Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Motor gücü azaltıldı yazısından sonra güç kaybı ?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Orjinal yazı sahibi: Sedat6640 View Post
    Aracımdaki sorun çözüldü sizedir aktarayım başınıza gelirse arızanın merkezine inmek içi kolay yol olsun saolsunlar buradaki arkadaşlar her türlü sebepten yapabildiği için bu arızayı başından geçenleri ve nasıl çözdüklerini anlatmışlar bunlardan yola çıkarak her parçayı tek tek denedik gaz pedalı vericisi gaz kelebeği map sensörü egr valfi bobin gibi bu arızaya sebep verecek her parçayı denedik bi türlü bulamadık sorunu en son ustam saolsun epey uğraştı özel Opel olduğu için ilgilendiler saolsunlar basınçla alakalı olduğu için tubo hortumlarına yoğunlaştık problem Yok en son usta turbonun radyatörüne baktı ki çatlamış ve çatlak biraz büyümüş ordan basınç kaybediyor Muş radyatörcü de kaynattık özel servisin güzel liği işte

Gözünüz aydın sedat bey. bilgilendirdiğiniz için teşekkürler. Ayrıca ustanızın sizin önerilerinizi dinlemesi de incelik.

problem : MOTOR GÜCÜ AZALTILDI

çözüm : TURBO RADYATÖRÜ ÇATLAMIŞ, KAYNAK YAPILDI VE DÜZELTİLDİ.
    Fikrin kadar varsın!

Yorum

Geçmiş olsun

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Teşekkür ederim saolun

Yorum

Geçmiş olsun ayrıca teşekkür ederim çünkü sorunu çözdükten sonra arıza sebebinin ne olduğu ve nasıl bir işlem ile çözüldüğünü anlattığınız için.

Yorum

Merhaba, konuyu hortlatayım. Dün sakin sakin giderken motor gücü azaltıldı uyarısı verdi ve araba atmosferik gibi oldu. Gücün yarısı gitti sanki. Sonrada servise götürün uyarısı verdi. Bosch Car Service ve Özel Opel servisine gittim. Bosch Service turbonun sökülüp revizyona gitmesi lazım dedi. Hortumlarda sıkıntı yok dedi. Özel servis bırak bakalım, tek tek her parçayı kontrol etmek lazım dedi. iki yerde de cihaza bağlandı, uyarı veriyor ama hata kodu çıkmadı iki yerde de. Yarın da Odak'a gideceğim. Bakalım ne çıkacak. Önerisi olan varsa alabilirim.

Yorum

Ben bu tarz sorunlarda turbodan en son şüpheleniyorum çünkü kolay kolay bozulacak bir parça değil. Hele ki km/yıllık bakımları aksatılmayan bir araçta, motor soğukken ani yüklenme yapılmayan, sıcakken stop etmeden önce az bekleyen araçta çok zor turbo arızası..
              Bu sorun olduğunda aracı stop edip bekleyip tekrar çalıştırdınız mı? Bunu yapınca tekrar sorun olduğunda akü kutup başı sök tak denenebilir. Sorun yine geçmezse servisten yardım istenir. Ben bu yolu tavsiye ediyorum.
              Aracınızın yakıt seviyesi nerdeydi bu sorun olduğunda ve son zamanlarda farklı bir istasyondan yakıt aldınız mı?
              @Murat
              2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Wolverine View Post
                Ben bu tarz sorunlarda turbodan en son şüpheleniyorum çünkü kolay kolay bozulacak bir parça değil. Hele ki km/yıllık bakımları aksatılmayan bir araçta, motor soğukken ani yüklenme yapılmayan, sıcakken stop etmeden önce az bekleyen araçta çok zor turbo arızası..
                Bu sorun olduğunda aracı stop edip bekleyip tekrar çalıştırdınız mı? Bunu yapınca tekrar sorun olduğunda akü kutup başı sök tak denenebilir. Sorun yine geçmezse servisten yardım istenir. Ben bu yolu tavsiye ediyorum.
                Aracınızın yakıt seviyesi nerdeydi bu sorun olduğunda ve son zamanlarda farklı bir istasyondan yakıt aldınız mı?
                Aracı iki özel ve 1 yetkili servise gösterdim. Benzin hep shell nitro alırım ve depo sürekli dolu gezerim. Akü kutup başı, hortumlar, turbo valfi, sensörler vs hepsine bakıldı, değişenler oldu ama sorun geçmedi. Gittiğim 3 serviste turbodan kaynaklı dedi. Özeller revizyon yetkili değişim dedi. Araç yetkili serviste, bugün turbo değişip kontrol yapılacak. Bende bekliyorum turbo açılınca ne çıkacak bakalım.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Umut Hoca View Post

