Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Aracınızda gördüğünüz sorunlu parça ve bölgeler

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ynt: Aracınızda gördüğünüz sorunlu parça ve bölgeler

-Far Açma Kapama Düğmesinin Üst Kısmı Güneşe Maruz Kaldığı İçin, Plastik Kısmı Ele Yapışacak Kadar Deforme Oldu. Garantiden Değişti Ancak Servisi İkna Etmek 1 Hafta Sürdü.
    -Bu Günlerde Ön Sol Akstan Çak Cuk Ses Geliyor. Özellikle Kapalı Garajda Cam Açıkken Örneğin 1. Viteste Seyir Halinde, Gaza Çok Hafif Dokunup Bırakınca Yapıyor Bu Sesi. Gittikçe Şiddetlendi. Garajda Duvarlardan Yankılanıyor Artık. 15.000 Bakımda Servise Bahsettim, "Aks Lalesinde Fabrika Çıkışı Bir Miktar Boşluk Olur Bu Ses Ondan Kaynaklıdır ve Normaldir" Cevabını Aldım. Şimdi 20.000 Olsun Diye Bekliyorum.
    - Aracın Boyası Çok Hassas. (Diğer Markalarda Bu Sorunu Bu Seviyede Yaşamadım) Evet Opel Dünyada Su Bazlı Boyayı Uygulayan İlk Marka Ama Arabanın Ön Tamponu Beyaz Nokta (Astar) Tarlasına Döndü. Araba Henüz 18.000 de 60.000 Binde Tampon Bembeyaz Olur Endişesini Taşıyorum.
    -Sürücü Koltuğu Yukarı Aşağı Elektrikli Fonksiyonu Bir Ara Çalışmadı. Motoru ve Elektronik Aksamı (Kartı) Garantiden Değişti.
    -Şehir İçi Genelde Aracımı Çok Hassas Kullanmama Rağmen (Uzun Yol Hariç, Af Etmem) Yine Bu Günlerde Debrijaın Kavraması, Sertleşti. Pedaldan Ayağımı mm lik Hassasiyette Çekiyorum Yine de Kavrama Birden Oluşuyor. (Araca Alışınca Hissetme Oranı Artar, Bundan da Kaynaklanıyor Olabilir)
    -4.000 ve 8.000 km. ler Arası Frene Hafif Dokununca Balata Sesi Oluşuyordu. Şimdilerde Kesti.
    -EN NİHAYETİNDE BANA GÖRE EN BÜYÜK SORUN; SICAK ASFALTTA (Düz olan, Pütürlü olmayan)PERFORMANS KALKIŞLARDA 1 ve 2. VİTESLERDE ARABA YOL ALMAKTAN ÇOK YERİNDE SAYIYOR. BENİM ARACIMDA 17 INCH LİK JANTLAR VAR. YANİ LASTİK YANAK KESİDİ VE ESNEME ORANI EN FAZLA OLANI. 18-19-20 INCH LİK JANTLARA SAHİP ARAÇLARI DÜŞÜNEMİYORUM... BU KONUDA ÇÖZÜM OLARAK ARACIN ÖNÜNÜ 1.5, ARKASINI 1 CM DÜŞÜRSELER BİLE ÇOK FAYDALI OLACAĞINA İNANIYORUM.

Yorum

forumdaki bi başka kullanıcıda aynı sorunu yaşamış sol far yıkamanın kapağı düştü ayrıca sürücü kapısı açık gibi bi rüzgar sesi geliyo
      2009 1.6T Cosmo-Nar Kırmızı-Flexride-DVD800 navi-Park Assist-Tam Deri Spor Koltuklar-Llumar film

Yorum

bugün aracımı aldım ..1.4 insignia edition elegance.
        aracımın start stopu devreye girmiyor.
        izmir çiğlide ki egem e götürdüm ama anlamadılar.
        yardımcı olabilecek var mı?
        2012 opel insignia 1.4 140hp edition elegance

Yorum

Orjinal yazı sahibi: freshizmir
          öncelikle kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz
          http://www.insigniateam.com/forum/index.php?board=1.0
          InsigniaTEAM

Yorum

izmirliler sayfasına yazdım.
            adım rüştü.
            37 yasındayım.mühendisim.
            daha 1 günlük insignia sahibiyim:=)

Yorum

Orjinal yazı sahibi: freshizmir
              Benim insignianın da ilk başlarda Start&stop u çalışmıyordu.Belli bir zaman sonra düzeldi.
              Arkadaşa daha detaylı cevabı özel mesaj ile gönderdim.

Yorum

İlk başlarda düzgün çalışan stop start bütün gereklerini yerine getirmeme rağmen artık çalışmıyor ((

Yorum

belki yine akü olayıdır aküde yeterli şarj olmayınca start stop devreye girmiyormuş
                  InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: pdrant
                    İlk başlarda düzgün çalışan stop start bütün gereklerini yerine getirmeme rağmen artık çalışmıyor ((
                    kesinlikle bi servise ugrayın derim.
                    benim de 2-3 gün çalışmadı..servise gittim hemen hallettiler.
                    ayrıca aracımı bi güzel yıkadılar. cayımı içtim.
                    bu arada izmirde opelciler mutlaka opel arastıma merkezine gidin.
                    hem bos oluyo hemde acayip ilgililer.

