Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Seyir halindeyken Gaz da Kesilme ?????

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Seyir halindeyken Gaz da Kesilme ?????

arkadaşlar korkmayın. bende de vardı.
    Servise gittim.
    Forumdaki başka bir konuda yazılım güncellemesiyle düzeleceği yazıyordu.
    Başka bir yerde okuduğumu yazılım güncellemesi istediğimi söyledim.
    Düzeldi. Hiç bir fonksiyonda bozulmadı.
    Şu an yok.
    Ankarada Opis Batıparkta yaptırdım.
    Diğer illeri bilemiyorum.
    Insignia 1.6T Cosmo + Navi Paket - Metro Mavi 2011
    Astra J 1.4 T Enjoy Active - Olimpik Beyaz 2013

Yorum

Onu da ben sormuşum. Hahaha.
      Ordan okumuşum )

Yorum

Orjinal yazı sahibi: BRK
        arkadaşlar korkmayın. bende de vardı.
        Servise gittim.
        Forumdaki başka bir konuda yazılım güncellemesiyle düzeleceği yazıyordu.
        Başka bir yerde okuduğumu yazılım güncellemesi istediğimi söyledim.
        Düzeldi. Hiç bir fonksiyonda bozulmadı.
        Şu an yok.
        Ankarada Opis Batıparkta yaptırdım.
        Diğer illeri bilemiyorum.
        Burak bey bir serviste oluyorsa ötekilerde yapabilir o zaman. Mesela ben Ereğlideyim. Hem burada hem Düzce'de servise gittim durumu anlattım. Sürdüler farkına varamadılar, Yazılım güncel dedi ikisi de olay kapandı( bu sene sonunda oldu bu olaylar, yakın zaman yani). Ya adamlar bu sorunla karşılaşmadığı için haberleri yok. Ya da bilgileri yok artık. Bu durumda servise biz bu durumu nasıl anlatmalıyız. Yani yazılım sürümü falan varsa belliyse onu isteyelim. Ya da bu soruna özel genel yazılımdan ayrı bir şekilde (yani motora özel ya da farlara özel gibi) bir güncelleme varsa onu mu isteyelim. Biz direk lambur lumbur gidince şutluyorlar, ne olduğunu bilmediğimizden biz de birşey diyemiyoruz yani
        2011 1.6 T Cosmo Sports Tourer

Yorum

Benim yaptırdığım serviste tanıdığım bir usta yok.
          İstanbulda Odak üzerinden Çağrı bey ile görüşebilirseniz o size bir usta numarası verebilir.
          Böylece siz de Ereğlideki ustaya nasıl tarif edeceğinizi öğrenmiş olursunuz. "şöyle dersen anlar" gibi usta diliyle yani.
          Şimdi yanlış yönlendirme de yapmayalım.
          Ben zaten chip yaptırıp durumdan kurtulan arkadaşları görünce emin olmuştum.
          Nitekim öyle oldu. Ama işlem olarak ne yaptınız diye sordum. Yazılım güncelledik dediler. Hepsi buydu.

Yorum

Arkadaşlar Merhaba ;
            Bugün serviste bu motorla ilgli güncelleme işlemini yaptırdım.İlk izlenimim bu gaz kesilmesi şuan yok gibi inşallah tekrarlamaz.Yalnız benim fark ettiğim başka bir konu , aracımın öncekine göre sürüşteki performansı fark edilir şekilde değişti.Araç sanki rahatladı gibi garip geliyor demi bana da garip geldi ama öyle oldu.Bence bu sorunu yaşayan arkadaşlar varsa hemen bu güncellemeyi yaptırsınlar.Tavsiye ediyorum... Selamlar
            2010 1,6 Turbo Cosmo DVD 800 +Navi 18"

Yorum

Bende geçen hafta Opel Müşteri hizmetlerini aradım. Bugüne randevu vermişlerdi. Gidip güncellettirdim. Zaten her zaman olmadığından pek bir şey belli olmadı. Hafta sonu biraz deneme imkanım olacak o zaman belli olur diye umuyorum. Bu arada doğru mudur bilmiyorum ama "7-8 versiyon eskiydi" dedi yapan kişi. 25 TL mi de aldılar bu arada (Yapılan Sadece motor ile ilgili güncelleştirmeymiş)

