Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bagaj su alma sorunu

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Bagaj su alma sorunu

Merhabalar,
    Daha birkaç gün oldu katılalı. Araçla ilgili küçük bir sorunum var. Arabada hafif bir küf kokusu vardı. Haftasonu sağını solunu temizlerken sorunu buldum.
    Aracın bagajı su almış. bagajın sağ tarafının dibi ıslaktı. Ve bu sebeple bagajın halısının altı küf yapmış. üstte bir şey gözükmüyor. hafta içi de bagaj kullanmadığım için hiç fark etmedim. küf kokusunun da kaynağını da buldum. stepneyi söktüm. onun altındaki keçeden iki litre su sıktım abartısız. keçeyi evde banyoda yıkadım astım kuruyor şimdi. halıyı da balkonda kurutuyorum.

Sorum şu. Aracın bagajına su nerden gelir? Belki başından geçen vardır diye soruyorum. Kaportacı tavsiye edeceğinizi biliyorum. Ancak buralarda usta bulmak sıkıntı. ancak memlekete gittiğimde baktırabilirim.

Hepinize şimdiden teşekkürler.

Ynt: Bagaj su alma sorunu

Bu enteresan bir durum ama olabiliyor benim tezim araç üzereinde kar suyu eriyorsa bir şekilde dediğiniz gibi istepnenin olduğu yerde su birikiyor bu gün eski aracım olan fluencin bagajını kontrol edeyim dedim aynı şekilde istepnenin olduğu yerde ciddi su vardı alala alala dknow dknow dknow

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

bizim aracın bagajı da su almıştı, lastikleri değişti sorun giderildi

Yorum

lastik dediğiniz fitillerden herhalde. fitillerden olsa bagajın giriş kısmı ıslak olurdu. bagajın en dip tarafı ıslaktı hocam.
        bir ara yıkamacıya götürmeyi planlıyorum. yıkanırken arabanın koltuklarını yatırıp fenerle kontrol edeceğim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: osmntskn
          lastik dediğiniz fitillerden herhalde. fitillerden olsa bagajın giriş kısmı ıslak olurdu. bagajın en dip tarafı ıslaktı hocam.
          bir ara yıkamacıya götürmeyi planlıyorum. yıkanırken arabanın koltuklarını yatırıp fenerle kontrol edeceğim.
          yok bizim de direk stepnenin oraya dolmuştu su, aynen dediğiniz gibi bagajın ağzındaki fitiller değişti sorun çözüldü, çok enteresan bir olaydır, biz de bir de kangoo var, onun da kapı fitilleri bozuktu, aracın pedalların orası yağmur yağınca ıslanıyordu, kapı fitilleri değişti o sorun da çözüldü

Yorum

Eyvallah, o zaman ilk kontrolüm fitiller olacak.
            çok teşekkürler...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: osmntskn
              Eyvallah, o zaman ilk kontrolüm fitiller olacak.
              çok teşekkürler...
              rica ederim

Yorum

Stop lambasının contası gevşemiş veya eskimişse esneme yapar ve bagaja su alır.
                Servise götürüp bir baktırın. 10 dakikalık iş.
                Öfke Gelir Göz Kararır, Öfke Gider Yüz Kızarır...

Yorum

lastikdir büyük ihtimalle
                  ufak bi delik bile olsa kapanmalarda aşınma yapar lastik

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
                    Bu enteresan bir durum ama olabiliyor benim tezim araç üzereinde kar suyu eriyorsa bir şekilde dediğiniz gibi istepnenin olduğu yerde su birikiyor bu gün eski aracım olan fluencin bagajını kontrol edeyim dedim aynı şekilde istepnenin olduğu yerde ciddi su vardı alala alala dknow dknow dknow
                    Makyajlı bir insignia görmüştük stepne su doluydu hatırladınmı Alfa
                    Bir zamanlar 34 KTN 03 (Biz kırmızı başlıklı kızın hikayesinde bile kurttan yanayız)

Kasabadaki en iyi silahşör olunca,herkes sizinle boy ölçüşmek ister cool cool

F10 Msport

Yorum

Merhabalar
                      Memlekete geldim ve sanayide ustama götürdüm. Sorunun kaynagi stop lambasinin ustundeki conta. Arabayi aldigim kisi stop lambayi degistirmis herhalde. Ama lastigin dibindeki contayi takmamislar. Bu sebeple ordan su almis. Oraya camcilarin kullandigi silikon sikildi. Ve sorun ortadan kalkti.
                      Kucucuk contanin yaptigi is.
                      Herkese selamlsr
                      Tesekkurler...

Yorum

Geçmiş olsun.
                        Öfke Gelir Göz Kararır, Öfke Gider Yüz Kızarır...

Yorum

Bende de oldu sorun stoplari sokuptakmistim ama cok olmusto geçen yaz ondan midir
                          https://youtu.be/ci_CV7f-Qjw
                          You do not have permission to view this gallery.
                          This gallery has 3 photos.

Yorum

Geçmiş olsun, stopun oradan su alabiliyor, adını tam bilmediğim top başlı tırnaklar var stopun arkasında, bu tırnaklar contalı bir yere oturuyor. Stopu söküp takarken bu contayı yerinden çıkardıysanız oradan su almış olabilir.
                            InsigniaTEAM

Yorum

Yok onu sokmedim oynamadim onla

Yorum

İşleniyor...
                              X