Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İnsignia 1.6 dizel otomatik aracımda ilk çalışmadaki ses

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• İnsignia 1.6 dizel otomatik aracımda ilk çalışmadaki ses

Öncelikle aranıza yeni katıldım ve Opel insignia 1.6 dizel otomatik aracımdan dün sabah çalıştırırken kapı açıktı ve inanılmaz bir ses geldi. Bunu her sadece araç dinlendiğinde yapıyor. Yol yardımı arattım telefonda aracın o sesini dinlettim çekici ile bayiye çektirelimdedi. Antalya antotoyu aradığımda normal bir ses olduğunu ve bütün araçların yaptığını söylediler. Aracım daha 100kmde bu gerçekten doğrumu. Sıfır aracın böyle çalışması beni tedirgin etti. Başına gelen ve aynı şekilde olan bir arkadaş var mı beni aydınlatabilir mi rica etsem

Ynt: İnsignia 1.6 dizel otomatik aracımda ilk çalışmadaki ses

Sesi kaydedip buraya atın,dinlemeden bilemeyiz...
    2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

Tamam sabah araç soğukken kaydederim yüklemeye çalışırım.antoto bana yağ dibe çöktüğü için o sesi yapıyor denildi ama bana çok saçma geldi. Passatta Superb araçlarım oldu dizel böyle çalışma sesi görmedim şakırdama şeklinde bir ses

Yorum

Dizel araclar disaridan grultulu sesler cikarir izelasyon iyi oldugu icin icerden ses az gelir

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Ama benim araçta şakardıma şeklinde çıkartıyor çalıştıktan sonra stop edip tekrar çalıştırınca o şekilde çalışmıyor normale biniyor. Bayinin dediği gibi yağ dibe çöküyor ilk çalışmada ondan mı diye sorgulamaya çalışıyorum youtube daha astra bir araç için video koymuşlar yinede emin olamıyorum biraz garipsedim açıkcası

Yorum

eğer ilk çalıştırmada zincir şakırtısı şeklindeyse o ses normal ,benim araçta yapıyor onun sebebi ilk çalıştırmada gergi kolu yağ basıncı alana kadar zincir gevşek kalıyor sonra ses kesiliyor.
            insignia 1.6 cdti sport AS + ÇG 2 paketi

Yorum

Hakan Bey, merhabalar...Aynı ses benim aracımdada vardı ve izlenimlerim sizinle aynıydı.Ulaş bey'in dediğinede benzer bir ses.2 hafta önce senelik bakımda belirtilen normal olduğu yönünde.Sanki marş dinamasundan geliyor gibi, sonraki çalıştırmalarda olmuyor.Genelde araç yatmışsa oluyor...Normal deniyor, gönlünüz rahat olsun dendi

Yorum

Aynen dediğiniz gibi ilk çalıştırmada oluyor. Araba sıcakta olsa 10 veya 15 durduysa marşa ilk basmada şakırdama oluyor sonra söndürüp marşa basınca normal olarak çalışıyor. Opel Yolyardımı aradığımda bana çekiciyle çekelim servise dedi bende antotoyla görüştüm servis elemanı boşuna çektirmeyin aracınızı bütün araçlar aynı ilk marşta ses yapar sonrakilerde yapmaz demişti. İlginize tşk ederim içim rahatladı ama keşke bir yazılımla yada başka bir yöntemle çözseler. Çok gıcık bir ses

Yorum

Ahh opel ahh.. bir kere de sessiz adam gibi sıfır sorun bir araç yapın.. yada adam akıllı bir çözüm üretin.. ufak tefek te olsa sıfır araçta bu tür şeylerle karşılaşmak kafa bozar.. imaj zedeler..

1.4 T EDİTİON ELEGANCE + AFL+18 jant +NAVİ+sprintbooster+ses sistemi+opc sinyal çerçeveleri+turn push+kaliperler app +full led aydınlatma... vs..

Yorum

Eminim ki arkadaşımız, çalıştırmada böyle sarsıntılı vuruntulu titremeli bir şekilde aracın çalışıp insana korku salan o start halinden bahsediyor. Böyle sanki yağsız kalan motor hissi uyandıran o çalışmadan bahsediyor eminim

Sebebini bilmiyorum ama bende ilk başlarda korktum. Ne olduğunu da bilmiyorum ama aracın herhangi bir yerinden arıza vermediği ve çekişinin de gayet iyi olduğunu ve bakımını da yaptırdığım için endişe etmiyorum. Bence bizim araçların motorlarına has bir durum bu. Yağsız kalıyo diye midir? Belkide...

Ayrıca Her dinlenme de olmuyor bu, nadirende olsa 2 hafta da bir. Mesela çok uzun beklemesine de gerek yok, yağsızlık mevzusuna onun için ihtimal vermiyorum, aynı gün 10 ar dakikalık aralıklı çalıştırmalarda da oluyor. Ama çok sık değil. Günde 10-20 kez Start Stop veriyorsak marşa illaki denk gelir.
                    1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
                    Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Ses tedirgin etse de baştan beri tüm 1.6 dizeller ilk marşta böyle değişik bir ses çıkarıyor, motor yapısı gereği
                      InsigniaTEAM

Yorum

Evet Selçuk bey dediğiniz gibi ama bende gün içinde 15 dak. Dinlense bile yapabiliyor. Çok şükür form arkadaşlar sayesinde içim rahatladı. Artık arabamın o sesini duysamda direksiyon başında unutuyorum ve aracımın zevkini çıkartacağım. Hepinize çok teşekkür ederim bilgileriniz için. Arabamı çözmeye çalışıyorum. Bugün formda gördüğüm otomatik kitlemeyi devreye soktum. Birde şu internete bağlanmayı çözersem ekranda süper olacak

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Hakan0107
                          Evet Selçuk bey dediğiniz gibi ama bende gün içinde 15 dak. Dinlense bile yapabiliyor. Çok şükür form arkadaşlar sayesinde içim rahatladı. Artık arabamın o sesini duysamda direksiyon başında unutuyorum ve aracımın zevkini çıkartacağım. Hepinize çok teşekkür ederim bilgileriniz için. Arabamı çözmeye çalışıyorum. Bugün formda gördüğüm otomatik kitlemeyi devreye soktum. Birde şu internete bağlanmayı çözersem ekranda süper olacak
                          Evet bende çok kıllandım rahatsız oldum ilk zamanlar ama herşey normal çok şükür.

Aracınızdaki r700 ise internete bağlanmıyor bilginiz olsun.
                          1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
                          Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

R 700 bayinin satarken internete bağlanabiliyorsunuz dedi demekki buda satış politakaları anlaşılan. Çok teşekkürler Selçuk bey aracı yavaş yavaş tanıyacağım

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Hakan0107
                              R 700 bayinin satarken internete bağlanabiliyorsunuz dedi demekki buda satış politakaları anlaşılan. Çok teşekkürler Selçuk bey aracı yavaş yavaş tanıyacağım
                              Satıcı kendi bilmediği için yanlış bilgi vermiştir

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

İşleniyor...
                              X