Duyuru

Collapse
No announcement yet.

ARAÇLARIMIZA ZAM GELMİŞ:)

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: ARAÇLARIMIZA ZAM GELMİŞ

Orjinal yazı sahibi: corail
    benim bu saçmalığın düzeleceğine en ufak inancım yok arkadaşlar..
    hala 60.000 e cosmo veriyorlarsa söylenecek söz yok..
    bu nedir kardeşim?
    yazma o zaman liste fiyatı 70.847 TL diye
    olaya bakın;
    liste fiyatı : 70.847 TL
    kampanyalı fiyatı : 65.947 TL
    ama kapıdan geçene bayinin verdiği fiyat : 60.000 TL
    bu kadar basitlik bu kadar , hafiflik olamaz..
    adam gibi yaz o zaman tek fiyat kampanyalı fiyat 61.000 TL diye madem kapıdan gelene 60.000 e araba veriyorsan hatta ve hatta pazarlığı iyi olana 59.000 a kadar araç satıyorsan yazmayacaksın listem 70.847 TL diye!!
    bu dünyada hangi mal bu kadar damping ile satılıyor? bunun anlamı nedir? ayıplı,özürlü mal mı satıyorsun kardeşim?
    ama bir dakika chevrolet aveo daki kampanya ile yarışıyorlar artık,amiral gemisi de aveo ile aynı ayarda ya!
    kuruldakileri sarhoş edip ilaç ile uyutup da yılın arabası seçildi ya insignia!!
    iyiden mundar ettiler bizim arabaları,hakkımı helal etmiyorum kesinlikle ve bin yerlerinden çıkar inşaallah..
    abi seni forumda görebilmek için illa bu konulara mı girmemiz lazım ihihi bmwteam'den haberini alıyorum bu arada
    InsigniaTEAM

Yorum

malesef benim insignia daki tek problemim bu diyebilirim.
      şükür ki teknik vs hiçbir problemim olmadı şu ana kadar.
      arabamı şirketten ve dışarıdan kullanan tüm arkadaşlarım arabama aşık oldular şu ana kadar ve istisnasız tek cümle ile cevapları " abi bu araba satılır mı hiç? " oldu..
      ancak biliyorsunuz ki ev satın almak niyetim var ve zaten görevim vesilesi ile %99,9 şirketin sağladığı aracımı kullanıyorum. insignia benim hobi ve uzun yol arabam.. o sebeple henüz 3.200 km de..
      hem kullanmadığım gerçeğini hem de ev satın alma projesini bir araya getirdiğimizde insignia ile vedalaşmam durumu ortaya çıkıyor..
      diğer taraftan ise bmw benim hayalim ve sahip olana kadar da yok olacak bir hayal değil sanıyorum..
      ara sıra git-gel yaşıyorum ancak mantığımı da elden bırakmadım henüz..
      laf aramızda bmwteam den de baskı var bmw almam için bu arada
      şayet insignia yı satarsam ve şayet ev almazsam uygun şartlar oluşursa 320d comfort plus ya da 320d sport plus araç almayı düşünebilirim.
      kendim karar verip bir tarafa yönelemediğim için de hayırlısı ne ise o olsun diyorum..
      sitemizi çok seviyorum ancak bu aralar işlerim çok yoğun uğrayamıyorum. bu gece bi uğrayayım istedim ama beni can evimden vuran konuları görünce dayanamayıp yazdım

F20 116i Sportline Deep Sea Edition

Yorum

Sıfır araçların uygun fiyata satılması sorun olmamalı. Önemli olan 2. Ele Merkez'den sahip çıkılması. Değerlendirme ve fiytlama yapılabilecek bir duruma getirilmesi. 2. EldevDeğer kaybı önlenirse otomatik olarak sıfır araçlarda yukarı'ya doğru itiş gücü oluşur. Ayrıca boyle bir isletme sekli kurulursa finans kurumların da desteğiyle çok iyi sigorta ve kredi kazancı sağlanır. Çok zor değil 4 veya 5 büyük sehirde bu yapı kurulsa bu is biter. Opel de istenilen bir sonraki kalite seviyesine ulaşmış olur. Yeni araçlar çok iddialı çünkü. Yani bu sefer tutar. GM2O firmanın adı bu olsun. GM 2 el oto değerlendirme. Fikir olarak bizden bukadar.
        Insignia Editition Elegance - 18" jant Teknik gri

