Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bugün yaşadığım problem...

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Bugün yaşadığım problem...

Öncelikle herkese merhaba,
    Bugün işten çıktım ve eve geldim öglen 1 gibi. Üzerimi değişip arabaya indim yola çıkmak için ama arabayı anahtardan açtığım anda hırsız alarmı ötmeye başladı ve ne yaptıysam susmadı. Gösterge panelindede lastik izleme konum hatası gibi bir yazı çıktı. Akü kutup başlarını sokmek geldı aklıma ama daha önce hiç yapmadığımdan bunuda o an yapamadım çünkü yanımda 10 luk anahtar yoktu. Hırsız alarmı sesı arabanın kapılarını kıtlememe ragmen devam edıyordu. Hatta alarm çaldıktan sonra birkaç saniye duruyor sonra tekrar devam ediyordu. Direk servise gittim ve serviste bir temassızlık olduğu söylendi. Böyle bir sorunu daha önceden yaşayan var mı ? Yapılması gereken nedir boyle bir durumda ? Ve akü kutup başlarını sökerken dikkat etmemiz gereken birşey var mı ?

Ynt: Bugün yaşadığım problem...

Değerli kaptan344 arkadaşım.. Bu konu ile ilgili hatayı duyduğum 3. kişisin..

Opel'in bu durumdan haberdar olduğunu düşünmekteyim...

Geçmiş olsun..

srk

Yorum

Orjinal yazı sahibi: aliuluer
      Değerli kaptan344 arkadaşım.. Bu konu ile ilgili hatayı duyduğum 3. kişisin..

Opel'in bu durumdan haberdar olduğunu düşünmekteyim...

Geçmiş olsun..

srk
      Teşekkür ederim. Çok can ıskıcı bır durum yaşadım, bu durum gece meydana gelse ne olacaktı ? Ses kesilmiyordu ve etraftaki herkes başıma toplandı, herhalde gece olsaydı herkes polisi arardı araba çalınıyor diye. Birde ses o kadar yüksek geliyor ki sokağın başındaki adam bile duyup geldi bugun. Bu sorunun kesin bir çözümü yok mudur diğer duyduğunuz kişilere ne işlem yapılmış acaba ? Bu arada araç 1.6 cdti 2015 otomatik.

Yorum

Ben de bir keresinde meraktan anahtarla açığımda bende de alarm ötmüştü ama kumandayı kullandığımda sustuğunu hatırlıyorum.
        Siz neden anahtar kullandınız, yoksa kullanmak zorunda mı kalmıştınız?

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Geçmiş olsun.
          OPEL İNSİGNİA 2.0 TURBO 220HP 4X4 COSMO+AFL FAR+FLEX RIDE+20İNÇ OPC JANT+SANROOF+REACARO KOLTUK(ISITMA-SOĞUTMA)+NAVİMEX ANDROİD MULTİMEDYA + ÖN ARKA KAMERA GÜVENLİK SİSTEMİ (ANDROİD)

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kaptan344
            Bugün işten çıktım ve eve geldim öglen 1 gibi. Üzerimi değişip arabaya indim yola çıkmak için ama arabayı anahtardan açtığım anda hırsız alarmı ötmeye başladı ve ne yaptıysam susmadı. Gösterge panelindede lastik izleme konum hatası gibi bir yazı çıktı. Akü kutup başlarını sokmek geldı aklıma ama daha önce hiç yapmadığımdan bunuda o an yapamadım çünkü yanımda 10 luk anahtar yoktu. Hırsız alarmı sesı arabanın kapılarını kıtlememe ragmen devam edıyordu. Hatta alarm çaldıktan sonra birkaç saniye duruyor sonra tekrar devam ediyordu. Direk servise gittim ve serviste bir temassızlık olduğu söylendi. Böyle bir sorunu daha önceden yaşayan var mı ? Yapılması gereken nedir boyle bir durumda ? Ve akü kutup başlarını sökerken dikkat etmemiz gereken birşey var mı ?
            Bizim burdan bir arkadaşın başına geldi. Yazılımla düzelmiş.
            2011 1.6 T Cosmo Sports Tourer

Yorum

Bende de oldu aynı şekilde. Anahtarı koldayamanın altındaki yerine takınca sustu.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HaniBanaDemiş
                Ben de bir keresinde meraktan anahtarla açığımda bende de alarm ötmüştü ama kumandayı kullandığımda sustuğunu hatırlıyorum.
                Siz neden anahtar kullandınız, yoksa kullanmak zorunda mı kalmıştınız?
                Ben kumandayla açtım yani onu kast etmiştim ilk baştada neden ottü anlamadım.