Aracı iki özel ve 1 yetkili servise gösterdim. Benzin hep shell nitro alırım ve depo sürekli dolu gezerim. Akü kutup başı, hortumlar, turbo valfi, sensörler vs hepsine bakıldı, değişenler oldu ama sorun geçmedi. Gittiğim 3 serviste turbodan kaynaklı dedi. Özeller revizyon yetkili değişim dedi. Araç yetkili serviste, bugün turbo değişip kontrol yapılacak. Bende bekliyorum turbo açılınca ne çıkacak bakalım.
                  Selamlar, geçmiş olsum.. Probleminiz çözüldü mü, servis haklı mıymış?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: A Şükrü View Post

Selamlar, geçmiş olsum.. Probleminiz çözüldü mü, servis haklı mıymış?
                    Merhaba, yetkili serviste turbo değişimi yapıldı. Sorun çözüldü.

Yorum

Merhaba, yetkili serviste turbo değişimi yapıldı. Sorun çözüldü.
                      Geçmiş olsun öncelikle. Aracınız kaç km.deydi?
                      @Murat

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Wolverine View Post

Geçmiş olsun öncelikle. Aracınız kaç km.deydi?
                        43 bin km

Yorum

43 binde turboyu bozmayı nasıl başarmışsınız, servise sorsaydınız bunu.. kullanıcı hatasından olabilmesi için aracı sabah çalıştırdığınız gibi yüksek devirlerde gazlamanız ve stop edeceğiniz zamanlarda dolmuşçu mantığı park eder etmez stop etmeniz lazım. Bu tarz sürüş şeklinin sizin için vazgeçilmez olması ilk şart. Aracı yağ değişimlerinde bakımsız bırakmanız ve yanlış yağ kullanmış olmanız da gerekli..siz böyle biri misiniz? Bu bir soru değil Umut bey, sakın yanlış anlamayın..

Aracın önceki sahibi olur hani o böyle kullanmıştır..size gelene kadar olan olmuştur..

Veya turbo zaten sorunlu idi, sizin araca denk geldi..o zaman bunun sorumlusu siz olamazsınız ki..
                          @Murat

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Sedat6640 View Post
                            Aracımdaki arızayı sizlerle paylaştım fakat bi başlıkta toplamak istedim yaptırmak istiyorum her usta ayrı bişey diyor servis pc ye bağlıyor kodu hatırlamıyorum fakat p22 ile başlayan turboşaRz basınç la başlayan bişey gösteriyor. Kısaca şöyle tarif edeyim size daha önce başına gelen arkadaşım nasıl çözüm bulduysa bi akıl verirse sevinirim araçtaki problem şöyle
                            1- Önce araçta git gel başladı yani ayağım gazdayken sanki tüpü biten araba gibi yaptı bi gaz yer bi yemez o hesap. Bu aanki aracı birisi tutuyor arada bi salıyor (1sn) gibi.
                            2-Aracı sıkıştırdığım zaman (benzinde özellikle denedim) araçta MOTOR GÜCÜ AZALTILDI EN KISA ZAMANDA SERVİSE GİDİN yazısı çıkıyor ve araç 2 vites birden düşüyor hiç gitmiyor. Pc ye bağlanıp siliniyor sonra aynı durum olunca yine yapıyor. Usta dediki map sensörü bozuk arkadaşın sensörünü taktık denedik yine tekrarladı sonra usta ozaman türbon bitmiş değişecek dedi fakat buna ben ikna olmadım turbo bozuk olsa öter yada arıza silindikten sonra çalıştırır çalıştırılmaz yine yakar yada araç her zaman performans o düşük olur. Sizce bu durumun sonu nereye varır nasıl çözülür. İlk başlarda lpg ile alakalı sanmıştım değil benzindede yapıyor.
                            Not: Bobin ve bujileri dün değiştirdim
                            Hocam benim de aynı dı map sensörü sorun vardı

Yorum

1.6 180 benzin, +gaz bence önce buna bakın temizleyin olmasa yeni Birtane takın

Yorum

43 bin km
                                Hocam eski turboyu inceleme fırsatınız oldu mu? Çatlama mı olmuş, ne olmuş da 43 bindeki aracın turbosu değişti merak ettim? Aracınızda LPG var mıydı?

Yorum

İşleniyor...
                                X