Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Aracınızda gördüğünüz sorunlu parça ve bölgeler

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ynt: Aracınızda gördüğünüz sorunlu parça ve bölgeler

Şu anki en çok beni rahatsız eden durum ön ve arka disk korumalarının kotu yolda (badal) şıngırtı seklinde ses yapması. (disklere çarpıyor korumalar). çok kez servise göturdüm yapabilecekleri birsey olmadığını soylediler...
    İnsignia Cosmo 1.6 180hp Turbo + DVD 800 Navigasyon + FlexiRide + Siena Bej Kibo Deri Kombine + 20 inch Alaşımlı Jantlar + Metalik Siyah

Yorum

Orjinal yazı sahibi: TheCaveMan
      Şu anki en çok beni rahatsız eden durum ön ve arka disk korumalarının kotu yolda (badal) şıngırtı seklinde ses yapması. (disklere çarpıyor korumalar). çok kez servise göturdüm yapabilecekleri birsey olmadığını soylediler...
      O sıkıntı bende de vardı.Serviste kaliper içlerine özel bir yağ basılarak çözüm sağlandı,bilginiz olsun.
      Gri Bmw F10 5.25 xd 2014

Yorum

Aracım 4000 km'yi geçti bu disklerden yavaş hızlarda frenleme esnasında gelen ses aldığımdan beri var.Anlamıyorum ki neden olduğunu...Bakıyorum öyle göze batacak bir çizik yok...Aracımı kendim yıkıyorum her hangi bir kir vardır diye disklere de bir güzel su tutup temizliyorum ama nafile...İşin garip tarafı her zaman olmuyor bazen çok ses geliyor bazen ses yok.Ne yapmalıyım?
        2011 Opel İnsignia 1.6T Cosmo+FlexRide

Yorum

Orjinal yazı sahibi: eymenkul
          Aracım 4000 km'yi geçti bu disklerden yavaş hızlarda frenleme esnasında gelen ses aldığımdan beri var.Anlamıyorum ki neden olduğunu...Bakıyorum öyle göze batacak bir çizik yok...Aracımı kendim yıkıyorum her hangi bir kir vardır diye disklere de bir güzel su tutup temizliyorum ama nafile...İşin garip tarafı her zaman olmuyor bazen çok ses geliyor bazen ses yok.Ne yapmalıyım?
          Eymen birşey yapmana gerek yok ses çok ciddi rahatsız edicek seviyeye gelmedikçe sıkıntı olmaz... O seviyeye gelse bile eğer tutunmada sorun yok ise yine mekanik olarak sorun olmaz...

Yorum

Frenlemede bir sıkıntı yok ama tabi arada bile olsa ses duymak sinir bozucu olabiliyor.Çok aşırı bir ses çıktığını sanmıyorum zira yanımdaki insanlar farketmiyor veya başka araçtan geldiğini zannediyorlardır ama ben kulağımı verdiğim için duyuyorum.Neyse 4 ay oldu yıllık bakıma gidene kadar mekanik bir sorun olmadığı sürece kullanırım zaten
            2011 Opel İnsignia 1.6T Cosmo+FlexRide

Yorum

geçenlerde yanımda makyajlı kasa Mercedes C durdu, balata sesi onda bile vardı
              InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Seyyah
                Orjinal yazı sahibi: dişçi79
                Bu başlığın tümünü okuduktan sonra insignia maceram başlamadan bitmek üzereydi derken; arkadaşımın ısrarı üzerine aracı test ettim ve pazartesi teslim almak üzere 2010 cosmo 180hp aracıma kapora vermiş bulunmaktayım.Allah utandırmasın evdeki muhalefete rağmen insigniacı olmak üzereyim.Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.
                Hadi hayırlı olsun o zaman,aramıza hoşgeldiniz..
                arkadaşlar bahsettiğim araç kısmet olmadı.orta konsolda inanılmaz bir gıcırdama vardı.vites değiştirmek için kolumu koyduğumda bile gıcırdıyordu.aracın hor kullanılmış olduğu belliydi.vazgeçtim.kendi aracımıda takas için kullandığım için seçeneklerim azalıyor.ancak arayışım sürüyor.
                2010 cosmo 180hp beyaz İnsigniAşk

Yorum

Dün akşam araç çalışırken camı açtığımda farların kendını kıstıgını farkettım bırakınca tuşu normale dönüyordu problem varmıdır yoksa bu durum böylemi
                  2016 w205 AMG

Yorum

Orjinal yazı sahibi: aRsLan
                    Dün akşam araç çalışırken camı açtığımda farların kendını kıstıgını farkettım bırakınca tuşu normale dönüyordu problem varmıdır yoksa bu durum böylemi

akü zayıflamış, yada şarj motoru tam sarj etmiyor....

Yorum

Araba pek çalışmıyor abi ondan olabilirmi hafta sonları genelde çalışıyor olursada arada bir akşamları çıkıyoruz o anda müzik falanda dinliyorduk onunda etkisi olmuştur büyük ihtimal herhangi bir zararı olurmu peki
                      2016 w205 AMG

Yorum

Araba pek çalışmıyor abi ondan olabilirmi hafta sonları genelde çalışıyor olursada arada bir akşamları çıkıyoruz o anda müzik falanda dinliyorduk onunda etkisi olmuştur büyük ihtimal herhangi bir zararı olurmu peki

aracı çok fazla yatırıyorsan arada bir çalıştırmakta fayda var, özellikle araç çalışmadığı zamanlarda araçta müzik dinlemek, farları, tavan lambasını yakmak direk aküden akım çektiği için akü ömrü çok daha kısa olur, zararı ise akü biter ve araç çalışmaz, vurdurarak çalıştırırsın ama akü artık sarj olmaz ve değiştirmek gerekir....

Yorum

Anladım abi teşekkürler
                          2016 w205 AMG

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Hasan_apg09
                            aracı çok fazla yatırıyorsan arada bir çalıştırmakta fayda var, özellikle araç çalışmadığı zamanlarda araçta müzik dinlemek, farları, tavan lambasını yakmak direk aküden akım çektiği için akü ömrü çok daha kısa olur, zararı ise akü biter ve araç çalışmaz, vurdurarak çalıştırırsın ama akü artık sarj olmaz ve değiştirmek gerekir....
                            Hasan bey'in iletisine bir dipnot.. Vurdurarak çalıştırmak da başta katalitik konvertör olmak üzere aracınıza zararı olur. Çok zor da kalmadıkça önermem..

Yorum

2010 insignia 2.0 CDTİ kullanıyorum,şikayetler şöyle;
                              Arka disklerdeki çizikler,(gördügüm kadarıyla oldukça genel bir sorun,garantiden yapöaları lazım ancak sarf malzemesi oldugundan yapmıyorlar.)
                              Turbo hortumu degişti,(garantiden)
                              Kapı kolunun nikelajı düştü,(garanti kapsamına girmez dediler,kullanıcı hatasıymış.Nasıl bir kullanma hatası ise.)
                              Jant üzerindeki opel logosu düştü,
                              Aracın içerisindeki yan aynaları ayarlayan küçük dügme elimizde kaldı,
                              Saga sola dönüşlerde ön takımdan ses geliyor.Servis nedenini bulamadı

Yorum

İlave olarak navigasyon (dvd 800) sistemi tam bir fiyasko.100 tl lik navigasyonlar Türkiye için daha uyumlu.5000 TL lik cihaz Türkiyeye adapte olmamış.Aynı sorun sesli telefon araması içinde geçerli.İngilizce ayrıca telaffuzunuz iyi degilse ing bilmenizde yeterli olmuyor.

Yorum

İşleniyor...
                                X