Yorum

G2 departmanı var ama iş yapmıyor geçen baktım sadece 2 tane Insignia ilanı var.
          Opel TR kendini pazarlamasını bilmiyor, G2'yi hiç kimse bilmezken DOD'u VW sahibi olan olmayan herkes biliyor.
          InsigniaTEAM

Yorum

g2 opelde yıllardan beri var ancak kendini geliştiremediği ve gerekli reklamını yapmadığı için unutuldu gitti, dediğin gibi dodu bilmeyen yok,
            ayrıca bu maslakta doğuş power center var, ordan ne zaman geçsem, wv volt minübüslerin birisi geliyor, birisi gidiyor, adamlar müşterilerini evlerinden alıp galeriyi gezdirip, aracıda satıp tekrar evlerine bırakıyolar, servis içinde aynı ayrıcalığı gösteriyolar, aracı evden alıp tamir edip tekrar evinize/işyerinize bırakıyolar, hizmet sınırsız yani, buda bizim milletimizin hoşuna gidiyor, adamlar müşterileri pofpoflayıp, benim gözümde 40-45 bin etcek araçları 60-70 bin gibi rakamlara rahatlıkla satıyolar.....

Yorum

70.000 TL liste fiyatından 60.000 TL parekande fiyat uygulamasının doğru bir tarafını göremiyorum şahsen?
              bunun anlamı ne olabilir ki?
              bakın ey ahali 70.000 TL lik malı 60.000 TL ye veriyoruz müthiş avantajdasınız,hatta vaktiyle ilk alanları bu fiyatlardan güzelce kazıkladık ama şimdi fiyatlarımız makul mu demek?
              yoksa zaten bizim malın ederi 70.000 TL değil ( emsalleri bu fiyatlarda hatta daha yukarıda olsa da ) o konuda fiyat belirlerken havalarda uçmuşuz,aklımız başımıza geldi ve fiyatı olması gereken seviyelere çektik mi demek?
              hatta ve hatta biz böyle bir tavan fiyat belirliyoruz ancak gelen müşterilere hangi fiyattan tutturabiliyorsak satıyoruz mu demek oluyor?
              söylediklerimden hiçbiri değil ise de ne olabilir peki bilen ya da anlam verebilen lütfen söylesin?

önemli not : bu konuya sürekli değiniyor olmam forumda rahatsızlık ya da şikayet konusu oluyor ise üyeliğimi sonlandırabilirsiniz.
              ancak;
              herkes debriyajından,aynasından,turbo hortumundan,gögüslük gıcırtısından,çizilen disklerinden vs şikayet ederken amacı kalıcı bir çözüm bulmak ve henüz garantide olan aracı için bakım onarım masraflarının garanti dahilinde karşılanması değil midir?
              yani işin özü araca satın alırken verdiği bedel dışında günlük kullanım ve yıpranma maliyetlerinin dışında cebinden ekstra bedel ödemek istememesi yani hariçten para kaybetmek istemiyor olması değil midir?
              benim ise bu konularda şikayetim yoksa ve tek şikayetimin günden güne eriyen 2. el değeri sebebiyle dişe dokunur para kaybediyor olmam ise bu durumu forumda dile getirmem niçin sorun teşkil etsin?

Yorum

aracının değer kaybetmesini kimse istemez, bizde bu fiyatları, opelin bu politikasını görünce sinirleniyoruz, size bu konuda tamamen hak vermekteyiz, yalnız çağrı kardeşimin anlatmak istediği sadece bu konularda aktif olmanız, diğer konularda aktif olmamanız, bundada alınacak bi durum yok, doğru bi tespit yapmiş diğer konulardada sizin yorumlarınızı görmek isteriz....

