Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bugün yaşadığım problem...

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Aynı problemi bir kaç ay önce ben de yaşadım. AVM otoparkında aracın kapısını şimdi net olarak hatırlamıyorum kapı kolundaki düğmeden sanırım açmaya kaltım. Alarm feci şekilde ötmeye başladı. Susturmak için anahtarla açma kapama dahil her şeyi yaptım. Bir türlü susturamadım. Akü kutup başını sökerek susturmak istedim. İlginç olay kutup başını sökmeme rağmen alarmın sesi biraz azaldığı halde çalmaya devam etti. Sonra nasıl olduğunu şimdi hatırlamıyorum. Bir şekilde sustu. Daha sonra olay tekrarlanmadığı için bakıma gittiğimde söylemeyi unuttum. Bu olayda gördüğüm şey arabanın elektriği kesilse de alarm çalmaya devam ediyor Herhalde kendi elektriğini sağlayan bir yedek batarya gibi bir şey var.

Yorum

Benide geçen gün rezil etti marketin mal kabul tarafinda çalmaya başladı kamyoncular gelmiş aracı çek diyor sonra sustu kendiliğinden
      İnsignia cosmo 1.6 turbo dvd 800 sunroof beyaz
      2010 caddy 1.9 TDİ

Yorum

Aynı sorun bende de oldu aracım 2017 model insignia kapıyı actığımda alarm ötmeye basladı susturamadm bir türlü, lastik konumlandırılamadı hatası ve vitesin oradaki ışıkların yanmaması, servise götürdüm hemen 19 mayıs olmasından ve yeteri kadar usta olmamasından dolayı kutup basını söküp taktılar, ancak bu işin tam çözümu nedir

Yorum

Herkese merhaba, yaklaşık bir ay önce benim aracımda da aynı problemi yaşadım (kapıyı açınca alarm çalıştı, lastik arızası verdi ve otomatik vites gösterge lambaları gitti). Hemen Eskişehir Alpata servisini aradım, aracı yedek anahtarla birlikte getirmemi rica ettiler. Dediklerine göre anahtarla ilgili bir sıkıntıymış, yeni anahtar siparişi verildi. 20 gün civarında geldi ve bu süre zarfında hep yedek anahtarla kullandım ve sorun gerçekten bir daha tekrarlamadı. Geçen gün servise çağırdılar ve gelen orijinal anahtarı kodlayıp bana arabayı geri verdiler. Daha önce bu problemle bir kaç kere karşılaştıklarını ve bir şekilde bozulmuş anahtarların buna yol açtığını söylediler. Bu bilgi belki yardımcı olur..
          2016 Opel Insignia 1.6 CDTI Cosmo Otomatik

Yorum

Eyvallah gokhanay1 aklımızda bulunsun benim arac sadece 1 kere yaptı bu olayı sonra yapmadı tekrar serviste zaten bulmaz bunun cozumunu iyi oldu söylediginiz

Yorum

Az once benim aracımda da aynı problem oldu. Aynı şekilde ve aynı uyarılar. Anahtarı kol dayamanin altına takınca sustu ama hatalar ekranda kaldı. Vites ışıkları yanmıyor ve lastik hatası veriyor.
              ​​Opel odak bu problemle karşılaştı mi acaba
              Son düzenleme: mehmet.goktepe; 08.06.2017, 18:31.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mehmet.goktepe View Post
                Az once benim aracımda da aynı problem oldu. Aynı şekilde ve aynı uyarılar. Anahtarı kol dayamanin altına takınca sustu ama hatalar ekranda kaldı. Vites ışıkları yanmıyor ve lastik hatası veriyor.
                ​​Opel odak bu problemle karşılaştı mi acaba
                Mehmet bey ben ankaradaki opal servisine gittim bu konuyla ilgili hicbirseyden haberleri yok, yaptıkları tek sey kutup basını söküp takmak, konuyi opel turkiyeye tasıdık bakalm cevap bekliyorum, daha once bir çok arkadasımızında başına gelen bir durum bu, kimisi güncel yazılım atarak hallettirmis bir arkadasımızında anahtarları degistirilmis eskisehir alpata servisinde, ben servisteki kisilere cözüm yolunuda söyledim fakat araç arıza kodu vermeden birsey yapamayacaklarını söylüyorlar, arac bu durumda hata kodu vermiyor zaten bakalm ne olacak sabırla bekliyoruz. Saygılarımla

Yorum

1 saat önce servise bıraktım bakalım ne çıkacak.

Yorum

1 saat önce servise bıraktım bakalım ne çıkacak.
                    Sonucu yazarsanız çok sevinirim

Yorum

Aracı aldım akşam üstü. Motor içindeki soketlerden (kablo) bir tanesi gevşemiş yerine tekrar takmışlar. Yazılimi da tekrar yuklemisler. Tekrar eder mi bilmiyorum. Servis danışmanın dediğine göre daha önce de aynı durumla karsilasmislar.

Yorum

Aracı aldım akşam üstü. Motor içindeki soketlerden (kablo) bir tanesi gevşemiş yerine tekrar takmışlar. Yazılimi da tekrar yuklemisler. Tekrar eder mi bilmiyorum. Servis danışmanın dediğine göre daha önce de aynı durumla karsilasmislar.
                        Hangi ilde ikamet etmektesiniz, şöyle bi baktımda aynı problemi yaşayan arkadaslarımızın sorunlarına çare bulunmuş hemen hemen, ne hikmetse ankaradaki servisler sadece kutup başını söküp takarak başlarından savıyorlar sağolsunlar

Yorum

Çare buldularmi açıkçası ilerleyen aylarda belli olur. Ben İstanbul'da yaşıyorum.

Yorum

Eveeet bu güzel adrenalin dolu olay benimde başıma geldi bugün. Bayram vesilesiyle bir hayli kalabalık olan bir meydanın park yerine aracımı parkettim. 15 dak sonra geldim anahtarsız girişözelliğiyle kapımı açtım ve bizim karaoğlan yıktı ortalığı. Susmadı cayır cayır yandıra yandıra bağırdı. Sustu 10 saniye tekrar başladı. Millet neredeyse üzerime dopru hareketlendi, kıllandılar, rahatsızlık verdiğimi düşünerek anahtarı kol dayama altına yerleştirip 4 lüleri yakıp yola çıktım. 2-3 dakşka aonra suatu. Ama şuan vites aydınlatması yok. Lastik konumu hatası lastik basıncı izleme sistemi vs falan kaldı öyle. Uyarı silinmiyor. Akü kutup başını sökmedim. Söksem eminim düzelecek ama yine olmayacağı ne malum daha pis bi ortamda. Servise yeni yazılımı talep edeceğim. Ya da gereken neyse onu. Valla yandıra yandıra aval aval nası gittim pis bakışlarla düşündükçe gülüyorum ))
                            1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
                            Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Güncelleme:

Konu ile ilgili olarak Odak Servisten Tarık bey ile telefonda görüştüm ve durumu anlattım. Makyajlı kasaydı diymi diye sordu.

- Bir program güncellemesiyle halledeceğim dedi.

Uygun bir zaman da sabah bırakacağım aracı.

Demekki yazılımsal bilinen bir bug bu. Ve bunun için güncelleme mevcut servislerde.

Aracı bırakıp teslim aldığım zaman buradan tekrar bilgilendiririm.
                              1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
                              Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Bana yazılım güncel dediler, aradılar taradılar en son araç içerisinde birden fazla garaj kapısı kumandası vardı bunlar araç icinde kalırsa kumandanın frekansını bozar dediler aldm onları aractan suan problem yok

Yorum

İşleniyor...
                                X