Yorum

Bi akşam yolda araçla giderken çocuğa dondurma alayım diye çantamı aldım fırladım çıktım arabadan dondurma almaya gittim. Tabi çocukla hanım araç içinde olduğu için sensörler hareketi algılayınca alarm yıkmış ortalığı ben gelesiye bizimkilerde araç içinde telef olmuşlar
                  2016 - İNSİGNİA - SPORT + STİL PAKET - BEYAZ

Yorum

Benimde bi kaç hafta önce şöyle bi tecrübem oldu belki faydası olur birilerine;

gece 11 falan bahçede çay içiyoruz.

Arabanın alarmı ilk kez bağırmaya başladı. Gittim baktım etrafta herhalde kedi falan çarptı ağaçtan atladı bişey düştü vs susturdum.

Geldim yerime 10 dakika sonra tekrar başladı bağırmaya, aha dedim bu gece işimiz var.

Açtım kapıyı girdim içeri sağa sola bakınıyorum derken bi tane KELEBEK uçuşuyor arabın içinde, sağa sola. Zarar vermeden yakaladım kelebeği. özgürlüğüne kavuşturdum. Daha sonrada çalmadı

Meğer ufacık kelebek alarm çaldırıyormuş
                    1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
                    Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Orjinal yazı sahibi: selcuktuncer
                      Benimde bi kaç hafta önce şöyle bi tecrübem oldu belki faydası olur birilerine;

gece 11 falan bahçede çay içiyoruz.

Arabanın alarmı ilk kez bağırmaya başladı. Gittim baktım etrafta herhalde kedi falan çarptı ağaçtan atladı bişey düştü vs susturdum.

Geldim yerime 10 dakika sonra tekrar başladı bağırmaya, aha dedim bu gece işimiz var.

Açtım kapıyı girdim içeri sağa sola bakınıyorum derken bi tane KELEBEK uçuşuyor arabın içinde, sağa sola. Zarar vermeden yakaladım kelebeği. özgürlüğüne kavuşturdum. Daha sonrada çalmadı

Meğer ufacık kelebek alarm çaldırıyormuş
                      İyiymiş
                      Gri Bmw F10 5.25 xd 2014

Yorum

Orjinal yazı sahibi: myurumez
                        Bende de oldu aynı şekilde. Anahtarı koldayamanın altındaki yerine takınca sustu.
                        Kol dayamanın altında nereye taktınız acaba

Yorum

Aynı sorun dün benimde başıma geldi. Alarm susmadı, daha sonra bir şekilde susturdum bu sefer lastik konumları belirlenmedi diye uyarı verdi, sensör arızası yazısı çıktı. vitesin konum pnrd ışıkları yanmıyor. Servise götürdüm ve bıraktım, yazılım güncellemesi ile çözülecek dediler.
                          Insignia Cosmo 1.6 CDTI AT- Flex Ride - Çevre Görüş 2 - Park & Go - Sunroof - Kış Paketi 2 - Mahagony Kahve

Yorum

@tomeroglu Sonucu bildiriseniz Seviniriz

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Aracımı teslim aldım, sorun giderilmiş, iş emrinde ç2 ç3 bcm yeni güncel yazılım atıldı yazıyor. Ancak forumda konusu açılmış olan android auto ile ilgili bir değişiklik olmamış. Menüde sadece apple carplay var. aracım 2015 model. sanırım bizimkine güncelleme gelmemiş.
                              Insignia Cosmo 1.6 CDTI AT- Flex Ride - Çevre Görüş 2 - Park & Go - Sunroof - Kış Paketi 2 - Mahagony Kahve

Yorum

İşleniyor...
                              X