Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia Yakıt Tüketim Değerleri Listesi

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ynt: Insignia Tüketim Değerleri Listesi

Arkadaşlar merhaba aracım 3700 km yi geçti ortalamam 10.7lt/100 km
    Aracımı devamlı şehir içinde kullanıyorum sabah işe akşam eve haftada birde şehir içinde geziyorum
    Ev-iş arası7,5 km dolayısı ile motor ısınmadan varmış oluyorum bu şartlarda değerim normal gibi (ort. Hız 25.4km/saat)

Bir zamanlar 1.6 CDTİ 136 hp Flexride, ÇG2, Sunroof , Ergonomik PerforjeSpor Deri koltuklar, Bose 19" jant
    Şimdi F30 Modernline Sunroof

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sedat 8266
      Arkadaşlar merhaba aracım 3700 km yi geçti ortalamam 10.7lt/100 km
      Aracımı devamlı şehir içinde kullanıyorum sabah işe akşam eve haftada birde şehir içinde geziyorum
      Ev-iş arası7,5 km dolayısı ile motor ısınmadan varmış oluyorum bu şartlarda değerim normal gibi (ort. Hız 25.4km/saat)

değerleriniz şuan için normal, 5000 km gelince ortalama yakıt tüketiminizi sfırlayın, tek haneli rakamları yakalayacaksınız

Yorum

2. depo yakıt sarfiyatım;
        734,2km yolu 65,49lt ile kat ettim. Sakin yollar tercihim olsa da trafiğe de girmek zorunda kaldığım anlar oldu. Hesabıma göre de 8,92lt/100km. aracimin km 1500'lerde..

Yorum

Herkese merhaba. 2.0 T 4x4 , 20'' jant , flexride şasi bir araç sipariş etmiştim. 3 bucuk ay bekledikten sonra arabaya kavuştum. Aracı ilk aldığımda yaklaşık 300 Tl lik benzin aldım. Daha 5 gün oldu ancak halen ortalama tüketin 20 lt lerde ( ilk aldıımda 27 lerdeydi ki o çok gerçekçi değildi) seyrediyor. Daha araç yeni olması sebebi ile ortalamının üzerinde olmasını normal karşılıyorum , fabrika verileri olmasa da hangi mertebelere geriler bu oran ( normal bir kullanım ile ne hızlı ne yavaş) . Tabi bir diğer konuda bu tarz bir araç alınca ister istemez insan biraz gaza dokunuyor. Daha önce A3 2.0 T Quattro kullanıyordum , ortalama 11 - 12 lt arası bir tüketimi vardı. Çok sakin kullanımlarda ancak şehir içi 8,0 -8,5 civarına gerilediğini hatırlıyorum . Insigniada o kodar olmasada sakin kullanımlarda 10-11 lt civarına inme ihtimali var mı ? . Son olarak zaten bu motor seçeneğinde alınca bazı şeyleri gözden çıkarmış oluyoruz bunun farkındayım , ancak hep 20 lt lerde kalacaksa buda çok memnun edici bir haber olmaz tabi. Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler

Yorum

Normal kullanırsanız 11-12 litreye düşer hatta zorlarsanız fabrika verilerini bile yakalayabilirsiniz. Tabi 4x4 ve 20" ın etkisi de büyük tüketimde. Yakıt tüketimini sıfırlayın, normal kullanıp tekrar ölçün. Tahminim 14 litre civarında bir şey yakalarsınız.
            Seat Ibiza 2014 1.4 Style Beyaz
            Seat Ibiza 2013 1.2 TSI DSG Style Kırmızı
            VW Passat 2015 1.6 TDI DSG Comfortline Harvard Mavi Sunroof Led Ön Farlar

Yorum

Bence ortalama 13-14 lt arasında yakar sizin aracınız.

Yorum

Şuanda aracım 275 km 11lt nasıl?
                <1,6 Turbo Cosmo Beyaz,Dvd 800 Navi,Flexride,Sunroof,19'jant>

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Hakan53
                  Normal Hakancım zaten öylede kalır bence..

Yorum

Aynen abi benim astra h zaten 9.5 litre yakıodu bence insignia çok normal yakıo yanii hakkında verio hani...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: karmacoma81
                      Herkese merhaba. 2.0 T 4x4 , 20'' jant , flexride şasi bir araç sipariş etmiştim. 3 bucuk ay bekledikten sonra arabaya kavuştum. Aracı ilk aldığımda yaklaşık 300 Tl lik benzin aldım. Daha 5 gün oldu ancak halen ortalama tüketin 20 lt lerde ( ilk aldıımda 27 lerdeydi ki o çok gerçekçi değildi) seyrediyor. Daha araç yeni olması sebebi ile ortalamının üzerinde olmasını normal karşılıyorum , fabrika verileri olmasa da hangi mertebelere geriler bu oran ( normal bir kullanım ile ne hızlı ne yavaş) . Tabi bir diğer konuda bu tarz bir araç alınca ister istemez insan biraz gaza dokunuyor. Daha önce A3 2.0 T Quattro kullanıyordum , ortalama 11 - 12 lt arası bir tüketimi vardı. Çok sakin kullanımlarda ancak şehir içi 8,0 -8,5 civarına gerilediğini hatırlıyorum . Insigniada o kodar olmasada sakin kullanımlarda 10-11 lt civarına inme ihtimali var mı ? . Son olarak zaten bu motor seçeneğinde alınca bazı şeyleri gözden çıkarmış oluyoruz bunun farkındayım , ancak hep 20 lt lerde kalacaksa buda çok memnun edici bir haber olmaz tabi. Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler

şuan fazla yakmanız gayet normal, çünkü araç yeni, 5000kmye kadar bu oran düşecektir, ancak yine ortalama 13 litrenin altına düşüceğini sanmıyorum, benim araçta (1.6t) sıfırken 17 litreden ortlama başladı, şimdi aracım 15000kmde ve istanbul trafiğinde ortalama 9-5, 10 litrelerde dolaşmaktayım....

Yorum

Abi 275 km de 11 lt ise daha da düşer 8-9 litreye umarım
                        Seat Ibiza 2014 1.4 Style Beyaz
                        Seat Ibiza 2013 1.2 TSI DSG Style Kırmızı
                        VW Passat 2015 1.6 TDI DSG Comfortline Harvard Mavi Sunroof Led Ön Farlar

Yorum

İnş

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Hasan
                            Abi 275 km de 11 lt ise daha da düşer 8-9 litreye umarım

8-9 litreler istanbulda çok zor, ben hiç basmadığım halde 9-5 filan yakıyor....

Yorum

abi bzde basmyoruzz zaten genellikle sagdan sagdan 70 faln akıyorumm tabi tahrih olunca sporta alıp uzuyorummmm...

Yorum

abi bzde basmyoruzz zaten genellikle sagdan sagdan 70 faln akıyorumm tabi tahrih olunca sporta alıp uzuyorummmm...

aynen aynen hep hep sağdan sağdan 70-80 gidiyorum, kamyonlar tırlar sellektör atıp duruyor

Yorum

İşleniyor...
                                X