Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Tünel algılama özelliği çalışan varmı

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Tünel algılama özelliği çalışan varmı

yılmaz bey sizde bir servise uğrayın bence kaydınızı açtırın, bende bu hafta içini gidip tekrar baktıracağım
    1.6 SIDI

Yorum

Gecen ay 15.000km bakimi icin servise gittigimde farlar ve sensorleri ile ilgili bir guncelleme oldugunu soyleyip onu yuklediler. Bu yukleme sonrasinda ben de benzer sorunlar yasamaya basladim. Musait oldugum bir anda tekrar servise ugrayip kontrolunu yaptiracagim. Ama oncesinde sorunun cozumunu bulan olursa lutfen buradan paylasin.
      1.6 cdti Cosmo+Flexride

Yorum

Hergün işe giderken geçtiğim alt geçitte farlar yanmıyor ama bir önceki aracımda yanıyordu.şu anki aracım 1.6 sport.
        [center]
        1.6cdti sport 
        GREY HURRICANE [center]

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ersinnisre View Post
          iyi akşamlar
          çevre görüş paketi olan arkadaşlar tünel algılama özelliği sağlık lı olarak çalışan varmı.Otamatik far yakma özelliği t
          düzgün çalışmıyor tunelden çıkıyorum farları yakıyor sonrada uzuuun bir süre karşıda güneş bile olsa farları söndürmüyor bana özel bir durummu acaba
          Probleminiz düzeldi mi?

Yorum

bende ve arkadaşımda aynı şekilde çalışıyor. Tünele girince de öyle mükemmel tepkime yaparak açmıyor, gecikmeyi hissediyorsun. çıkışta da "BAZEN" yanık kalıyor bir süre...98 model ucuz araçlarda mükemmel çalışıyor far sensörü. Bundaki olayı ben anlamadım...
            Fikrin kadar varsın!

Yorum

Yazılım güncellemesi yaptırın. Yazılım güncellemesi ile düzelmiyorsa, dikiz aynasının alt kısmındaki sensörün arızalı olma olasılığı çok yüksek. Israrla yeni bir sensör ile denenmesini talep edin.
              2010 Opel Insignia 1.6 T Cosmo + Hakim Gri + Flyaudio DVD/Navigasyon/Turn Push

Yorum

1.4 t AFL olan aracımda sorunsuz çalışan sistem.. girince anında yanar. Çıkıncada havanın aydınlık durumuna göre hemen devreden çıkar.. Yeni makgajlı kasada sensör ile ilgili bir problem olabilir..

1.4 T EDİTİON ELEGANCE + AFL+18 jant +NAVİ+sprintbooster+ses sistemi+opc sinyal çerçeveleri+turn push+kaliperler app +full led aydınlatma... vs..

Yorum

Makyajlı kasada bir geç algılama var gerçekten, bende farkettim.
                  InsigniaTEAM

Yorum

aynı sorun bendede var. Ankara da kavşakların altından geçerken bazen yanıyor, çıktıktan sonrada güneş karşıdan vurmasına rağmen 1-2 dakika yanmaya devam ediyor, bazen de hiç yanmıyor. Arada sırada düzgün çalıştığıda oluyor. Aracım 2016 sport. Çözüm bulan oldu mu?
                    1.6 CDTI Sport

Yorum

Benim araçta böyle bir sorun yok... tam zamanında işlevini görüyor. Yazılımsaldır belki eğer sensörlerin parça kodları aynıysa.
                      1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
                      Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Arkadaşımda 40.yıl m paket 3.20i var. O da aynı sorundan bahsetti geçen gün. Güneşli havada tünele girerken hemen yanan farlara rağmen tünelden çıkışta 1-2dk. yanmaya devam ettiği oluyor dedi.
                        @Murat
                        2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Tünel sonrası fazladan 1-2 dakika uzun olabiliyor özellikle kısa mesafeli tünel aralıkları olan yerler için örnek Akçakoca k.eregli gibi yollar için geç sönmesi önemli değil geç yanması problem

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

merhaba
                            serviste deneme yaparlarken düzgün çalışıyor (sensöre ışık tutulunca gayet düzgün çalışıyor) araç hareket halindeyken sorun var ama; çözüm yok, kendi tahminim ise aracımda kış paketi var ısı yalıtımlı ön Cam olduğu için ışığın geliş açısından kaynaklı olabilir camın yansıtıcı bir yüzeyi var ondan kaynaklı olabilir.
                            1.6 SIDI

Yorum

Burada ki başlığı gördükten sonra bende dikkat etmeye başladım. Sarıyer de hergün tünele girip çıkıyorum 2010 MODEL insigniam ne kadar keskin ve hassasken 2016 kasa tam tersi bir o kadar kararsız davranış sergiliyor. Karanlığa girerken problem yok hemen tepki veriyor ama çıkışta bazen kapanıyor bazen kapanmıyor. Sanırım karanlıktan aydınlığa çıkınca sensor den beklediği lux değerinin eşiği bir hayli fazla tutulmuş. Kanımca tamamen yazılımsal bir sorun. Yazılım denince opel bu konuda sınıfta kalıyor. Farkedecekler de güncelleme çıkaracaklar. Pek duyulmuş bir durum değil

Yorum

Ben bugün multimedia güncellemesi için servise gittim. Gitmişken bu sorunuda söyledim. İnceleme yapılmış ve tabi ki herhangi bir sorun görülmemiş
                                1.6 CDTI Sport

Yorum

İşleniyor...
                                X