Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bagaj su alma sorunu

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

TesTeşekkür bu arada

Yorum

Zaten bilinçli olarak çıkarmıyorsunuz, kendi düşüyor
      sunroof varsa onun tahliyesini de kontrol edin, tahliye tıkandıysa oradan da gelmiş olabilir
      InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri View Post
        Zaten bilinçli olarak çıkarmıyorsunuz, kendi düşüyor
        sunroof varsa onun tahliyesini de kontrol edin, tahliye tıkandıysa oradan da gelmiş olabilir
        sunroof tahliyesi tıkansa bagaj değil de genelde ya arka koltuk üstü tavan ya da ön ayak konulan paspas kısmı ıslanıyor diye biliyorum. Hiç başıma gelmedi ama sorun paylaşanlar genelde öyle yazıyor.
        ahlaksızla birlikte yaşayacağına YİĞİTLE ÖLÜME GİT

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kingdragon View Post

sunroof tahliyesi tıkansa bagaj değil de genelde ya arka koltuk üstü tavan ya da ön ayak konulan paspas kısmı ıslanıyor diye biliyorum. Hiç başıma gelmedi ama sorun paylaşanlar genelde öyle yazıyor.
          Sunroof tahliyesinin tıkanıp su aldığını bagajdaki infinity amfi yanınca haberi olan vardı abi, bende oradan aklıma geldi
          InsigniaTEAM

Yorum

Sunroof tahliyesinin tıkanıp su aldığını bagajdaki infinity amfi yanınca haberi olan vardı abi, bende oradan aklıma geldi
            Merhaba, sunroof tahliye kanalı nerededir? Malum yaz geldi sunroof sık kullanılacak.Olası bir tıkanmaya karşı sunroof u kontrol ederiz.

Teşekkürler.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Stormhan View Post

Merhaba, sunroof tahliye kanalı nerededir? Malum yaz geldi sunroof sık kullanılacak.Olası bir tıkanmaya karşı sunroof u kontrol ederiz.

Teşekkürler.
              Valla ben bilmiyorum ama servis bilir işin kötü yanı tıkandıktan sonra söyleniyor
              Google görsellerde çeşit çeşit arabalar çıkıyor, birçoğu da ön tarafa gittiğini gösteriyor.
              InsigniaTEAM

Yorum

Passat forumunda X şeklinde 4 taraftan direklere gittiğini yazmışlar, kimi arabada da sol ön direkten iniyormuş hortum.
                Youtube'a "sunroof tahliye" yada "sunroof drain" yazınca gerek temizlik için gerek lokasyon için türkçe-ing. çeşitli videolar çıkıyor.
                InsigniaTEAM

Yorum

Valla ben bilmiyorum ama servis bilir işin kötü yanı tıkandıktan sonra söyleniyor
                  Google görsellerde çeşit çeşit arabalar çıkıyor, birçoğu da ön tarafa gittiğini gösteriyor.
                  Cevap için teşekkürler, neyse canımmm süprizlerle dolu bir aracımız var. Allah korusun birileri yaşarsa muhakkak duyarız, tedbirleri de öyle alırız (Tecrübe ettikten sonra öğrenme Türk işi çözüm )

Şaka bir yana kötü bir durum, inşallah kimse yaşamaz

Yorum

Aman aman sunroof falan kullanmayın arkadaşlar bayağı meşakkatli gözüküyor temizliği. İlgilenenler bakabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=8-otHCKEOOs

Yorum

Merhabalar, 2015 fakat 2016 ocak çıkışlı cosmo aracımın bagajı su alıyor. 1-2 aydır bagaja koyduğum eşyaların nemlenmesi ve bagajın nem kokması üzerine farkettim. Aşırı yağışlarda bagajı açıp kapatırken kenarlarda kalan ve sıçrayan suyun neden olacağını düşünerek çok da önemsemedim. Fakat yağmursuz havalarda da nemin gitmediğini farkedince bagaj halısını kontrol ettim, özellikle sağ ve sol kenarlarının en dibe kadar tamamen ıslak olduğunu farkedince kaldırarak alttaki stepnenin de su içinde yüzdüğünü gördüm. Uzatılmış garantisi 1 ay önce bitmiş olsa da yetkili servisi arayarak durumdan bahsettim, özellikle yaşlı araçlarda böyle şeyler olabileceğini, herhangi bir parça değişimi olmaksızın su alan yerin silikon benzeri bir şeyle yalıtım yapılabileceğini söylediler. 3 yaşını henüz doldurmuş ve sel ya da herhangi bir işlem görmemiş bu sınıf bir bir aracın su almasını oldukça tuhaf karşıladım. Bu durumda yetkili servisin de pimapen tamiri yapar gibi silikon kullanacağını öğrenmek canımı iyice sıktı. Bunun üzerine arabanın stepnesini, bagaj taban halısını, arka koltukla taban halısı arasındaki keçeyi, sağ ve sol yandaki bagaj içi kaplamaları ve arka çamurluk içine yalıtım sebebiyle serbest halde yerleştirilmiş akordeon şeklindeki keçeleri çıkartarak garajıma koydum. Çıkan tüm malzemeler sıkınca su çıkartacak kadar ıslaktı. Arka koltukları yatırdım ve bagaj içini tamamen silerek kuruladım. Üç gündür arabayı bu şekilde kullanıyorum. Yağmur olmadığı için bagaj da kuru. Dün yıkamacıya giderek elimde ışıkla arabanın bagajına girdim, arka çamurluk içlerini ve bagaj kapağı ile arka çamı basınçlı su ile yıkattım. İlk başta hiç su görünmese de, yıkamacıdan çıkıp 500m ilerideki park yerine park ettiğimde stepne çukurunun ıslandığını farkettim. Suyu takip ettiğimde, resimlerde işaret ettiğim yerlerden sızdığını farkettim. Aracımı servise bu şekilde götürerek sorunu çözmelerini isteyeceğim ve artık su gelmediğinden emin olana kadar döşemeleri takmayacağım.