Yorum

Hasan Bey merhaba,
                  diğer konularda da geçmişte vaktim,bilgim,tecrübem ile orantılı olarak paylaşımlar yaptım..
                  hatta şimdi mesaj sayıma baktım 645 olmuş. bu mesajların en fazla 45 - 50 adeti bu konu ile ilgilidir,daha fazlası olmaz..
                  geri kalan yaklaşık 600 mesaj ise diğer paylaşım konuları için yazılmıştır.
                  vaktim çok fazla yok bu aralar zira işlerim çok yoğun. ayrıca her yeni üyemize de hoşgeldin diyemediğim gibi her doğumgününe de yetişip mesaj atamıyorum.
                  bu da demek oluyor ki insignia konusunda aşağı yukarı 500 civarı paylaşımım olmuş?
                  bu benim için yeterlidir ancak forum ortalamasını altında ise ve gerçekten rahatsızlık yaratıyor isem bu forumda daha fazla bulunmamın da anlamı olmaz.
                  teknik anlamda aracımda sorun yok ise zaten bu konularda paylaşımım olamaz.. yakıt tüketimi,trim sesleri vs konusunda da bir şikayetim yoksa bu konularda da paylaşım yapmıyor olmam yanlış yorumlanmaz?
                  izmir'de ikamet ediyorum ve etkinliklere katılamıyorum. dolayısıyla bu paylaşımlara da ilavelerim olmuyor..
                  bu da forumda diğer konularda aktif olmadığım anlamına geliyorsa ve belli bir konuda ( tek şikayetim budur çünkü ) yoğunlaştığım için rahatsızlık yaratıyorsam ne benim bu foruma faydam oluyordur ne de bu forumun bana..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: corail
                    Hasan Bey merhaba,
                    diğer konularda da geçmişte vaktim,bilgim,tecrübem ile orantılı olarak paylaşımlar yaptım..
                    hatta şimdi mesaj sayıma baktım 645 olmuş. bu mesajların en fazla 45 - 50 adeti bu konu ile ilgilidir,daha fazlası olmaz..
                    geri kalan yaklaşık 600 mesaj ise diğer paylaşım konuları için yazılmıştır.
                    vaktim çok fazla yok bu aralar zira işlerim çok yoğun. ayrıca her yeni üyemize de hoşgeldin diyemediğim gibi her doğumgününe de yetişip mesaj atamıyorum.
                    bu da demek oluyor ki insignia konusunda aşağı yukarı 500 civarı paylaşımım olmuş?
                    bu benim için yeterlidir ancak forum ortalamasını altında ise ve gerçekten rahatsızlık yaratıyor isem bu forumda daha fazla bulunmamın da anlamı olmaz.
                    teknik anlamda aracımda sorun yok ise zaten bu konularda paylaşımım olamaz.. yakıt tüketimi,trim sesleri vs konusunda da bir şikayetim yoksa bu konularda da paylaşım yapmıyor olmam yanlış yorumlanmaz?
                    izmir'de ikamet ediyorum ve etkinliklere katılamıyorum. dolayısıyla bu paylaşımlara da ilavelerim olmuyor..
                    bu da forumda diğer konularda aktif olmadığım anlamına geliyorsa ve belli bir konuda ( tek şikayetim budur çünkü ) yoğunlaştığım için rahatsızlık yaratıyorsam ne benim bu foruma faydam oluyordur ne de bu forumun bana..

benim açımdan bi rahatsızlık teşkil ettiğiniz yok, böle bişi olamazda, rahatsız olan foruma girmez zaten, yanlış algılamayın yazdıklarımı, ben sadece gözlemimi söledim, sizin sürekli fiyat konusunda şikayet eden yorumlarınızı okuduğun için bu şekilde yazdım, ben eylül ayında forumla tanıştığım için eski yorumlarınızı okumamış olabilirim, ayrıca hangi konuda ne kadar yazdığınız beni ilgilendiremez, daha doğrusu kimseyide ilgilendirmemesi gerek, sizi üzdüysem yada bana alındıysanız özür dilerim.... keyifli sohbetler......

Yorum

rica ederim..
                      anlayış ve nezaketiniz için de ayrıca teşekkür ederim..

Yorum

Arkadaşlar üst kat komşum Passat comfortline aldı otomatik. aldıktan 15 gün sonra akşam kapı önünde karşılaştık. Biraz sohbet ettik. Benim arabaya baktı. Anahtarı verdin al kullan diye. Biraz dolaştı geldi. Şimdi her gördüğünde keşke İnsignia alsaydım diye pişmanlığını dile getiriyor. Bu da benim aklımdaki aracımla ilgili soru işaretlerini giderdi açıkçası... Bir de fiyatla ilgili bir şey söyleyeyim. Geçen ay bir arkadaşım 1.6 turbo navigasyon sistemi cosmo aldı. Aldığı fiyat 67.500 TL. Kendisine opel bayilerinin çok indirim yaptığını söyleyince bana inanmak istemedi. Bende Opel'in fiyat konusunda kendisini düzeltmeye başladığını düşünmüştüm. Ama şimdi anlıyorum ki değişen bir şey yok. 60.000'e araç sattıklarına göre piyango bizim arkadaşa vurmuş... Kime ne fiyat tuttururlarsa satıyorlar...
                        İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendini bilmezsin, ya nice okumaktır

Yorum

İşleniyor...
                        X