Yorum

Deniz Bey büyük ihtimalle sorun tekrarlamayacaktır.Beni şaşırtan asıl olay aracın performansında iyileşme olduğu bunu sizde farkettinizmi ? Benim araçta bunu bariz hissettim... Bu arada benim yaptırdığım yer bu işlem üçün ücret almamıştı ama yere göre fark ediyor demek ki neyse hayırlı olsun..
                2010 1,6 Turbo Cosmo DVD 800 +Navi 18"

Yorum

İnşallah Ömer bey. Performans ile ilgili çok bir şey anlamadım ama hafta sonu ufaktan biraz yol yapacağım o zaman anlarım herhalde. Ücret konusu aslında komiğime gitti. Ben sırf düzelsin diye İstanbul ya da Ankara'ya gitmeyi bile düşünüyordum, 25 lira bunun yanında çerez gibi kalıyor. Bulunduğum yere nerden bakılsa gidiş geliş 500 km yol. Ama insan kendi ürettiği arabanın yazılımını güncellemeye para mı alır, neticede bir sorun varmış düzeltilmiş. Küçük hesaplar peşindeler bence. Artı daha önce gittiğimde yazılım güncel dediler, aradan 4 ay geçti şimdi 7-8 versiyon eski diyorlar. Bu arada bana "garanti bittiği için ücret alıyoruz" dediler. Bende "Adamlar garanti bitince iyi niyet adı altında şanzuman" değiştiriyorlar dedim, bayan biraz bozuldu )

Yorum

2010 lar için bir güncelleme varmıydı ki acaba. yarın bi arayıp soracağım.
                    CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
                    SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Güncellemeyi aracı bilgisayara bağlıyınca güncelleme olup olmadığını anlıyorlar

Süreç basit olarak şöyle işliyor

Araç Servise gider
                      Yetkili ve yetenekli bir cihaz araca bağlanır
                      Aracın künyesini okur ve internet üzereinden Direkt Opel'e bağlanır (Türkiye değil) ve
                      Künyeye göre aracın yazılımları kontrol edilir
                      Farklı olan versiyonlar MAster Tech personeline yazılım sayesinde gösterilir ve
                      Master Tech uygun olduğunu düşündüğü yazılımı yükler ve
                      Bu bilgiler Opelin Databesine yazılır böylelikle hangi araçta ne var ne yok bilgisini daima canlı tutarlar.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Ama mesela yeni bir güncelleme çıktığında "servise uğrayıp güncelleme yapmanız gerekiyor" diye bir uyarı kimseye gitmiyor galiba. Neticede adamlar durduk yere güncelleme yapmıyor herhalde. Bir sıkıntıyı gidermek için güncelleme yapıyorlarsa insanları da bir şekilde bilgilendirseler daha iyi olur gibi.

Yorum

Bir ara önceki 2010 aracım için sadece sözlü sormuştum. Yeni yazılım yok demekle yetimişti. Bornova surtaş...

Yeni genel bir yazılım olmasa bile dediğiniz yöntemlerle aracı kontrol ettiklerinde farklı bölümlerde güncelleme çıkacağı aşikar.

Bu listeyi bi okutayım servis elemanlarına
                          CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -

Yorum

Orjinal yazı sahibi: denz
                            Ama mesela yeni bir güncelleme çıktığında "servise uğrayıp güncelleme yapmanız gerekiyor" diye bir uyarı kimseye gitmiyor galiba. Neticede adamlar durduk yere güncelleme yapmıyor herhalde. Bir sıkıntıyı gidermek için güncelleme yapıyorlarsa insanları da bir şekilde bilgilendirseler daha iyi olur gibi.
                            Çok önemli bir güncelleme olursa çağrılıyorsunuz,

opel türkiye tarafından şu seri numaralı araçlara şu güncelleme yapılsın diye servislere bilgi gidiyor ve serviste müşterilerle randevulaşıp gerekli işlemi yapıyor

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Bendeki sorun düzelmiş gibi gözüküyor. Performans olarak herhangi bir değişiklik pek hissetmedim. Ama sanki huyu biraz değişmiş; kalkışta stop etmeye meyilli gibi hatta bugün geri giderken nasıl olduğunu anlamadan araba stop etti.

Yorum

Bende anlamadığım bir nokta var. Özellikle geri geri giderken ara ara da olsa, stop ediyor. Özellikle dikakt ediyorum debriaj ı kaçırmıyorum.
                                İnsallah yazılımsal bir durum vardır.

Yorum

İşleniyor...
                                X