Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Seyir halindeyken Gaz da Kesilme ?????

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Seyir halindeyken Gaz da Kesilme ?????

Arkadaşlar Merhaba ;
    Seyirhalinde ve motor devri 2500 biraz geçtiğinde çok nadir de olsa bir anlık sanki kesilme gibi veya kerkilme gibi bişey oluyor yani bir kesilip hemen devam ediyor bu nedir ? neden olur, normalmidir yoksa servislik bir durum varmı ? yardımcı olursanız sevinirim.SELAMLAR
    2010 1,6 Turbo Cosmo DVD 800 +Navi 18"

Ynt: Seyir halindeyken Gaz da Kesilme ?????

http://www.insigniateam.com/forum/in...4151#msg224151
    http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
    2.0 CDTI
    Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Yorum

2009 modellerde 2800-3200 devirlerde motorda anlık kesinti oluyordu yazılımla düzeltilmişti serviste yazılımı kontrol ettirin

Araçta LPG yok değilmi ?

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Aracımda LPG Yok Fatih Bey.. Ayrıca Aracım 2010 Model...

Yorum

Şu zamana kadarki izlenimlerimden çıkarttığım kadarıyla Faith bey sizin insignia konusunda bilgilerinize hayran kaldığımı bilmenizi isterim Tşk.

Bu konu ile ilgili daha önceki aracımın bakımını yapan opel özel servisteki arkadaşla görüştüm.Bu sorunun olduğunu ve aynen söylediğiniz gibi yazılımla çözüldüğünü belirtti.Ellerinde 2013 e kadar ki tüm yeni yazılımlar varmış benim sorum ise şu 2013 yazılımı ile 2010 arasında bir uyuşmazlık olurmu.Servisteki arkadaş olmaz dedi ama ben yinede sizin engin bilgilerinizden ve bu konudaki bilgisi olan diğer team arkadaşlarından yardım almak isterim. Şimdiden vereceğiniz bilgiler için tşk.

Yorum

Şimdi şunu yaptırmayın 2013 için olan bir yazılımı 2010 modele direkt yükseltmeyin çünkü yıllar arası parça ve ekipmanlar değişebiliyor ve başka anlamsız sorunlar olabilir

Hatta ve hatta opel aracın şasi numarasına göre farklı yazılım yükleyebiliyor yılları ve modeli aynı olsa bile

Servise gidip yazılım yükletmek daha mantıklı

Yorum

Aynı duruma benzer olay bende de var. Benim araçta 2010. Ben de de motor güç yazılımı var ama yine de "Devir Kararsızlığı" olayı aynı devam ediyor.
              Hatta 1.800 ile 2.500 arası gaza hafif basıldığı ara yani sakin kullanımda ortaya çıkıyor. Ama bir zararı olmaz araca.
              Şimdi servise gitsem yükletsem , chip yazılımı silinecek. Onun için böyle kullnıyorum.

Yorum

Bendede ayni durum var
                2015 leon fr

Yorum

Peki Ersin Bey Bu chip yazılımı silinecek demişsiniz. yani ne gibi sıkıntılar olabiliyor bilginiz varmı ? Veya diğer arkadaşlardan bu şekilde yazılım yenileme sırasında başka sorunlarla karşılan varmı ?

Yorum

aynı problem benim sattığım 2010 model aracımdada vardı.sanki bişey aracı anlık olarak tutup bırakıyor gibi oluyordu.sanırım turbo ile alakalı ve kronik gibi görünüyor.açıkcası servis bu durumu anlayamıyor.çünkü bu sorun test aşamasına hiç meydana gelmiyor.sizin anlattıklarınız hep havada kalıyor ve servisten hiç bir değişiklik olmadan geri dönüyorsunuz
                    2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
                    2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

Az Önce Opel Yetkili Servis le görüştüm..
                      Oradaki arkadaş Tam Güncelleme Yapılırsa 2010 lar daki bazı özellikler gidiyor dedi.Ne gibi dedim Çift kitleme özelliği yeni versiyonlarda yok sizinkilerde var o özellik kayboluyor ve bir daha bu kaybolanlar tekrar gelmiyor dedi. 15 puanlık uzman sualleri sorunca işin içinden çıkamadı arkadaş ve başka birine aktardı. O arkadaşta sadece motor güncellemesi yapılacak diğer fonksiyon güncellemeleri yapılmayacak merak etmeyin getirin halledelim dedi. Demesine de ben ikna olmadım Ne yapıyım Bilemiyorummm....
                      Ya arkadaş İnsignia Arabamı Bilgisayramı Karar Verse İyi olacak Ne bu güncelleme falan

Yorum

Siz chip yaptırın çözülür sorun
                        2011 Teknik Gri+Nav800+Sunroof+Chip+Performans buji+Sprintbooster+KN Kutu içi Filtre+OPC Pedal Seti

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Ömer42
                          Az Önce Opel Yetkili Servis le görüştüm..
                          Oradaki arkadaş Tam Güncelleme Yapılırsa 2010 lar daki bazı özellikler gidiyor dedi.Ne gibi dedim Çift kitleme özelliği yeni versiyonlarda yok sizinkilerde var o özellik kayboluyor ve bir daha bu kaybolanlar tekrar gelmiyor dedi. 15 puanlık uzman sualleri sorunca işin içinden çıkamadı arkadaş ve başka birine aktardı. O arkadaşta sadece motor güncellemesi yapılacak diğer fonksiyon güncellemeleri yapılmayacak merak etmeyin getirin halledelim dedi. Demesine de ben ikna olmadım Ne yapıyım Bilemiyorummm....
                          Ya arkadaş İnsignia Arabamı Bilgisayramı Karar Verse İyi olacak Ne bu güncelleme falan
                          Modül modül yükleme yapılabiliyor

Yorum

Bende de var (2011), servissizlikten uğraşamadık bir türlü Bende 3bin 4bin'e doğru kafasına göre yapıyor. Bazan da hiç olmuyor meret. Çözülürse dönüş yaparsanız makbule geçer. Kolay gelsin.
                            2011 1.6 T Cosmo Sports Tourer

Yorum

bendede aynı durum var 2009 model ve hiç servise girmemiş şuan müsait değilim ancak 1-2 ay sonra bende yaptıracam güncellemeyi birde bu güncelleme ile araçlara yeni özellikler elektr anlamda katılabiliyor mu

Yorum

İşleniyor...
                              X