Duyuru

Collapse
No announcement yet.

FAR ARIZASI (AFL lambaları servis gerekli)

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Lifte kaldırdığımda sol lastik yanında resimdeki parça mevcut. İlgili parçayı söktüm, temizledim. İlk gün herhangi bir arıza vermedi ikinci gün AFL servis gerekli uyarısı vermeye başladı. İlgili parça bir nevi ayna görevi yapıyor.

You do not have permission to view this gallery.
    This gallery has 1 photos.
    2017 1.6 CDTI 136HP Excellence
    Flexride
    Parkgo
    Adaptive Cruze Control

Yorum

Benim aracımda farların yukarı aşağı, sağa sola hareket etmesinde bir sıkıntı yok. Viraj aydınlatmalarıda çalışıyor uyarı varken. Fakat uzuna almıyor/alınamıyor.
      Flexride
      Parkgo
      Adaptive Cruze Control

Yorum

arıza verdiğinde bilgisayara bağlamayı deneyin. bende de aynı sorunlar mevcut "U1512 LIN BUS1 CİHAZ2 İLE BAĞLANTISI KESİLDİ" hatası veriyor. 6-7 aydır bir çözüme kavuşturamadım. yabancı forumlarda bu hatayı verenler sol far değişimi ile çözmüşler. ancak far fiyatları malum, kesin çözülecek mi orası da meçhul. tanıdık bir çıkmacı bulsam takıp deneyeceğim bir kaç gün ama öyle bir şansım da yok malesef
        Insignia 1.6 T Cosmo // Safire Black // Flexride // Bej + Maun Deri Döşeme // Koltuk Isıtma // Sunroof

Yorum

Orjinal yazı sahibi: egeyildirim View Post
          arıza verdiğinde bilgisayara bağlamayı deneyin. bende de aynı sorunlar mevcut "U1512 LIN BUS1 CİHAZ2 İLE BAĞLANTISI KESİLDİ" hatası veriyor. 6-7 aydır bir çözüme kavuşturamadım. yabancı forumlarda bu hatayı verenler sol far değişimi ile çözmüşler. ancak far fiyatları malum, kesin çözülecek mi orası da meçhul. tanıdık bir çıkmacı bulsam takıp deneyeceğim bir kaç gün ama öyle bir şansım da yok malesef
          Dün akşam herşey normal çalıştı. Herhangi bir uyarı yoktu.

2015 yılında Astra K Excellence almıştım. Aldıktan 1 ay sonra AFL Far Servis gerekli hatası veriyordu arada. Uzunlar doğal olarak çalışmıyordu. Servis garanti kapsamında sol far değişimi ve sol sis farı değişimi yapmıştı. Sorun ondan sonra hiç olmamıştı. Aracıma Anadolu Sigorta'dan kasko yaptıracağım. Sigortacının dediğine göre yılda bir kez far ve cam değiştirme kampanyası mı ne varmış. Malum aracımızın farları çok çok pahalı.
          Flexride
          Parkgo
          Adaptive Cruze Control

Yorum

senede bir kez cam değiştirme oluyor da farı hiç duymamıştım. fakat siz yine de hata kodunu bulun ona göre işlem yapın U1512 SOL FAR, U1502 SAĞ FAR diye biliyorum. belki bunlardan farklı birşey de olabilir (seviye sensörü arızası gibi). aracın en önemli özelliğini kullanamıyorum, bana 3-5 gün takıp denemelik sol far lazım, yoksa bir çözüme kavuşmayacak bu iş
            Insignia 1.6 T Cosmo // Safire Black // Flexride // Bej + Maun Deri Döşeme // Koltuk Isıtma // Sunroof

Yorum

İşleniyor...
            X