Böyle bir sorunla karşılaşan arkadaş var mı acaba?
                      You do not have permission to view this gallery.
                      This gallery has 5 photos.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Mehmet Adıgül View Post
                        Merhabalar, 2015 fakat 2016 ocak çıkışlı cosmo aracımın bagajı su alıyor. 1-2 aydır bagaja koyduğum eşyaların nemlenmesi ve bagajın nem kokması üzerine farkettim. Aşırı yağışlarda bagajı açıp kapatırken kenarlarda kalan ve sıçrayan suyun neden olacağını düşünerek çok da önemsemedim. Fakat yağmursuz havalarda da nemin gitmediğini farkedince bagaj halısını kontrol ettim, özellikle sağ ve sol kenarlarının en dibe kadar tamamen ıslak olduğunu farkedince kaldırarak alttaki stepnenin de su içinde yüzdüğünü gördüm. Uzatılmış garantisi 1 ay önce bitmiş olsa da yetkili servisi arayarak durumdan bahsettim, özellikle yaşlı araçlarda böyle şeyler olabileceğini, herhangi bir parça değişimi olmaksızın su alan yerin silikon benzeri bir şeyle yalıtım yapılabileceğini söylediler. 3 yaşını henüz doldurmuş ve sel ya da herhangi bir işlem görmemiş bu sınıf bir bir aracın su almasını oldukça tuhaf karşıladım. Bu durumda yetkili servisin de pimapen tamiri yapar gibi silikon kullanacağını öğrenmek canımı iyice sıktı. Bunun üzerine arabanın stepnesini, bagaj taban halısını, arka koltukla taban halısı arasındaki keçeyi, sağ ve sol yandaki bagaj içi kaplamaları ve arka çamurluk içine yalıtım sebebiyle serbest halde yerleştirilmiş akordeon şeklindeki keçeleri çıkartarak garajıma koydum. Çıkan tüm malzemeler sıkınca su çıkartacak kadar ıslaktı. Arka koltukları yatırdım ve bagaj içini tamamen silerek kuruladım. Üç gündür arabayı bu şekilde kullanıyorum. Yağmur olmadığı için bagaj da kuru. Dün yıkamacıya giderek elimde ışıkla arabanın bagajına girdim, arka çamurluk içlerini ve bagaj kapağı ile arka çamı basınçlı su ile yıkattım. İlk başta hiç su görünmese de, yıkamacıdan çıkıp 500m ilerideki park yerine park ettiğimde stepne çukurunun ıslandığını farkettim. Suyu takip ettiğimde, resimlerde işaret ettiğim yerlerden sızdığını farkettim. Aracımı servise bu şekilde götürerek sorunu çözmelerini isteyeceğim ve artık su gelmediğinden emin olana kadar döşemeleri takmayacağım.

Böyle bir sorunla karşılaşan arkadaş var mı acaba?
                        Çok can sıkıcı bir durum Allah yardımcınız olsun

Yorum

eğer suyun geldiği yer birikme yeri değilde gerçekten sızdıran yer ise ve serviste çare bulamaz iseniz, büyük yapı marketlerde kaliteli yapışkanlı izolasyon bantları var. orta kalınlıkta görüntüyü bozmayacak şekilde bir makas ve falçata yardımıyla komple tüm bagajı izole etmenizi öneririm. üzeri aluminyum kaplı olanları alır iseniz ömürlük olur. önce servis, eğer çözüm yoksa sonra kendi çözümlerimizle hallederiz inşallah. durumdan haberdar ediniz bizi.
                          1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
                          Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Eğer aracınız kaza yada onarım gibi bir durum olmadıysa, üretim kaynaklı bir durum olabilir. servis türkiye opel duyarsız ise mahkeme yolu açık. aracın garantisi bitmiş olabilir fakat bu durumu değiştirmez gerekli yerlere yazın bence
                            1.6 SIDI

Yorum

Teşekkür ederim arkadaşlar. Servise gittikten sonra sonucu tekrar paylaşacağım. Umarım kalıcı bir çözüm bulunabilir.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Mehmet Adıgül View Post
                                Teşekkür ederim arkadaşlar. Servise gittikten sonra sonucu tekrar paylaşacağım. Umarım kalıcı bir çözüm bulunabilir.
                                aynı problem bende de var lastik tamir kitinin olduğu yere su birikmiş. aracın stoplarıda orjinal montajı nasıl ise o şekilde, herhangibir sökme takma işlemide yapılmadı. siz çözüm bulabildinizmi ?
                                2016 insignia 1.6 CDTi AT. (ÇGP2)

Yorum

İşleniyor...
                                X