ceza kestiler. bu nasıl olur 115 km de sabit hızda gidiyordum. acaba 18 inç janttan mı hız yükseliyor.
                6- 18. inç jantta ön arka lastik basınçı normade kaç olmalıdır. bu arada lastikçi ön ve arka 34 basınç bastı. normalmi. kapıya baktım ancak sanıyorum 220 gibi bişey yazıyordu. bişey anlamadım. zaten lastikçi de bişey anlamadı.
                7- aracıma orjinal bluetut kiti taktırmak istiyorum orjinal olmazsa da parrot markada olabilir. bu şekilde kit taktıran varmı acaba. nerde ve kaça taktırdınız
                bu arada aracn yol tutuşu ve direksiyonun hızlandıkça yumuşaması hakkında ne düşünüyorsunuz bana yol tutuşu iyi geldi.ancak direksiyonun çok yumuşaması beni rahatsız etti. bu konuda yorumlarınızı bekliyorum cevap veren arkadaslar cok tesekkürler.
                Merhaba öncelikle hem aramıza hoş geldiniz hemde yeni arabanız hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin...

1 - 2 )usb ve aux girişi kolcağın içinde kolçağı kaldırdığınız zaman fonksiyonel başlıklı iki adet giriş arka taraf ön dip kısımda.

3)Sadece kayıtlı kanal gezinme fonksiyonu mevcut genelde onun diğer ünitelerde bir secenek kısmı oluyor bakıp inceleyecem bulursam paylaşırım.

4)Yakıt değeriniz normal hatta daha hiç sıfırlamadınız ise ortalama yakıt tüketimini bir sıfırlamanızı tavsiye ederim,aracın rodaj zamanlarında ki yüksek yakıt sarfiyatı ortalama yakıt değerininin ancak bu kadar düşebilmesine neden olmuş olabilir.

5)115 km ile 131 km arasında dağlar kadar fark var 16 km fark hangi boyut jant olursa olsun kadran en az 300 civarı olacak ki o kadar fark atsın cruze kontrolde kullanıyorsanız 115 sabit diyeceğim yok ama radara girerken bir anlık yolda ki ivme bile aracı çok rahat 115 ten 131 e cıkartabilir anlık dahi olması radara girmenize sebep olabilir.

6)Ön arka ideal ölçümler aracın yolcu sayısına bile bağlı olarak 31 - 33 arası bir değer almalı lastiğin ömrünü arttırmak ve yol tutuşunu konforu hesaba katacak olursak 32 ideladir.

7)Opel servislerinde uyumlu bluetoot kitleri mevcut onlardan birini kullanmanızı tavsiye ederim garantili faturalı ve servis kapsamında olması acısından.

Araclarda geliştirilen hıza duyarlı direksiyon sertlik ve yumuşaklık özelliği bizim spor mod ve sport modellerde mevcut arac dururken direksiyon ne kadar sert olurken azcık hareket ettiğimizde hemen yumuşama hissederiz tabi normal hızlarda ki bu yumuşama yüksek hızlarda çok daha hassas bir hal alıyor anlık kığırdatmalarbile aracın bir anda yönünü değiştirebiliyor yeni hıza duyarlı sistem olmadıktan sonra her arac hızlandıkca direksiyonun dahada yumuşaması normaldir.

Umarım faydalı olur iyi günlerde kullanın arabanızı

Yorum

cevaplar için cok tesekkürler. bundan sonra her ihtimale karsı(radar karsı yani) sabit hızı 110 km ye sabitleyeceğim. heralde bundada radar girmem umarım.
                  İNSİGNİA 2.0 CDTİ 130 HP EDİTİON ELAGANCE
                  "Batılılar geldiklerinde ellerinde incil, bizim elimizde topraklarımız vardı.Bize, gözlerimizi kapayarak dua etmesini öğrettiler. Gözümüzü açtığımızda ise bizim elimizde incil, onların elinde topraklarımız vardı." Kenu Kenyattu Kenya Kurucu Devlet Başkanı

Yorum

cevaplar için cok tesekkürler. bundan sonra her ihtimale karsı(radar karsı yani) sabit hızı 110 km ye sabitleyeceğim. heralde bundada radar girmem umarım.
                    Zaten şuan bildiğim kadarı ile radar sınırı 110 bunun üzerine %10 avans bırakıyorlar yani 121 e kadar müsamma var ama dediğim gibi 115 sabit ken 131 göstermesi hızda bu denli oynama olması mutlaka ve mutlaka aracın meyil almasından olmuştur yoksa o kadar fark mümkün değil,yada radarı izlemek istiyorum diyeceksiniz izleme hakkınız var...

Yorum

insignia yokuş aşağı inerken motorun kompresyonuyla aracı durduramıyor hız sabitleyici de ekstra fren yapmıyor zaten , çünkü araç 1.6 ton bir anlık yokuşta fırlamış olabilir hız, farketmemişsinizdir, ama gayet normal araba kompresyonu aracı yavaşlatmak için yeterli değil yokuş aşağılarda

Yorum

İşleniyor...
                      X