Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Motor gücü azaltıldı yazısından sonra güç kaybı ?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Motor gücü azaltıldı yazısından sonra güç kaybı ?

Aracımdaki arızayı sizlerle paylaştım fakat bi başlıkta toplamak istedim yaptırmak istiyorum her usta ayrı bişey diyor servis pc ye bağlıyor kodu hatırlamıyorum fakat p22 ile başlayan turboşaRz basınç la başlayan bişey gösteriyor. Kısaca şöyle tarif edeyim size daha önce başına gelen arkadaşım nasıl çözüm bulduysa bi akıl verirse sevinirim araçtaki problem şöyle
    1- Önce araçta git gel başladı yani ayağım gazdayken sanki tüpü biten araba gibi yaptı bi gaz yer bi yemez o hesap. Bu aanki aracı birisi tutuyor arada bi salıyor (1sn) gibi.
    2-Aracı sıkıştırdığım zaman (benzinde özellikle denedim) araçta MOTOR GÜCÜ AZALTILDI EN KISA ZAMANDA SERVİSE GİDİN yazısı çıkıyor ve araç 2 vites birden düşüyor hiç gitmiyor. Pc ye bağlanıp siliniyor sonra aynı durum olunca yine yapıyor. Usta dediki map sensörü bozuk arkadaşın sensörünü taktık denedik yine tekrarladı sonra usta ozaman türbon bitmiş değişecek dedi fakat buna ben ikna olmadım turbo bozuk olsa öter yada arıza silindikten sonra çalıştırır çalıştırılmaz yine yakar yada araç her zaman performans o düşük olur. Sizce bu durumun sonu nereye varır nasıl çözülür. İlk başlarda lpg ile alakalı sanmıştım değil benzindede yapıyor.
    Not: Bobin ve bujileri dün değiştirdim

Ynt: Motor gücü azaltıldı yazısından sonra güç kaybı ?

Turbo hortumu gibi basit bir şey bile olabilir... Sıkıştırıp yapınca oldu diye diyorum.
    Fikrin kadar varsın!

Yorum

İnşallah öyledir

Yorum

Siz öncelikle ustanızı değiştirin. Araç size gerekli uyarıyı veriyor zaten. Bu arıza kodundan yola çıkarak gerekli tesisat kontrol edilerek sorununuz bulunabilir. Turbo kolaylıkla sorun çıkarak bir parça değil. Muhtemelen yük altında sensörden yanlış bilgi akışı gerçekleşiyor ve motor korumaya geçiyor.

Yorum

anladım saol

Yorum

Sihirli çözüm Aksu'nun kutup başını sökün ve takın arıza silinecektir tekrarlar ise ya sensör sorunudur yada gerçek ciddi bir sorun var demektir

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Aracınızda yazılum varmı
              2015 leon fr

Yorum

SAnırım arıza kodu P299 yada P229 gibi birşey olması lazım. Turbo basınç arızası ( Düşük veya yüksek ) Beni ortalama 5 ay uğraştıran arıza. Eğer öyle ise kontrol edilmesi gereken yerler: Gaz pedalı potansiyometresi ve ya gaz boğaz kelebeği ve gaz pedalı, sonrasında Turbo basınç sensörleri ve Turbo ( Turbo arızalı olduğu zaman dediğiniz gibi ötme atma bir takım sıkıntılar veriyor sizde o olduğunu sanmıyorum) Turbo hortumları, Son olarak da araç yazılımı ve beyin arızası ( Arkadaşların da dediği gibi ). Turbo yu değiştirmek yerine iyi bir turbo ustasına gidip kontrol ettirmenizde fayda var.
                Yabancı sitelerden araştırdığımda P299 arıza kodu için özel bir yazılım 2011 yılında yayınlanmış ve yetkili servislerde uygulanıyordu. Ayrıca Wauxahall kendi sitesinde detaylı bir kontrol şeması var. Ben onu bastırıp servise vermiştim ancak yetkili servis dikkate almamıştı bizde de var diye. Genellikle yenileme yoluna gidiyorlar oysa o şemada parçayı değiştirmeden arızanın tespiti için çok güzel şeyler anlatılıyordu. ÜZerinden çok zaman geçtiği için inanın detayını bilmiyorum ama araştırmakta fayda var. Bana en son beyin komple değişecek demişlerdi. ( 2 kez tamir , yeni yazılım vs vs denedikten sonra ) Bende sinirlenip aracı satmıştım. Ancak sanırım son nokta oydu ve arıza beyinde idi. Yalnız benim araçta yazılım falan vardı bir de epeyce bir modifiye.
                Arkadaşların dediği gibi bence de öncelikle farklı bir ustaya götürün.
                Geçmiş olsun...
                Mondeo 2.0 Ecoboost 240 Bg Selective

Yorum

aracımda yazılım felan yok yanlız geçen serviste güncelleme yaptılar hiç yapılmamış dedi yapalım iyi olur dedi servis yapın dedim sadece o şekilde bi güncelleme oldu yani bg için çip felan takılı değil yada yazılımı yok eğer yazılımdan kastınız buysa bakalım yarın başka bir özel opel servisine gidecem inşallah beyinde felan değildir sıkıntı

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
                    Sihirli çözüm Aksu'nun kutup başını sökün ve takın arıza silinecektir tekrarlar ise ya sensör sorunudur yada gerçek ciddi bir sorun var demektir
                    abi ondan da korkuyorum bi kere yaptım ondan sonra bu olaylar gelişti

Yorum

Sedat bey inşallah aracınızdaki problem en kısa sürede düzelir. Aracınıza ait bu durum düzeldiğinde burada Nasıl hallolduğunu anlatırsanız inanın birçok kişi size çok ama çok allah sizden razı olsun diyecektir. Çünkü araçta çok karmaşık bir durum var.

Yorum

Bende de oldu ayni durum.Sorun gaz pedalı vericisi değiştirilerek giderildi. Basit bir çözüm ama tam olarak neyin sebep olduğunu belirlemek biraz zaman alabiliyor.90 Lira vermiştim Ankara opal a 20 ay önce.
                        İnsignia 1.6T Cosmo Metro Mavi DVD800

Yorum

İnşallah öyledir Murat bey bir an önce çözülür de biraz tadına varırırm arabanın vallahi aracıma binesin gelmiyor acı bi durum araç kirlendi iyice yıkamadım bile ki ben toz bile tutmam aracımın üstünde

Yorum

Teşekkür ederim Cafer bey tabikide çözüm bulursak ilk işim kademe kademe ne yaptığımı anlatmak olacak

Yorum

Aracımdaki sorun çözüldü sizedir aktarayım başınıza gelirse arızanın merkezine inmek içi kolay yol olsun saolsunlar buradaki arkadaşlar her türlü sebepten yapabildiği için bu arızayı başından geçenleri ve nasıl çözdüklerini anlatmışlar bunlardan yola çıkarak her parçayı tek tek denedik gaz pedalı vericisi gaz kelebeği map sensörü egr valfi bobin gibi bu arızaya sebep verecek her parçayı denedik bi türlü bulamadık sorunu en son ustam saolsun epey uğraştı özel Opel olduğu için ilgilendiler saolsunlar basınçla alakalı olduğu için tubo hortumlarına yoğunlaştık problem Yok en son usta turbonun radyatörüne baktı ki çatlamış ve çatlak biraz büyümüş ordan basınç kaybediyor Muş radyatörcü de kaynattık özel servisin güzel liği işte

Yorum

İşleniyor...
                              X