Yorum

Arkadaşlar bugün başıma ilginç bir olay geldi. Akşam üstü havanın sıcaklığı nedeniyle yüksek bir yerlere çıkalım istedik. Hatırı sayılır bir rampa tırmanıyordum. Önümdeki araç tırmanırken birden durdu ve bende durmak zorunda kaldım. Araba da 3 Yetişkin ve 2 çocuk var. Neyse öndeki araç kalktı ve gitti. Bende tekrar kalkmak istedim fakat araç stop etti. Rampanın dik, aracın yüklü ve klimanın sonuna kadar açık olduğunu düşünerek, klimayı kapatıp tekrar kalkmak istedim fakat yine stop etti. Debriyaj plakasında sıkıntı olabileceği aklıma geldi. Gaza yüklenip tekrar kalktım. Araç hareket etti, ayağımı debriyajdan çekince gaza tamamen basmama rağmen araç devir kaybetti. Çok ağır bir şekilde tırmanmaya başladık; yaklaşık 10-15 m sonra araç tekrar 2000 devir seviyesine geldi ve hızlanarak rampayı çıktım. Bunun neden olduğunu kendime izah edemedim. Araçta benzin bitmek üzereydi, lamba yanıyordu menzil yaklaşık 60 km gösteriyordu. Öndeki araç birden durunca bir benzin kesintisi mi oldu diye düşündüm. Debriyaj plakasından kaynaklanan bir sorun mu var diye düşündüm. ( ama sonrasında hiç bir belirti olmadı) Bu sorunu yaşayan var mıdır? Çözümü nedir... Yardımlarınızı bekliyorum...
                      İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendini bilmezsin, ya nice okumaktır

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ZEK74US
                        Arkadaşlar bugün başıma ilginç bir olay geldi. Akşam üstü havanın sıcaklığı nedeniyle yüksek bir yerlere çıkalım istedik. Hatırı sayılır bir rampa tırmanıyordum. Önümdeki araç tırmanırken birden durdu ve bende durmak zorunda kaldım. Araba da 3 Yetişkin ve 2 çocuk var. Neyse öndeki araç kalktı ve gitti. Bende tekrar kalkmak istedim fakat araç stop etti. Rampanın dik, aracın yüklü ve klimanın sonuna kadar açık olduğunu düşünerek, klimayı kapatıp tekrar kalkmak istedim fakat yine stop etti. Debriyaj plakasında sıkıntı olabileceği aklıma geldi. Gaza yüklenip tekrar kalktım. Araç hareket etti, ayağımı debriyajdan çekince gaza tamamen basmama rağmen araç devir kaybetti. Çok ağır bir şekilde tırmanmaya başladık; yaklaşık 10-15 m sonra araç tekrar 2000 devir seviyesine geldi ve hızlanarak rampayı çıktım. Bunun neden olduğunu kendime izah edemedim. Araçta benzin bitmek üzereydi, lamba yanıyordu menzil yaklaşık 60 km gösteriyordu. Öndeki araç birden durunca bir benzin kesintisi mi oldu diye düşündüm. Debriyaj plakasından kaynaklanan bir sorun mu var diye düşündüm. ( ama sonrasında hiç bir belirti olmadı) Bu sorunu yaşayan var mıdır? Çözümü nedir... Yardımlarınızı bekliyorum...
                        Çok nadir olarak aşırı yük eğimin fazlalığı klimanın açık olması durumunda bence yaşanması normaldir bu durumlarda kalkışlarda gaza biraz daha yüklenmek gerekir..
                        2015 2.0 sorento

Yorum

Orjinal yazı sahibi: faysal
                          Orjinal yazı sahibi: ZEK74US
                          Çok nadir olarak aşırı yük eğimin fazlalığı klimanın açık olması durumunda bence yaşanması normaldir bu durumlarda kalkışlarda gaza biraz daha yüklenmek gerekir..
                          Ayağımı debriyajdan çektim ve gaza sonuna kadar basmama rağmen araç gaz yemedi...
                          İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendini bilmezsin, ya nice okumaktır

Yorum

Rampalarda debriyaj hareketinden önce biraz gaz verdikten sonra rahat kalkıyor yoksa direk stop ediyor ağar bir araç nede olsa yolcular,bagaj yükü ve klima büyük etken tabi
                            2016 w205 AMG

Yorum

2000 devir civarlarında turboyu harekete geçirmiş olacağınız için debriyajdan ayak çekmeden önce bu devir oranına gelmeniz rahatlıkla kalkmanızı sağlar. biraz silkeleyebilir kalkarken tabi.
                              (Satıldı..) 2012 - 1.4 Turbo - Edition Elegance - Siyah/Bej - 18" - Cyclone Navi

Yorum

tc ışığı yandı mı? bence gaz yememesinin sebebi bu
                                InsigniaTEAM

Yorum

İşleniyor...
                                X