Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1.6 Insignia Turbo Yakıt Tüketimi

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: 1.6 Insignia Turbo Yakıt Tüketimi

Aracımı Kayseri' den aldım sonra Aksaray' a ardından da Elazığ' a gittim yakıt tüketimim km' ye 37 kuruş yaktı. Litre olarak ortalama yakıt tüketimim 8.4 litreye geldi. Çok nadir olarak beni gaza getirenlerin hesabını aldım ama açıkçası daha düşük olmasını bekliyordum.
    2011-1.6t Insıgnia Cosmo+Flexride Şasi

Yorum

Arkadaşlar bende hem yeni hem eski 1.6.t cozmo var yeni 1.6t günde 8 km yol yapıyorum gosterge 14lt gösteriyor ama daha sıfır eskisi 1.6 gösterge 12 lt gösteriyordu bide kardeşim de yeni kasa var oda aynı yolda 11 lt veriyor bugün baktım 20 tl benzin koydum 417km yol yaptım ama Esenyurt Avcılar arası

Yorum

Pardon 250 tl benzin 417 km yol

Yorum

Aslan besleyen yemini düşünmez diyorlar ya bu söz birazda insignia için söylenmiş sanki bu konfora bu güce bu kadar yakıt gayet normal bence

Yorum

ben lpg taktırdım valla. prins yağlamalı sistem. yazın 2500 km yol yaptım 1000 tl ödeme yaptım benzine birde şehir içi günlük 35 km yol yapıyorum. memnunum ben videomu açıyorum izleye izleye gidip geliyorum
            Ergün GÜRBÜZ

Yorum

keşke turbo arabayla 85 km hızla gidebilsek olmuyor ama abi uzun yolda ortalama en az 130-140 basıyorsun.

Yorum

Arkadaslar benım arac sehırıcınde 10lt nın altına dusmuyor. Hırcın kullandıgım zamanları soylemıyorum bıle. Benım aracta mı bır sorun var acaba?
                2011 1.6T Cosmo Olimpik Beyaz

Yorum

Sehir ici karma surus icin 10 lt guzel

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yaafus
                    Arkadaslar benım arac sehırıcınde 10lt nın altına dusmuyor. Hırcın kullandıgım zamanları soylemıyorum bıle. Benım aracta mı bır sorun var acaba?
                    Ben 1.4 te neredeyse o kadar yakıyorum normal duruyor.

Yorum

Ben Antalya'da 10,4lt/100km'de kullanıyorum, bence fena değil

Bir zamanlar 1.6 CDTİ 136 hp Flexride, ÇG2, Sunroof , Ergonomik PerforjeSpor Deri koltuklar, Bose 19" jant
                      Şimdi F30 Modernline Sunroof

Yorum

bende yazılanları gorunce sorun var bende sandım
                        2011 1.6T Cosmo Olimpik Beyaz

Yorum

5.4 litre hala unutmam bu rakamı. Zavoli teknisyenlerini şaşırttığım rakamdır.
                          CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
                          SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HaniBanaDemiş
                            90 km sabit hızla yeni 1.6 SIDI motorla ortalama tüketimim 5.3 L. En sağda gidiyordum ve tırlar solluyordu o yüzden pratikte pek mümkün değil.

Daha uygulanabilir sürüş örneğinde ise 3 kişi ve bagaj olarak Adapazarı-Eskişehir ve dönüşte Eskişehir-İstanbul yaptım. Dönüşteki Adapazarı-İstanbul arası otoban 120 km hız haricinde yolun tamamı 110 km sabitti. Kontağı kapatırken baktım ortalama 6.5 L idi.

Bu arada Cosmonun yeni göstergelerinde ortalama tüketim sıfırlanınca 39 L'den başlıyor.
                            Fotoğraf koymadığımı yeni farkettim, ne kadar kabayım ihihi

http://i.hizliresim.com/M6Rkma.jpg

Meğer araç ne kadar da yeniyken yapmışım. Bir de şimdi denemek lazım. Çok zor ama, neyse haha

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Bende izmir şehiriçi trafiğinde min. 8.8 lt maks. 9.3 lt olarak ölçüm yaptım.

2009 Cosmo Sport Tourer 1.6 Turbo 180 HP + DVD800 Navi

Yorum

An itibariyle

Ortalama hız : 24 km
                                Ortalama yakıt: 9,1 litre ( 9.2 iken bu gün 9.1 e düştü. )
                                Yapılan km : 3659 km

Aynı şartlarda kullandığım güzergahlarda önceki 2010 1.6 T ler 10,6 dan aşşa inmezken bu araç 9,1 ve daha da düşebilir.
                                Bu durumu, değişen volan ve baskı balataya bağlayabilirmiyiz?
                                CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
                                SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

İşleniyor...
                                X