Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İnsignia 1.6 dizel otomatik aracımda ilk çalışmadaki ses

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: İnsignia 1.6 dizel otomatik aracımda ilk çalışmadaki ses

Belkide Fatih bey ama ısrarla kendisi söyledi belkide cihazları karıştırdı diyelim en güzeli

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Hakan0107
      Belkide Fatih bey ama ısrarla kendisi söyledi belkide cihazları karıştırdı diyelim en güzeli

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

aynı ses benim arabada da var 2015 1.6 dizel cosmo.Yazın daha az duyuyordum sesi ama hava soğuyunca her sabah ses geliyo çalıştırınca.Forumdakilerin yorumlarından sonra rahatladım çünkü genel bi sıkıntı demekki

Yorum

Aynen Emrah bey kronik bir sorunmuş.bende tedirgin olmuştum ama formdaki arkadaşlar sayesinde rahatladım. Keyifli sürüşler dilerim sizde

Yorum

1 hafta önce aracımda aynı bu sesten geldi. Ustaya gittim. Triger zincirinden geliyor dedi. Tag seviyesine baktı. Yağ çubuğunda yağ seviyesi alt sınıra yakın cıktı. Usta yağ az dedi. Yağı değiştirip yağ seviyesini üst sınıra çıkaralım dedi. Castrol edge kullandık. Orjinal yağ filtresi falan. 5 litre yağ kullandık. Yağ seviyesi üst sınıra çıktı. Seste kesildi. Mesele tamamen yağlamaya alakalı dedi usta.

Yorum

Bahsettiğiniz ses anladığım kadarıyla zincir sesiyle uyumlu. 1.6 CDTI motorların hepsinde malesef bu ses var ve zincirin pozisyonuyla ilgili. Servis döğru söylemiş. Yağın dibe çökmesiyle yağ içindeki zincir ilk çalışmada sanki kopacakmış gibi bir gürültü çıkarıyor 3-4 sn için. Sonra kesiliyor. Yarım saate kadar beklemelerde pek bir ses olmazken daha uzun beklemelerde ve ilk çalıştırtırmalarda bu ses muhakkak oluyor. Astralarda da aynı ses mevcut. Tamamen motorun ve zincirin tasarımına bağlı. Şu ana kadar buna bağlı kronik denebilecek bir arıza yada farklı bişey de duymadım. İlk zamanlar ben de garipsemiş hatta telaşlanmıştım ama bir süre sonra alışıyor insan
              Bence merak etmeyin sıkıntılı bir durum değil.
              Mondeo 2.0 Ecoboost 240 Bg Selective

Yorum

Orjinal yazı sahibi: drdilmen View Post
                Bahsettiğiniz ses anladığım kadarıyla zincir sesiyle uyumlu. 1.6 CDTI motorların hepsinde malesef bu ses var ve zincirin pozisyonuyla ilgili. Servis döğru söylemiş. Yağın dibe çökmesiyle yağ içindeki zincir ilk çalışmada sanki kopacakmış gibi bir gürültü çıkarıyor 3-4 sn için. Sonra kesiliyor. Yarım saate kadar beklemelerde pek bir ses olmazken daha uzun beklemelerde ve ilk çalıştırtırmalarda bu ses muhakkak oluyor. Astralarda da aynı ses mevcut. Tamamen motorun ve zincirin tasarımına bağlı. Şu ana kadar buna bağlı kronik denebilecek bir arıza yada farklı bişey de duymadım. İlk zamanlar ben de garipsemiş hatta telaşlanmıştım ama bir süre sonra alışıyor insan
                Bence merak etmeyin sıkıntılı bir durum değil.
                Bu sese bir kez bende şahit olmuştum ama uzun süredir hiç duymadım ikinci bakımda da yağı mobil 1 ile değiştirdik pek şahit olmadım ki bizim araç çok uzun süre yatıyor (10 15 gün bile yattıgı oluyor)
                Sık sık bu sese rastlayanlar yağ seviyesini kontrol edip , bakımda da daha iyi bir yağa geçmeyi deneyebilir.

Yorum

Sabah ilk çalıştırmada bu ses var.20 saniye kadar devam ediyor devir 1500 e kadar çıkıyor sonra normale dönüyor.

Yorum

İşleniyor...
                  X